Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dackorszak 20 hónaposan?...

Dackorszak 20 hónaposan? Nálatok mikor kezdődött? Meddig tartott? Hogyan kezelted? Tanácsok?

Figyelt kérdés
2011. febr. 4. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Változó korban kezdődik, és sajnos sokszor elő jön a gyerekeknél. Ha tudatukra ébrednek, onnantól megindúl a harc, a szárnypróbálgatás, hogy hol az a határ amit még megengedhetnek maguknak. Nagy türelem kell hozzájuk az biztos. Legyél következetes,ez nagyon fontos, különben kiröhögnek, vagy semmibe veszik a szavadat. Ha pl büntibe küldöd akkor az tényleg legyen bünti pl. Addig nem kellhet fel a büntiszékről mig mondjik perc el nem telt, vagy 3 ez a rosszaságtól, és kortól függ. s utána beszéljétek meg, hogy ugye tudja hogy mért volt büntibe. S ha legközelebb is ezt teszi megint ott kell ülnie.
2011. febr. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Volt már hasonló kérdésem, belinkelem, hátha találsz használható választ!

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2011. febr. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

hát, kb 20 hósan kezdtem észrevennei, hogy na , asszem kezdődik valami. persze a kisasszony minyid is nagyon akaratos, nehéz darab volt, de 20 hósan kezdtett igazán próbára tenni. és 21 hótól 23 hóig maga volt az őrület. minden nap csak az ment hogy nem nem nem nem hiszti hiszti hiszti hiszti. az segített, hogy szóltam egyszer, majd mégegyszer, akkor mondtam, hogy ez az utolsó, ha nem jött, akkor fogtam vittem. ezt az öltözésnél-pelenkánál. amúgy igyekeztem kompromisszumot kötni, meg elterelni, meg vmi érdekessel csalogatni. na ebben a 2 hónapban ez sem működött, tehát erővel kellett elindulni vhova, öltözni stb. mivel látta, hogy következetesen nem megyek bele a kis játszmáiba, ezért ez karácsony tájára leépült (akkor volt kb 2 éves). most már egész jól kezelhető, remélem, így is marad. persze vannak jobb és rosszabb napok, de alapvetően nem nehéz vele, ismerem már a kis mozgatórugóit. :) Nlunk most inkább az a porbléma, hogy az apja viszont nagyon lágy, azt hiszi szigorú, mert pattogva beszél hozzá, de következménye nincs nála semminek. ezért amikor ott az apja is akkor nehezebb vele, mert próbálkozik. amúgy én nem szoktam büntetni, meg kiabálni se. csak megmondom neki, hogy jól van édesem, nem kell felöltözni, de akkor itthon maradunk, nem megyünk a boltba, és akkor nem tudunk kaját venni, ebéd se lesz. szeretnél ebédelni? ....erre mondja hogy igen! na akkor gyere légyszi öltözni! és jön. mostanában van ez, meg van egy kis ceremóniánk öltözéskor, meg pelenkázáskor, hogy "elszökik a zsákmányom", vagyis elrohan, amikor kezdeném, és röhög, akkor utána kell szaldni, és mondani hogy elkapom a zsákmányomat! aztén elkapom, és utána nincs már gond. gondolom vmi azért kell neki, egy jelképes ellenállás, ami játékos formában engem ugyan nem zavar. amúgy sokmindent megengedek neki, hagyom hogy egyedül csinálja, a múltkor vettünk wc-szűkítőt, ő választhatta ki, melyiket szeretné, megkérrem sokszor, hogy segítsen ebben abban, megdicsérem, ha ügyes stb stb.

nekem ezek váltak be.

2011. febr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is olyan 20 hónaposan kezdte, hogy mindenre csípőből NEM volt a válasz. Érdekes módon ez csak 1-2 hétig tartott, most 2 éves és nagyon aranyos, nincs benne dacosság.
2011. febr. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!