Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez használhat köhögésre?...

Ez használhat köhögésre? (felkarikázott cukrozott hagyma leve) És jól csináltam?

Figyelt kérdés
2,5 évesem eléggé köhög. Kapja a Mucopront szirupot de olvastam valahol, hogy ha vöröshagymát felkarikázok lefedem cukorral akkor az levet ereszt és ezt a levet kell beadni neki, ettől megszűnik a köhögés. Használt már ez valakinek? Mennyi az egyszeri adag?
2011. febr. 18. 15:57
1 2
 1/15 Réti bubuzér ***** válasza:
0%
Fujj. Attól még hogy ilyen kicsike a gyerek, és nem tud ellenkezni, nem kéne még szívatni is ilyen gusztustalanságokkal... Elég baj az neki, hogy köhög.
2011. febr. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Dilettáns döggomba ***** válasza:
16%
A hagymahéjtea való köhögésre, egyébként pedig ha hurutos, akkor vegyél lándzsás útifű szirupot. Cukros hagymalé?? Szegényke...
2011. febr. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
nem adtam még neki, de itt olvastam a gyakori kérdéseken meg a neten is megtaláltam mint népi gyógymód és kíváncsi lennék , bevált-e valakinek. Nekünk a lándzsás útifű nem vált be.
2011. febr. 18. 16:09
 4/15 Dilettáns döggomba ***** válasza:
56%
Ezek szerint a Mucopront se használ, akkor írass fel mást.
2011. febr. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Leírok neked egy bevált receptet, ami ráadásul nem is rossz ízű. Vöröshagyma héját főzd addig, amíg erős színe lesz a víznek (kb 10 perc). Egy másik edényben karamelizálj cukrot. Önts rá a hagymahéj levét és forrald addig, amíg feloldódik a karamell. Nagyon jó köhögésre, és finom is.

Másik recept: feketeretket lereszelni, megcukrozni.

És még egy: lekvár bodzabogyóból.

2011. febr. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket, kipróbálom ezt a hagymateát. A mucopronton kívül mi lehet még hatásos? Akkor ezt a karikázott hagymásat hanyagoljam?
2011. febr. 18. 16:32
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha már népi szokásoknál tartunk.Ne nevess,mamám mikor köhögtünk,mindig bekente a mellkasunkat disznó zsírral.Hatásos!!!!!
2011. febr. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem nevetek a disznózsíron, mert ezt nekem is mondta anya, de biztosan le fognak itt hurrogni, mert engem is lehurrogtak a hagymakarika miatt. Pedig a neten olvastam a hagymaszirupot is. Aprított hagymát cukorral és kevés vízzel össze kell főzni, míg sűrű nem lesz és ezt kell adni köhögésre.
2011. febr. 18. 17:51
 9/15 anonim ***** válasza:

Végy 1 fej hagymát, és egészben tedd fel főni fél liter vízben. Főzd legalább fél óráig (az elfőtt vizet közben pótolni kell!), majd ha már iható hőmérsékletűre hűlt. ízesítsd 2 evőkanál minőségi mézzel.


Én ezt szoktam megcsinálni, ha betegek vagyunk, és nagyon jó.

2011. febr. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi az utolsónak is. Ki fogom próbálni! :)
2011. febr. 19. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!