Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig tart az élettani...

Meddig tart az élettani pöszeség, és mikortól érdemes logopédushoz menni?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy az oviban a beszédhibás gyerekkel foglalkozik logopédus, de csak az utolsó évben. De szerintem ez nem jelenti azt, hogy korábban ne lehetne dolgozni az ügyön.

Az normális, ha a 3 év feletti fiam még mindig nagyon pösze? Amúgy elég későn kezdett beszélni, két éves elmúlt már egy kicsivel, de mostanra folyékonyan beszél, sőt, nagy a szókincse, néha egészen felnőtt módra tudja kifejezni magát, csak hát az s hang helyett mindig sz-t mond, illetve az r-t és a z-t j-nek ejti. Tehát nem róka, hanem jóka, nem zokni, hanem jokni. A megértésbe ez nem zavar be, mások is érteni szokták, amit mond, csak hát ez pöszeség. Tudom, hogy egy ideig ez normális, de mikortól kéne tudnia kimondani ezeket a hangokat is?


2011. febr. 15. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:

3 évesen még kár bármit is csinálni! Elég, ha tőletek a normál beszédet hallja, teljesen fölösleges a logopédus. Főleg, hogy a beszélőszervei ennyi idősen még nem érettek arra, hogy pl. a pörgő r-t kimondja. Ezt majd csak valamikor 4-5 éves korra lehet elvárni. Ha addigra sem tudja helyesen ejteni, akkor lehet logopédushoz fordulni. [link]

Egyébként óvónőként dolgoztam. A kiscsoportosok túlnyomó része valamilyen hangot nem tud helyesen ejteni. Nagycsoportra az esetek többségében maguktól megtanulják a helyes sejtést, mindenféle külön foglalkozás nélkül. Csak attól, hogy megérnek rá ás a környezetük helyesen beszél és nem "száll rá" erre a témára. Ha túl sokszor kijavítják, helyreteszik, felhívják a gyerek figyelmét arra, ha rosszul ejt valamit, akár komoly dadogás, lelki problémák, mutizmus is kialakulhatnak....

2011. febr. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem szoktam gyakran kijavítani, sőt, igazából egyáltalán nem javítom ki, inkább csak a következő mondatomban én is használom azt a szót, amit nem tud még jól kiejteni, és azt kicsit jobban hangsúlyozom.
2011. febr. 15. 17:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Így jó, ennyi amit tehetsz. Várj türelemmel,ha magáól nem javul, akkor majd segít a szakember.
2011. febr. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!