Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves korban elmaradhat a...

3 éves korban elmaradhat a délutáni alvás, ha éjjel 11 órát alszik?

Figyelt kérdés
2011. márc. 3. 09:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mielőtt döntesz, gondolj abba is bele, hogy oviban ebéd után majd aludnia "kell", s nehezen fog erre visszaszokni, ha most elhagyjátok a délutáni alvást.
2011. márc. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
4 órás oviba fog menni,nem kell ott aludnia
2011. márc. 3. 09:48
 3/11 anonim ***** válasza:

Elvileg 5 éves korig kell nekik az alvás. De te tudod, milyen a gyereked...

Én tuti maradok amíg lehet az alvás mellett.

2011. márc. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam kb. 2,5 éves korától nem volt hajlandó délután aludni, akármit is csináltam vele. Hiába kértem szépen, hiába magyaráztam el neki, hogy muszáj, nem akart aludni. Ha ráparancsoltam, hogy akkor bent marad az ágyában, akkor 2 órát játszott, de nem aludt el.

A dokink szerint van ilyen, ezt el kell fogadni. Éjjel 11 órát egyhuzamban alszik, nappal nem nyűgös, akkor minek erőltessem?

Az oviban pihen, amíg a többiek alszanak, kb. havonta 1x pedig elalszik. Az óvónők szerint is van ilyen, őket és a többi gyereket nem zavarja.


Ha meg elhozod ebéd után, akkor nincs is gond. Kicsit pihizik, olvasol neki vagy esetleg néz egy mesét, addig is nyugiban van.

2011. márc. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nálunk az oviba nincs ebéd.Reggel 8tól déli 12ig van a program.Akkor mindenki hazamegy.
2011. márc. 3. 10:30
 6/11 anonim ***** válasza:
én nem engedném neki.
2011. márc. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mit nem engednél neki?
2011. márc. 3. 13:31
 8/11 anonim ***** válasza:
azt, hogy ne aludjon. nálunk szigorú napirend van annak ellenére, hogy oviba és bölcsibe járnak. A hétvégén is akkor alszanak, mikor az oviban. de nem volt ez mindig így. az első lányommal mindehova mentem és büszke voltam, hogy milyen jó gyerek, bárhol elalszik. Aztán másfél éves kora körül egyre komolyabb szenvedés volt a déli alvás. Az esti meg kibírhatatlanul hosszú volt. Aztán amikor 2 éves volt, megszületett a húga, és valahogy -magam sem értem hogyan - de napirendünk lett. Azóta tudom, hoyg milyen jó, ha egyszerre alszanak meg ha kiszámítható a program. Én ezért nem engedném többek között, de amúgy is úgy gondolom, hogy hosszú neki a nap alvás nélkül, független attól, hogy éjszaka mennyit alszik.
2011. márc. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De erővel ,hogy lehet altatni,ha ö nem akar.Mit kell csinálni vele?
2011. márc. 3. 13:51
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én 3 évesem éjjel 12 órát alszik és nappal is alszik másfél-2 órát.

5 éves korig tényleg ajánlatos az alvás. Ha nem akar aludni, vagy nem álmos még, vagy már túlpörgött. Néha én is "harcolok", hogy aludjon, de mindig meggyőzöm, hogy kell.

Volt, hogy nem aludt, nagyon "bolond" volt utána estig.

2011. márc. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!