Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miert van az, ha valaki szul...

Miert van az, ha valaki szul egy gyereket, kettot, akkor mar azt hiszi, hogy mindenkinel tobbet ert a gyerekekhez?

Figyelt kérdés
Okosabbnak hiszi magat orvosoknal, es pedagogusoknal. Lenezi a diplomasokat. Es az helyett, hogy meghuzna magat, mikor hulyesegeket beszel, meg nagy szajjal szajkozza is a sajat igazat! Ezeknek a noknek nincs senki a kornyezeteben (nyilvan nem nevtelenul az interneten), aki rajuk szolna?
2011. márc. 20. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem igazan ertem a kerdest,mit szeretnel tudni?Mire celzol azzal hogy az anyukak lenezik az orvost pedagogust?
2011. márc. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem mindenkire ertem. Csak ugy idegesit, hogy ha irok valahova, mint pedagogus egy velemenyt, ketten rogton lehulyeznek, mintha feldisznoert kaptam volna a diplomam. Nem kell velem egyet erteni, nem errol van szo, csak azert, mert valaki megszult egy gyereket, ne gondolja mar azt, hogy o az etalon.

Konkretan nem is kerdes, mint inkabb felhaborodas a reszemrol. MIntegy off-olaskent gondoltam megvitatni, miert hiszik nehanyan, hogy az o velemenyuk (ami megcsak nem is szakmai), feljogositja oket, hogy mindenfele banto dolgokat irjanak?

2011. márc. 20. 18:33
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha már off akkor legyen kövér!

Neked nincs gyereked ugye?

Csak azért kérdezem, mert ami a könyvekben le van írva, amit te mint pedagógus megtanultál, az az életben messze nem úgy működik.

Ezt tapasztalatból mondom. Bölcsődei gondozónő vagyok, és van egy 2,5 éves kislányom. Amit megtanultam és a bölcsiseknél működik az általában a sajátomnál nem.

Tehát tankönyvből okoskodni nem bölcs dolog.

2011. márc. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Osztom az utolsó véleményét.
2011. márc. 21. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ott a pont az utolsóknál!

Az hogy valaki pedagógus, közel sem jelenti azt hogy tudja azt is hogy mi a (saját) gyermek nevelés.

Én pl. sokszor azt mondom (és tisztelet a kivételnek) hogy egy pedagógus nem tud gyereket nevelni.

Nagynéném óvónő és a gyereke olyan egy neveletlen, tenyérbemászó gyerek hogy az valami hihetetlen.Az alapvető dolgokra hogy ha belépünk valahova köszönünk, nem tudja pedig már tizen éves.


A helyi ovoda óvónőjének a gyereke szintén egy átokfajzat, láttam már rossz kislányt, de ő túl tesz mindenen.


Én ezt annak szoktam betudni, hogy egy gyereket nem lehet úgy nevelni 24 órában, mint egy ovodás gyereket 8ban.

Mert ugye az ovist, sulist igazából nem is nevelni kell, csak abban az időben fegyelmezni.Gyanítom sok pedagógus ezt nem tudja külön választani, és otthon is azt próbálja alkalmazni, amit az oviban, suliban.


Arról meg nem is beszélve hogy (és ez igaz minden szakmára), állítom hogy ha valakinek van 1-2-3 sok diplomája sok mindent tud, okos meg minden.Csak a sok tudás kiszorítja az alapvető dolgokat.

Mi sem volt erre jobb példa nekem, amikor egy állatkertben főnök ként dolgozó sok diplomás ember, a képek látható, általam még soha nem látott állatok és növények nevét elmondta magyarul-latinul, de az éti csigára megkérdezte hogy az mi, mert nem ismerte fel.


Orvosok...hát mit ne mondjak van egy pár aki, valóban disznóért vette a doktoriját.

Mert arra mást nem tudok mondani, amikor egy gyerek orvos közli hogy ne szoptasd az újszülött babádat, mert megfullad.Vagy mindenféle vizsgálat nélkül közli hogy ha nem lázas a gyerek, akkor nem tud vele mit kezdeni.


Az pedig alapvető probléma, ha egy diplomás veri a mellét hogy én mindent tudok,mert diplomám van.A papír semmit nem jelent.

Tudod mennyi olyan van, aki leteszi a diplomát, és ahogy megkapja mindent elfelejt...nem letenni kel tudni az anyagot, hanem alkalmazni.

2011. márc. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Persze,hogy ezt könyvből nem lehet tanulni,ezt csinálni kell,verejtékezve,röhögve,sirva,orditva,kimerűlve,éjjel,nappal,télen nyáron,évekig.Tanácsot ilyen adjon,ne olyan aki a szakszöveget bemagolta,gyereket meg csak az ablakból lát,ha lenéz a játszótérre.
2011. márc. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Azt alairom, hogy a sajat gyerekehez, az anyja ert a legjobban. De ettol meg nem ert minden gyerekhez jobban! Es egy semat nem lehet minden gyerekre rahuzni.

Az pedig egy dolog, hogy mit tanulunk mi meg az egyetemen, koszonom szepen, tessek mar beulni egy pedagogia-pszichologia szigorlatra. Nem, nem ertek jobban egy-egy gyerekhez szemelyesen, de atlagban mar foglalkoztam annyi gyerekkel, hogy az tiszteletre melto lehessen. Es ez az, amit sokat leszarnak!

2011. márc. 21. 21:22
 8/9 anonim ***** válasza:

Én a 20.06-os.

Osztom egyik hozzászóló véleményét, hogy a pedagógus és orvos gyerekénél nincsen rosszabb "kuncsaft". Volt már dolgom mindkettővel. Általában ők a legneveletlenebbek. Jelenlegi csoportomban pl egy 1,5 éves óvónő kislánya tartja rettegésben a csoportot, amint hátat fordítunk, neki megy mindenkinek. Mikor erről beszéltünk az anyukájával, az volt a válasza, hogy otthon is ilyen a tesójával, de nem tud vele mit csinálni, mert még úgysem érti meg, hogy nem szabad. Ezek után nem csodálkoztunk, hogy ilyen a kislány. Mikor gondolja úgy hogy majd meg fogja érteni? 5 évesen? Pofon fogja addigra röhögni az anyját, ha akkor kezdené fegyelmezni.

Szóval összegezve a pedagógus egy külön faj, csak nem veszik észre.

2011. márc. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen a kérdezőnek mi a konkrét panasza?Mert idáig még nem derült ki.
2011. márc. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!