Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezdjek neki a biliztet...

Hogyan kezdjek neki a biliztetésnek? Nektek hogy sikerült?

Figyelt kérdés
Sok féle képp probáltam. A doktornő azt mondta hogy evés után ültessem rá. De nem hajlandó csak ha vissza teszem a pelust.
2011. jan. 20. 09:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

az enyem 1 eves 3 honapos korara mar nem kakilt be pelusba.pisilni viszont igen.

szerintem gyereke valogatja hogy mikor erzi o azt hogy neki jobb lesz ha nem kakil,pisil be pelusba.

2011. jan. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A bilin nem ült meg, de tegnap vettünk WC szűkítőt és ma reggel mutatta, hogy lesz velemi a pelusben, hát ráültettem és kakilt is meg pisilt is. Nagyon büszke voltam rá 21 hós most és szerintem elfelejthetjük a bilit.
2011. jan. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Mekkora kisgyerek?

Szerintem kétféle irány lehet jó, az egyik, mikor már egész kis korban elkezded szoktatni a bilihez. 10 hósan már minden baba stabilan ül, esténként fürdés előtt rá lehet ültetni, hogy szokja. 13hós a kisebbik lányom, már minden este pisil bilibe fürdés előtt. A nagyobbik lányom pedig 18 hósan nappalra már teljesen szobatiszta volt. Mondjuk hozzátartozik, hogy érzékeny bőrüek, és nem szeretik a pelust. Sokszor kipirul alatta a bőre a kicsinek, ezért esténként csupaszkodik kicsit, hogy levegőzzön a popója. És akkor már miért ne legyen kéznél ugye egy bili :)


A másik ami beválhat módszer, hogy vársz, mert 2,5-3 éves kora körül minden kisgyerek megérik rá, legalábbis ezt mondják az okosok. Ráadásul ha ennél korábban próbálod, 2éves kora körül, az pont a dackorszak ugye, amikor is még nehezebb lehet rászoktatni a gyereket. Sok ismerős anyuka kezdte a gyerek 2 éves kora körül a szobatisztaságra nevelést, és mindnél már közelebb volt a gyerek a 3-hoz mikor végre sikerült is nagyjából.


Sok sikert :)

2011. jan. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Együtt vettünk egy bilit,elmondtam anya a wc-be pisil ő a bilibe.Itthon letettem látható helyre.Eljött velem a wc-re és mondta ő megy a bilibe pisilni.Napjában párszor leveteti a pelust és pisil a bilibe,de soha nem erőltettem.
2011. jan. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

SZia

Itt az ídő ha jönn a meleg tavasz!

Elöször a pelenkát ki bontod és kéred hogy pisiljen .Bilibe v.fűbe.

Ezt többször mindig folyamatosan kb. fél óránként ,40 percenként.

Majd pár nap múlva kisbugyira cseréled a pelenkát.És kéred pisiljen.

Jó meleg ídöben már nem adtam nadrágot.és kértem pisiljen a fűre stb.

Jó játék ,dicséret jár érte.22 hónaposan már rég eltünt a pelenka.

Csak alváskor kell még.

2011. jan. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!