Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hányévesen kel beiratni az...

Hányévesen kel beiratni az ovodába a gyereket?

Figyelt kérdés
2011. febr. 9. 16:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
3 éves kortól lehet, ha szobatiszta. Előtte bölcsi. DE! Az iskola megkezdése előtti évben kötelező járatni, ez az iskolai felkészítés. 6-8 között válik tankötelessé,valaki azt mondja minél előbb menjen suliba, van aki úgy véli, erősödjön még egy kicsit.
2011. febr. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ugy van pontosan, ahogy az elottem szolo irta. Betoltott 3 evtol veszik be, de nem kotelezo jarni. Viszont az iskola elotti 1 ev kotelezo, mert az az ev az u.n. iskolaelokeszito ev.
2011. febr. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha szobatiszta és anyuka menni akar dolgozni 2.5 évtől felveszik,ha van hely.
2011. febr. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Igy van, az első kettő rosszul tudja. Ha felveszik, mehet 2,5 éves korától. Pl. decemberben lenne 3, akkor ha felvették, úgyis csak foglalná az üres helyet az oviban decemberig, tehát mehet már szeptembertől oda.

Beiratni pedig az előtti tavasszal kell, hogy vinni akarod...

2011. febr. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nekünk az óvoda vezetője mondta, hogy automatikusan elutasítja a felvételt mert aug. 31ig nem tölti be a fiam a 3. életévet.

Viszont ha esetleg lesz hely, a születésnapját követő naptól (szept.12) járhat oviba persze félnapra csak. Mert kistesóval itthon vagyok. Ennyit a 2,5 éves kortól ovi. Budapesten legalábbis a helyhiány miatt sajnos ez van.

2011. febr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Helyhiány miatt persze hogy elutasithat. Mi azt irtuk, lehetőség megvan rá.

Egyébként ha már felvette a gyereket, akkor nem küldheti haza fél nap után! Ezt nem árt tudnod. Pont annyi joga van ott maradni evés után, mint a többi gyereknek!

2011. febr. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Igen a lehetőség megvan, hogy 2,5 éves kortól ovis legyen, de ez csak elmélet Bp.en. Sajnos.

Azért félnapra menne a kisfiam, mert a kistesó miatt csak így van esély a felvételre.

2011. febr. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

De hát olyat nem irhat a felvételi lapra, hogy fél napra veszi fel! Ilyen nincs a jogszabályokban! Vagy felveszi, vagy nem. Ha felveszi, akkor azzal egész napra vette fel. Tök mindegy, te otthon vagy-e, vagy nem.


Nekem is célozgattak, hogy hát akár haza is küldheténk a nagylányomat ebéd után, mert én otthon vagyok. Mondtam: ok, megmutatják a jogszabályt, vagy BÁRMILYEN előirást, ami alapján hazaküldik és már viszem is haza. Na, azóta keresik a jogszabályt...

Egész egyszerűen hülyének nézik az anyukákat. Ők az államtól és az önkormányzattól ugyanannyi pénzt kapnak MINDEN gyerek után, kötelesek egész nap gondozni őket. Csak nem akarnak annyit dolgozni, hát simán beadják nayukának, hogy haza KELL vinnie ebéd után, mivel anyuka otthon van. Ez egész egyszerűen HAZUGSÁG. SEMMI joga nincs a felvett gyereket hazaküldeni.

Ennyi.

2011. febr. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Tudom hogy igazad van! Egész napra szól a felvétel.

Csak ha mi felajánljuk hogy félnap és ők csak emiatt felveszik, kénytelen vagyok betartani a szavamat.

És még az is lehet, hogy így sem veszik fel.


Nagyon idegesítő helyzet. Mert nem azért vagyok itthon, mert lusta vagyok és nincs munkahelyem. Van. Ráadásul előmeneteli rendszerű munkahely. Amit a család érdekében boldogan felfüggeszt az ember. És láss csodát ez hátrány. A gyereket azért nem veszik fel mert itthon vagy. Pedig neki ugyanannyira szüksége van a gyerektársaságra, foglalkozásokra mint a többi 3 évesnek.

2011. febr. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem értem a dolgot, ha felajánlod, hogy fél nap, akkor befér, ha nem ajánlod fel, akkor nem fér be? Ha van hely, akkor fel kell venniük. Ha nincs hely, akkor hiába fél napra megy, akkor is ott van, elfoglalja a helyet.

Ha körzeten belüli vagy, akkor nem vehet fel körzeten kivülit, ha téged nem vett fel.

Én simán felvenném a beszélgetést egy diktafonnal, vagy a telefonommal és bemennék ajegyzőhöz. Nem birom az ilyeneket, de nagyon nem...

2011. febr. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!