Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Száraz bőrű ekcémás gyereknek...

Száraz bőrű ekcémás gyereknek milyen fürdetőt és testápolót használtok?

Figyelt kérdés
2 éves,csecsemő korában jött ki rajta kis foltokba az ekcéma,aztán elmúlt,most megint nagyon száraz a bőre,és a fürdetéskor mindig nagyon viszket neki,kipróbáltunk jó pár fürdetőt és a nélkül is fürödtünk mégis viszket neki,és pici pöttyök lesznek neki utána,de csak bizonyos helyeken,mivel nagyon száraz a bőre olajjal kenem neki,de úgy látom nem nagyon használ.Milyen krém,testápoló jó rá?
2011. febr. 25. 09:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Én csak azt használnám, amit a doktornő javasol.
2011. febr. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én tiszta olivaolajos szappannal fürdetem, és natúr, tiszta (szintetikus anyagoktól mentes) shea vajjal kenem, illetve néha éjszakára olivaolajjal.


Más nem vált be nálunk, pedig próbáltam a gyógyszertáritól a legdrágábbig mindent.


Viszont több dolgot is változtattam mellette : mosódióval mosok, öblítő nélkül, és a lehető legkevesebb cukrot kapják a gyerekek. Még a tejtermékeket szeretném kicsit visszafogni, de az nem olyan egyszer, mert joghurtimádó a család :-)

Ja, és a3 gyerekemből 2 ekcémás ( a fiúk)

2011. febr. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Szintén ekcémás baba és én is az vagyok.

Fürdető: magamnak a dm-es Jessa intim mosakodó (nem vicc, ez a legjobb még!) és én pl. csak a "lényeges részeket" mosom ezzel, máshol sima víz.


Gyerek (16 hónapos): dm babylove fürdető (szintetikus anyagoktól, ásványi olajtól, parfümtől, színezékektől mentes). Csak a fenekét, fütyijét mosom meg közvetlenül ezzel, a többi testrészét csak a vízzel, amibe úgyis bekerül a fürdető is.


Testápoló: nekünk most ez jött be: La roche posay Lipikar Baume AP. Csecsemőknek is használható, nem szteroidos testápoló. Elég drága, de sokáig kitart és a viszketést kb. 2 perc alatt teljesen megszünteti. Most már az arcát is ezzel kenem, teljesen jól visszapuhult és nem piros! Napi 1x szoktam neki kenni, fürdés után, amikor még nyirkos a bőre. Na épp nem olyan vészes, akkor 2-3 napig nem kenem, csak az arcát, ha hideg van és kifújja a szél.

2011. febr. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szia,

én a gyerekeimet Dm-sajáttermékes, babylove ultra sensinsitive fürdetővel fürdetem. Fehér tubusos, kék betűkkel. A száraz foltokat, illetve a kézfej+arc Linola Fett-el kenegetem. Így szép a bőrük.

És nagyon kevés baba mosószert használok, ecettel öblítek.


Ha lehet kerülöm a testápolót, olajat, hogy a bőr saját maga "dolgozzon", ne lustuljon el.

2011. febr. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi Babe-t hasznélunk. És kerüljétek a tejterméket, ha lehet.
2011. febr. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm az ötleteket.érdekes a bőre mert csak akkor jönnek ki ezek a viszketéses pöttyök amikor fürdik.Próbáltam minden fürdetőt sőt a nélkül is.eredmény ugyanaz.esti fürdetéskor kijönnek a pöttyök.Kicsit értetlenül álok előtte.Az étrendjében a tejet hagytam ki neki,és joghurtot is minimálisat kap,eredmény 0,a pöttyök ugyanúgy kijönnek fürdetéskor.ki próbálom a gyógyszertárit,és majd szépen sorban a többit.köszi a tippeket.majd megkérdezem a védőnőt is ő mit tanácsol.
2011. febr. 25. 10:52
 7/8 anonim ***** válasza:
A furdetes ne tartson sokaig,ne azzon ki a bore,esa viz se legyen meleg,kb.32.33fok,nekunk a Balneum Hermal olajos furdetovaltbe,testapolonak a 3%eucerin,vagy a lipicair laproche testapolo,de mindig kentem mikor csak ertem.Ezek melett hasznaltam a viszketest csillapitani az exxem repair termekeit,azok is bevaltak.Most 2.5 eves a lanyom es szinte teljesen elmult,az egyik csuklojan van mert ott eri es vakarja.
2011. febr. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
irtam elote de ugylatszik nem ment el,h nekunk is csecsemokorban jott ki ,a teli honapok a veszejesek,nyaron csillapodik,mult el es ujra elo jott.A lanyom a fejeboret levakarta es szinte az osszes hajat kitepte ugy viszketett neki,aztan azok segitettek amiket irtam,Kitartast,a 2.5 eves kislany anyukaja!
2011. febr. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!