Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 27 hónapos lányom nem szól,...

27 hónapos lányom nem szól, ha kakilt, és képes lenne akármeddig üldögélni benne. Mikor lesz már érett a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
Mindenki nyaggat, hogy ültessem bilire, de a védőnő azt mondja, addig felesleges, amíg nem zavarja az sem, ha bekakilt. Egyáltalán nem szól, és le is tagadja, ha kérdezem. Volt, hogy szaga se volt, én meg azt hittem, hogy nincs, közben kipattogott és vérvörösre csípte a fenekét a széklet. A nagyobbik gyerekem ilyenkor már rég vécébe csinált mindent.
2011. febr. 21. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:

te csak ültesd bilire nyugodtan, ne foglakozz a védőnővel. Vagy vidd el "nyaralni" valamelyik mamához, és kérd meg, hogy segítsen bilire szoktatni!

Majd nyáron járhat bugyiban csak, úgy könnyebb neki észrevenni, hogy mi van!

2011. febr. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És csak üldögéljen a bilin, vagy hogy? A másikkal ilyen nem volt, ő szólt, hogy kakilt, és nála időben tudni lehetett, hogy kakilni fog.
2011. febr. 21. 18:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Gondolom totyorog elötte, vagy elbujik valahová, pl függöny, virág mögé...csak tudod, mikor készül kakilni? Na, akkor ültetsd rá! Vagy mikor szokott kakilni? Kb egy időben? Mert a fiam mindig uzsonna után, igy ezt is lehet figyelni.
2011. febr. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem, egyáltalán nincs semmi előjele, hogy kakilna. Akkor csinálja, ha épp nem vagyok ott, vagy ha mégis, akkor játszik tovább, és csak néha vörösödik. Nincs állandó ideje, összevissza kakil. (Rendesen étkezik egyébként, nincs nasi meg egyebek.)
2011. febr. 21. 22:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Fiam ugyanilyen, pont ennyi idős, én abszolút nem erőltetem, mert nem ül meg a bilin (annyira utálja, hogy dobálja, pedig sosem ültettem rá, csak amikor szeretett volna ráülni, segítettem neki) sem, tehát ha erőltetni akarnám se hagyná!

:D

Én bízom benne, hogy jön a nyár, és addigra eljut majd hozzá, hogy van más útja is a pisinek, kakinak.:D

Kitartást!

2011. febr. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Na nálunk dettó! 27 hónapos lányom annyira elbujik kakálni, meg letagadja, hogy csak na. pisilni néha kéreszkedik a wc-re. Tegnap is igy volt, aztán mikor lekaptam a pizsamanadrágot kiesett a kaki (épp nem volt rajta pelus). Annyira félti a kakiját :) még sirt is mikor levettem róla, pedig nem is szidtam meg. Épp azon gondolkozom, hogy rá kellene adnom bugyit, ha már pisilni szól, de nincs kedvem kakis ruhát mosni. és elcsipni sem tudom, mert mindig máskor kakil.
2011. febr. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Reggeli előtt és ebéd után ültesd rá a bilire, 3 percre! Meséld el neki, mire való. Mond meg, hogy az ügyes nagylányok ebbe pisilnek-kakilnak. Esetleg a nővére be is mutathatja.

Engedd be a WC-be, mikor te használod, és meséld el neki, mi az! Mondd el, milyen jó neked és a nővérének, mert nektek nem kell csúnya vizes peluska.

Ha nem is tud erről a lehetőségről, nem fogja igényelni!

Csak textilpelust használj, az elég kényelmetlen. A papír túl komfortos.

Minden gyerek más. Ő biztos hamarabb tudott valamit, ami meg a nagyobbnak ment nehezen.

Még nem láttam menyasszonyt, aki pelusban ment a pap elé!

2011. febr. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!