Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy oldjam meg? A kisfiamnál...

Hogy oldjam meg? A kisfiamnál most van a bilire szoktatás.

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok még ebben a dologban,és nagyon nem tudok senkitől tanácsot kérni.Arról lenne szó,hogy ha elmentek sétálni hogy oldjátok meg a pisit stb.Ilyenkor adjak rá pelust,ha hosszabb időre elmegyünk sétálni,bevásárolni,autozni?!Nem zavarodik ez miatt össze?
2011. febr. 19. 12:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Bocs az off-ért!

Én is kezdő vagyok, és szinte csak innen kérhetek tanácsot. :( (Pont nekem is ez a kérdés járt a fejemben.)

Elmesélnéd, hogy kezdtétek, és mennyi idősek vagytok?

2011. febr. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom ha látsz rá hajlandóságot hogy akar leszokni, indulás előtt pisilteted.Ha iszik útközben térjetek be valahová pisilni.Ha jó úton haladtok a szoktatással, nem szabad rá visszaadni a pelust,mert bezavarod, csak alváshoz.Sokszor előfordul baleset, de kitartás.Ha belevágtok akkor kitartóan, de csak akkor ha van hajlandóság.A kislányom 2,5 éves és hol pisilt hol nem.Most elkezdtünk oviba járni(nézelődni, szokni)és annyira tetszik neki hogy egyik napról a másikra szalad pisilni és ő oviba akar menni minden nap.Stb Stb.

Viszont előbb rövid utakkal kezdjetek.Ne több órással.És kezdetben még neked kell odafigyelni.Pótgatyót, nacit azért vigyél.Sok szerencsét.

2011. febr. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szia,22 hónapos kisfiam.Viszonylag könnyen ment a do log.Már van 2 bilink,és az marhára nem érdekelte,mindig játékokat és kaját pakolt bele.Nem szólt se a pisiért,se a kakiért,ha a pelusba ment.Elmentem vettem egy létrás wc ó szűkítőt,jó rikító szine van.És meglátta itthon,azóta pisi,kaka megy a wc-be.Ez egy hétvége alatt történt,hétfőn már pelus nélkül ment bölcsibe,ott be is pisilt 2 napig mert csak bili van meg nagyobb wc amit nem ér még fel.De most már a bölcsibe is bilizik,sőt most itthon is,hol a wc-be,hol a bilibe mennek a dolgok,mikor milyen kedve van.Még itthonról hosszabb távra nem mentünk,így nem tudom mi a teendő,mert félek összezavarom ha adok rá pelust,amikor elmegyünk valahova.
2011. febr. 19. 14:00
 4/9 anonim ***** válasza:
setanal, bevasarlasnal nem adtam ra, csak mielott mentunk megpisiltettem, 1x volt hogy adtam ra pelust akkor hivatalos ugyeket voltunk intezni varosban, ott azert nincs mindenhol wc, akkor szolt is de mondtam itt nincs wc van rajtad pelus. nem zavarta ot meg.
2011. febr. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen jól megy ne add vissza a pelust,lesz még bőven baleset.De azt olvastam ha visszaadjuk a pelust három lépéssel esünk vissza.
2011. febr. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát!!
2011. febr. 19. 15:27
 7/9 anonim ***** válasza:
Én sem adtam rá pelust, ha sétálni mentünk, csak elötte megpisiltettem és kész. Szintén 22 hós volt a fiam akkor:) de gyakrabban kellett pisilnie, nem tudta két órát tartani az elején, igy simán pisiltünk bokorba, fa mellett. Ha most szól, hogy pisi, simán bokrozunk. 2 perc alatt nem fázik meg. 28 hós.
2011. febr. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tanácsos ráadni, ha már levetted. EGy fiúval igazán nem nehéz bárhol is pisilni....

Lányomra egyetlen alkalommal adtam, mikor 5,5 órás távolsági buszos útra mentünk, de szárazana vettem le róla.

2011. febr. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Télen, hidegben amikor hosszabb útra mentünk (2-3óra) adtam rá pelust, mert ha bemegy a pisi mínuszokban és nincs hol lecserélni a nadrágot az nagy baj.Amúgy kisebb sétákra nem. De az én fiamat ezek a kiruccanások nem zavarták meg. Az éjszakai pelusról is egyik napról a másikra szokott le. Most 3éves, szóval nálunk viszonylag könnyen ment.
2011. febr. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!