Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Azoktól kérdezem akik ismertek...

Azoktól kérdezem akik ismertek hiperaktív gyereket, mi jellemző rájuk, hétköznapi konkrét helyzetekben?

Figyelt kérdés
Nem a tudományos felsorolásra gondolok.
2011. márc. 18. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:

az öcsémre mondták h az volt.szedett gyógyszert is rá,meg anyuval jártak foglalkozásokra(gondolom pszihológus lehetett).mindig pörgött,soha nem tudott egy pillanatra megülni 1 helyben,ha leült megállás nélkül járt a lába.egy pillanatra be nem állt a szája.mondjuk ezek most is megvannak nála,de már gyógyszert sem szed régóta(ezek a tünetek a bogyó mellett is megvoltak).órákon is sokszor figyelmetlen.általánosban ezért nem is szerették az öcsém.nagyon eszes,magas az iq-ja,de tanulni nem szeret.hirtelen ennyi jutott eszembe.ha valamit szeretnél még kérdezni akkor nyugodtan.

ja és folyton ugy lett kezelve(szüleim által főként)hogy beteg,ezért minden rá lett hagyva,hát mondanom sem kell,nagyon szemtelen lett.visszabeszél,értetlen,semmit nem hajlandó csinálni,csak akkor mikor már mindenkinek az idegeit szétszedte.

2011. márc. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Most mennyi idős?

A tanulásban nagyon sikertelen,meg is bukott,speciális iskolába jár?

Gondolom a szüleid a rengeteg kudarcba fulladt nevelési-fegyelmezési próbálkozás után belátták,hogy be van korlátozva,az hogy mennyire képesek a testvéredet kontrollálni.

Sajnos ez a probléma valóban azzal jár,hogy kudarcba fullad a nevelés a legnagyobb igyekezet ellenére is,majd sokan fel adják,belekeserednek.

2011. márc. 18. 10:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Ennek is sok fokozata van. fima 11 éves, majdnem 6 éve magállíptott hiperaktív. nem szed gyógyszert-ISTEN MENTS A RITALINTÓL, sima suliba jár, jó tanuló, csak kissé figyelemzavaros.
2011. márc. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mesélnél arról,hogy milyen nehézségeket okoz nektek a "kissé figyelemzavarosság" ?Ennek ellenére jó tanuló is lehet még akár?Nálam már egy hármas átlag is annak számít egy hiperaktív gyereknél.

Magatartása,viselkedése milyen veletek szemben?Sok rá a panasz az iskolában?

2011. márc. 18. 12:17
 5/5 anonim ***** válasza:

tesóm 16 éves.még ált isk-be járt mikor rámondták h hiperaktív(szerintem nem volt az,ezt az elöbb nem írtam,csak hát 4. gyerek és nem kapott annyi figyelmet,igy figyelemfelkeltésből kezdte el,majd rosszszokásként rajtaragadt).sima iskolába jár,jó tanuló lenne,ha leülne tanulni.amikor tanul(félév után mikor megrántották 2-ből),akkor sorra szerzi a 4-es,5-ös jegyeket.csak jobb csavarogni,meg gépezni,meg imitálni a tanulást,mint 2x átolvasnia,mert abból már 4-esre lefelel.

hát igen pont azaz hogy ráhagyták h beteg és ezért neki mindent szabadott,igy pimasz lett,most meg tojik mindenki fejére.viszont az elöbb ezt elfelejtettem,fiú létére nagyon érzékeny lelkű.hamar elpityeredik,igényli a szeretetet(míg kisebb volt akkor sokkal jobban).mai napig bújik anyuhoz,ha ottvagyok akkor hozzám ha szeretgetésre vágyik(én ennyi idősen nem bújtam ennyit lány létemre mint Ő,azért írtam le).szeret a figyelem középpontjába lenni.

szerintem ha akkor a suliba nem küldik el dokihoz,akkor ma nem lenne ilyen rossz a helyzet mint most(a ráhagyjunk mindent,mert beteg dolog).nem lenne ilyen pimasz ennyire.

2011. márc. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!