Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 és fél éves kisfiamon...

3 és fél éves kisfiamon észrevettem valamelyik nap, hogy dadog! Nem nagyon, nem minden szónál, de hallható! Ilyenkor mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
2011. febr. 16. 09:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem azt figyeld meg, hogy mikor dadog. Olyan esetekben-e amikor "zavarban" lehet. pl.: nehezebb szavak, kér valamit, vagy tudja, hogy esetleg bűnös valamiben. Az én kislányom ilyen esetekben dadogott. Nem is csináltak vele semmit. Említsd meg a doktornőnek, ő majd beszélget vele és esetleg elküld benneteket logopédushoz.
2011. febr. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mikor beszél így?

Általában amikor kér valamit vagy csak simán mesél valamiről.

2011. febr. 16. 10:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Semi komoly baja sincs még, ezt élettani dadogásnak hívják, sok gyereknél előfordul ilyen átmeneti időszak. A gondolataiban előrébb jár, és ezt nyelvi szinten nem tudja olyan gyorsan kifejezni. Ha ez csak átmeneti időszak akkor rendben van, ha sokáig fennáll, keressetek fel logopédust-pszichológust.
2011. febr. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!