Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem mer közeledni a gyerekekhe...

Nem mer közeledni a gyerekekhez. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kislányom 4 éves és ha nem hívják játszani a többiek, akkor ő nem megy. Imádnivaló, cserfes csaj itthon, de játszón, oviba, gyerekek között visszahúzódó. Felnőttekkel hamarabb szót ért. Nekem kell odakísérnem gyerekhez és megkérni, hogy játszanak vele. Fura egyébként, hogy tényleg maguktól nem is hívják őt - míg másokat igen - emiatt egyre kisebb lesz az önbizalma úgy látom. Próbálom sokat vinni társaságba de akkor is főleg egyedül játszik egy idő után. Pl elkezdenek a többiek valamit játszani, nagy nehezen ő is beszáll, jól érzi magát, aztán kitalálják a többiek, hogy most mást játszanak, ő meg egyedül marad. Menne, ha hívnák. Van valami ötletetek? Köszönöm!
2010. aug. 13. 09:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia, nálunk is hasonló volt a probléma a fiammal..oviba ugyan ez volt a szitu..az óvónő azt tanácsolta vigyen a fiam valami érdekes kártyát vagy játékot magával és ha azt meglátják a gyerekek maguktól oda mennek hozzá és együtt játszanak vele..így is volt és tényleg bevált..egyből elkezdtek haverkodni vele, és teljesen megváltozott minden..és a fiam már nem az óvónéni társaságát kereste és nem egyedül játszott hanem a többiekkel..
2010. aug. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, majd kipróbáljuk! :)
2010. aug. 13. 12:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Elsőnek igaza van, az óvó néni nagyon sokat segíthat. Ismerősöm már 50 éves, ma is meréli, hogy ő se mert odamenni a gyerekekhez, mindig egyedül volt az oviban, meg iskolában, később párkapcsolatot sem tudott kialakítani, mai napig magányosan él, soha nem volt kapcsolata.
2010. aug. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is ilyen gyerek voltam. Aztán kinőttem ezt a problémát, bár az ilyen gyerekeknél tényleg oda kell figyelni, hogy olyan óvónő, később tanítónő legyen, aki tudja kezelni az ilyen helyzeteket. Nálam sajnos nem így volt az iskolában, ezért nem is volt sok barátom. Mire középiskolás lettem, addigra viszont már semmi gondom nem volt ezzel.
2010. aug. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bocsi de az első válaszról az jutott eszembe hogy "szalonnát akasztottak a nyakába hogy legalább a kutya játszon vele"..:):)

De nem sértésnek szántam egyáltalán.Amúgy az én lányom is ilyen bár neki kell egy kis idő mire feloldódik,de akkor sem nagyon csatlakozik a többiekhez.Reméljük változni fog a helyzet, max. marad nálunk is a szalonna:D

2010. aug. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elsőnek! Ez tényleg jó ötlet. Mi pl labdát vittünk régebben a játszótérre és mindig volt kivel játszania a lányomnak, mert a labda mindig odagurult valakihez, az meg visszadobta, aztán szóbaelegyedtek stb...

Amúgy én is ilyen gyerek voltam és kínosan ügyelek rá, hogy ő ne ilyen legyen. Bár mostanában inkább az ellenkezője igaz. Ő odamegy bárkihez, de attól még nem biztos, hogy játszanak vele. Általában nagyobakhoz megy oda, akik féltik a játékukat, hogy a kicsi nehogy elrontsa stb... Úgyhogy nem győzöm lebeszélni róla, hogy hagyja a nagylányokat játszani. Olyan is szokott lenni, hogy a töbiek menekülnek előle, ő meg azt hiszi, hogy kergetőznek vele. Mondjuk ez egy kicsit rosszul esik, majd ha ő is felfogja, akkor az önbizalmának nem fog jót tenni.

2010. aug. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!