Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hiba-e, ha nem eszik egy 2,5...

Hiba-e, ha nem eszik egy 2,5 éves gyerek főzeléket?

Figyelt kérdés

A gyerekem bölcsijében azzal nyüsztetnek, hogy nem akar főzeléket enni, és hogy ez mekkora tragédia. Erőltették is a dolgot, aminek az az eredménye, hogy tör-zúz, ha a főzelékes tálat meglátja. A húsos-zöldséges leveseket megeszi, de a főzelékeket nem.

(Anno, 15 hónaposan, amikor rájött, hogy egész jól tud rágn és elutasította a főzeléket, azt tanácsolták nekem, hogy ne erőltessem, adjak neki darabos kaját. Én így tettem, most meg állandóan azt hallgatom, hogy mindenki eszik főzeléket, csak az én gyerekem nem.)

Nyugodtan legyetek kíméletlenek, írjátok meg, ha ez tényleg ekkora probléma, és kérlek, írjátok meg azt is, hogyan tudnám rávenni a kis terminátoromat, hogy egyen főzeléket is!

Köszönöm a segítséget!


2011. márc. 26. 15:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem nem gáz. Mi se ugrálunk a főzelékekért. Amitket beletudok diktálni a családba az borsó-, krumpli-,kelkáposztafőzelék,ennyi. Ez se gyakran. Helyette főzök krémleveseket,csinálok salit,stb.
2011. márc. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem, ha nem akar enni főzeléket, többet ártasz azzal, ha erölteted neki, mert még jobban meg fogja utálni. Szerintem nem olyan nagy tragédia, ha amúgy eszik rendesen zöldséget, gyümölcsöt, húst tejterméket, lisztféléket. Mi nem vagyunk bölcsisek, de olyan 2 hetente főzök csak főzeléket. Megeszik belőle frissen 1 tényárral és ennyi. Gondolom a te kicsid is normálisan fejlődik, okos, értelmes, kétlem, hogy tragédia lenne a főzelék nem fogyasztása. :o)
2011. márc. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem nevezném tragédiának, de kétségkívül egészségesebb volna az étrendje, ha enne főzeléket. De ha minden mást megeszik, nem hiszem, hogy baja lesz.

De ha zavar könnyen ki lehet ezt küszöbölni, nálunk ami az ebéd azt eszik mindenki, nem főzök olyat, amit nem lehet megenni, így nincs válogatás. Aki finnyás, éhen marad.

2011. márc. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én nagyobb lányom is elutasította a főzeléket 18hósan,,pont akkor mikor a húga is elkezdte enni.Nem is evett hosszú éveken keresztül,nem volt hajlandó megkóstolni sem bármit tettem.Tavaly nyáron zöldbabfőzelék volt az egyik napon,,megkóstolta és felkiáltott "hiszen ez jó":)21éves volt akkor,,semmi baja nem volt főzelék nélkül,,,egészséges felnőtt nő lett belőle.

És kimaradt,,hogy a védőnő erőltette nagyon,hogy szoktassam vissza a főzelékre,,de mikor nem ment azt mondta,,,hogy semmi gond okos kislány ha nem kéri,,nincs már abban semmi vitamin kifőtt belőle.

Gyümit pedig gondolom a tiéd is eszik eleget.Bocsi,hosszú lett.....

2011. márc. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%

Egyáltalán nem gond. A főzelékfélék többségét, vagy szinte mindet el lehet készíteni rakott ételként is. Ha ilyen féléket megeszik, akkor semmi gond vele szerintem. Pl. rakott kel, rakott kelbimbó, stb., spenótot lehet belefőzni galuska tésztába, sóska szószként husi mellé, borsó, répa nem kell hogy főzelék legyen, lehet sima párolt köretként is a husi mellé.

Szerintem feleslegesen pánikolnak a bölcsiben.

Gondolom kenyeret kap, úgyhogy a glutén is megvan.

2011. márc. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A bölcsiben jogos a pánik, hiszen ha 5 napból 4-szer főzelék van és ő nem eszik, akkor egyik nap sem eszik ebédet, ami nagy hiba. Nem tudom hányszor van kaja, de délben mindenképp ennie kéne valamit.

otthon ez nem gond, hiszen nyilván nem főzöl olyat amit nem eszik meg illetve akár hirtelen tudsz változtatni. Eszik egy szendvicset és később főtt kaját. De a bölcsiben ha nem eszi meg az ebédet tudnak neki mást adni.

Mondjuk tényleg tudni kéne egy héten ez hányszor jelent problémát, mert ha egy-egy nap, azon nem aggódnék, de ha valóban több nap marad ebéd nélkül, akkor azért kell valami megoldás.

2011. márc. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Igen, húsos, zöldséges leveseket megeszik, minden rakott dolgot szintén. Szerintem nagyon okos és ügyes is!:-) (Az elfogult anyuka)


Már csak az a kérdés, hogy a bölcsődében hogyan győzöm meg a gondozókat erről...


Nagyon köszönöm még egyszer mindenkinek!

2011. márc. 26. 16:54
 8/11 A kérdező kommentje:

utolsó kommentre:


Köszi Neked is a véleményt! Az elmúlt héten 3-szor volt főzelék, egyszer rakott... egyszer leves... (mellé csokis piskóta, hát kétlem, hogy az annyira jó:-)


De van olyan hét is, amikor 4-szer van főzelék. Adnak neki sült vagy párolt húst (ami jár a főzelék mellé,) ill. kenyeret vagy főtt krumplit, ha végkép nem eszik.


Ez van. Tény, hogy volt olyan nap, amikor azt mondta, hogy éhes volt a bölcsiben... mondtuk neki, hogy a többi gyerek is megette a főzeléket, Neked is meg kellett volna... De ránéz a főzelékre, és inkább nem eszik. Hátradől a széken, amikor itthon főzelék az ebéd, és nem nyúl semmihez.


Hát, ez a probléma. A gondozóknak meg én vagyok a közellenség...


Köszönöm még egyszer, hogy időt szakítottál rám!

2011. márc. 26. 17:02
 9/11 anonim ***** válasza:
A kislányom 2,5 éves és nem eszik meg egy főzeléket sem.Levesbe sem mindig.
2011. márc. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

hiba e vagy sem, a torkán nem lehet letuszkolni, ha ő nem akarja. A kisfiam a krumplifőzeléken kívül semmilyen egyéb főzeléket nem eszik meg. Inkább koplal egy napig, de nem eszi. Szerencsém van, mert levesben szereti, ill. nyersen is rengeteg zöldséget eszik, de pl. gyömiből semmit csak a dinnyét...:(

nekem egyszer erőltették az oviban a répafőzeléket, azt mondták addig nem mehetek játszani míg meg nem eszem...sírva kanalaztam be, aztán jöttek értem anyuék és a telehánytam hazafelé a kocsit. Sosem erőltetek semmit a fiamnak, ha nem kéri nem kéri.

2011. márc. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!