Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Műtötték már valakinek a...

Műtötték már valakinek a gyermekét Szegeden a fül-orr-gégészeten?

Figyelt kérdés
Március 16.-án megyünk orrmandula műtétre és érdekelne, mire számítsak. A kicsi 2 éves.
2011. febr. 23. 07:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia,

a szegedi gyermekklinika sebészeti részlegéről érdeklődsz?

mert én úgy tudom, külön ilyen klinika nincs, a gyermekklinikán belül vannak ezek a részlegek.

szóval nekünk ez év elején volt egy nyelv-felvágás kisebb műtétünk, mert újszülöttkorban nem vették észre és most, 2,5 évesen már nem ambuláns beavatkozás volt, 1 napos kisebb műtétben csinálták meg, el kellett altatni:-(.

Én meg voltam elégedve, aranyos volt a nővér, ott voltam bent végig a kislányommal, de egyszerre csak egy hozzátartozó lehet bent a szobában (a székek persze rém kényelmetlenek, bár tudom, nem erről szól a dolog, de borzasztó lehet azokon "aludni" a szülőnek éjjel).

Nekünk fogadott orvosunk volt, Dr. Bán Gyula, egy idősebb főorvos, de nagy mufti lehet ott, és nem bántam meg, hogy nem csak úgy vaktában mentem oda a gyerekemmel ..... kicsit azért másképp figyeltek ránk ... aminek anyagi vonzata is van, dehát a gyerek egészsége mindent megér ...

Mire vagy még kíváncsi?

2011. febr. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod!! igen tudom, hogy ez csak egy részleg és minden a gyerek klinikán zajlik majd. mi Dr.Fekete Szabó Gabriellánál voltunk, Ő is fogja műteni a kicsit. csak általánosságban kérdeztem, mert még nem volt semmilyen beavatkozáson a kicsi, nem tudom mire számítsak!! a Te babádat hogyan altatták?? milyen volt ébredés után, a napot átaludta?? nekem azt mondták egy ágyban alhatok majd vele, mert éjszakára ment maradunk. meg hogy 2 órát műtét után, amíg alszik az altatótól nem mehetek majd be, csak amikor ébredezik. hogy kötötted le a gyerkőcöt?? ne haragudj, hogy ennyit kérdezek, csak olyan elképzelhetetlen, hogy az én Duracell nyúl fiam majd nyugodtan fekszik!! :) még egyszer köszönöm!!
2011. febr. 24. 07:25
 3/4 anonim ***** válasza:

hát, nálunk semmi nem úgy volt, mint mondták, azaz a lányom volt az egyetlen, aki a műtét után egy mp-t sem aludt!!!!!!!!!!!!! de szerintem ő elég egyedi e tekintetben, ollllyan álmos volt pedig, de képtelen volt elaludni .... minden gyerek durmolt, ő fent volt egészen du. 4-ig, amikor is kiengedtek bennünket (de. 10-kor csinálták), bár lehet ám hogy attól volt ő fönt, hogy őt azért olyan mélyen nem altatták .... kapott előtte egy állítólag nyugtató kúpot, aminek szintén semmi hatása nem volt, ordítva vitték be a "bevásárlókocsiba" a műtőbe, és még bent is sírt .... borzalmas ... aztán szűk fél óra múlva kihozták, akkor ki kellett jönnöm a szobából, amíg áttették az ágyába, ellátták, kb. 10 perc volt, és mehettem be, de ő már akkor végül is fent volt, csak baromi kába volt, írtó nehezen tudtam fekve tartani, főleg kicsit oldalt fordítva ... félelmetes nehéz ügy volt, alig telt el szűk 1 óra, ő már felült, játszani kellett vele, de azért olyan jó 2 óra hosszáig kába volt, aztán folyamatosan tisztult a feje, de NEM ALUDT EL!!! alig akarták a nővérkék is elhinni, azt vártuk, hogy egyszer csak eldől magától és alszik, de nem!!! számomra sokkhatás volt az egész, gondolom számára méginkább, sose jártunk eddig orvosnál, hát most már útálja őket rendesen ...

lehet, hogy a komolyabb műtötteknek más szoba van, mert én pl. tuti nem fértem volna el az ágyán ...

meg akiket mással műtöttek (pl. sérvesek voltak akkor ott abban a szobában), azok tényleg aludtak a műtét után feszt... bár gondolom ez is gyerekfüggő, ki hogy viseli.

remélem, nektek minden jól sikerül! :-)

2011. febr. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

huh, hát a hideg futkosott a hátamon, ahogy olvastam a soraid!!... szegény kislányod!! jaj én is ettől félek, hogy nem tudom majd a pihenésre bírni!!... annyira eleven és örökmozgó, hogy hihetetlen!! sajnos több lázgörcsön vagyunk már túl, ami után ugye a "begyógyszerezett" gyerek elaléltan fekszik/alszik... na az én fiam 10 perc után focizik :S ettől tartok legjobban!! és ugye a kérdés, hogy hogyan viseli majd. mindenesetre nagyon szépen köszönöm, hogy ilyen részletesen elmeséltél mindent!! kívánom, hogy ne kelljen kórházba mennetek!!

köszönöm!!


Ági

2011. febr. 24. 10:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!