Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5éves kisfiamon reggel óta...

2,5éves kisfiamon reggel óta nincs pelus. Félóránként bilire ül, és bele is pisil. Jó lesz így? Továbbra is tegyem félóránként bilire vagy várjam, hogy szól-e? Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
2011. febr. 16. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Konkrétan ne ültesd a bilire,csak kérdezd meg tőle sokszor,hogy nem kell-e neki pisilni?Persze lesznek balesetek,de ez ne vegye el a kedved,mondd neki,hogy legközelebb jobban figyeljen,stb,de ne szidd le érte.

Ügyes lesz,figyeld csak meg!Sok sikert!

2011. febr. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi, egész d.e. sikerült csak a bilibe pisilni, de én ültettem rá, nem ő szólt.ebéd közben meg sikeült bepisilnie a bugyiba.hát ezek szerint nem szól.most alváshoz adtam rá pelenkát, majd d.u. kezdem megint.
2011. febr. 16. 12:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Persze,meg kell szoknia,hogy figyelnie kell rá.

Igen,alváshoz mindenképp adjál még rá,aztán vedd le ébredés után,de figyelmeztesd hogy mostmár nincs pelus,figyeljen.De kérdezd tőle többször is.Majd írj,hogy mi volt délután.

2011. febr. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
kicsit sokallom a félórás bilire ültetést,nehogy be sokalljon tőle és még a maradék lelkesedése is elmenjen.Én is azt tanácsolnám,hogy kérdezz rá gyakran,talán óránként mehet a bili is,nagy nagy öröm ha belepisil,és nem letolni ha baleset van.
2011. febr. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Óránként, majd mégritkábban ültetsd rá, inkább kérdezz rá, hogy kell e pisilni. Bizonyos események elött mindig ráültettem, pisiltettem kérdés nélkül, pl ebéd elött, lefekvés elött, séta elött közvetlen. Egy idő után tiltakozott, ha nem kellett pisilni, igy magától ki is alakult, hogy szólt, ha kellett.
2011. febr. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

sziasztok

szerintem sikeres volt a mai első "pelenkamentes"nap.szóval egész d.e. nem pisilt be,akkor még félóránként ráültettem a bilire.aztán ugye ebéd közben megtörtént a baleset.alvásnál pelus volt rajta.aztán ébredés után levettem ,mondtam neki, hogy nincs pelenka szóljon ha pisilni kell.nem szólt egyszer se.óránként ültettem a bilire, és egészen este 7ig (akkor készültünk újra bilire) nem is pisilt a bugyiba.szóval azért én sikerként élem meg a mai napot.

2011. febr. 16. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!