Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most akkor hogyan tovább...

Most akkor hogyan tovább (szobatisztaság)?

Figyelt kérdés

25 hónapos kislányom van. Soha nem hajlando ráülni se bilire, se wcre (szűkitővel), esetleg ruhában, de akkor sem csinál semmit. Mult héten vettem neki szép bugyikat és megbeszéltük, hogy ha wcbe pisil, akkor felvesszük. Rogrön rohant is pisilni wcbe. 3-4 napig ha megkérdeztem, hgoy pisil-e wcbe, akkor mondta, hogy igen, és sikerült is. Kakálni nem akart. Tegnap reggel mondta, hgoy akar pisilni, ráültettem, erre kaka ment. Megörültem neki, megtapsoltam, megdicsértem, köszöntünk a kakának is, ahogy a pisinek szoktunk. De valahogy nehezen "bucsuzott el tőle". Utánna 4-5 alkalommal ráült még a nap folyamán a wcre, de egyszer sem pisilt, és ma már rá sem akar ülni.

Most akkor mi van? Sajnálta a kakiját :) ???

Hanyagoljam a dolgot? vagy ne?

Előre is köszönöm a kommenteket.


2011. jan. 19. 12:32
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Most ott tartunk, hogy ma délig 3-szor szolt, hogy pisi, de egyszer sem pisilt a wc-be, mikor ráültettem. Tegnap 5-ből 2-szer sikerült pisilni is, nem csak ülni :)

Most alszik, de ha felébred, adok rá bugyit. Megnézem mi lesz.

2011. jan. 21. 13:22
 12/17 A kérdező kommentje:

Kiprobáltuk, marad a pelus.

Miután felébredt, adtam rá bugyit és harisnyát, 5 perc mulva bepisilt. Atam rá tiszta bugyit és harisnyát, szépen elmagyaráztam, hogy pisis lesz a szép a bugyika, ha nem szol. 15 perc mulva megint bepisilt, az ölemben. Nekem is át kellett öltözni. Amugy is hüvös van. Még szokjuk a wcbe pisilést pelusban.

2011. jan. 21. 14:48
 13/17 A kérdező kommentje:

Teljesen leálltunk a szobatisztasággal, már jo pár napja semmi, talán napi 1x ha ráül a bilire, wcre egyáltalán, de nem pisil. Hiába kérdezgetem.

Akkor most hanyagolom?! Biztosan fázik. Március 1-től bölcsi, az ugy is megzavarná. Ott hátha megtanulja a többi gyerektől.

2011. jan. 27. 16:04
 14/17 anonim ***** válasza:
Egyértelmüen éretlen rá. Hagyd.
2011. jan. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Csak szeretném továbbra is megosztani veletek a tapasztalataimat.

Most ott tartunk, hogy naponta 3-5 alkalommal kéreszkedik a lányom bilibe pisilni, ebből 3-4 sikerül is. Sőt este belekakilt!!! De pisilni kéreszkedett. Most jol elbucsuztunk :) De azota már volt ma pelusba kakilás.

Az itthoni wc-re már nem akar ülni, de hétvégén a szüleimnél szükitő nélkül pisilt wc-be.

Megint megprobálkoztam azzal, hogy pelus nélkül legyen, de szinte egyfolytában bepisil.

Biztosan ugy van vele, hogy csak probálgatja mit tud, de már azért tudja mire valo a bili. Már 2 hete nem állt bele és hordta bele a játékait.

2011. febr. 2. 13:18
 16/17 anonim ***** válasza:

Ha eleg turelmesek vagyunk mindenfele macera es probalkozas nelkul szobatiszta lesz,ha erett ra.

En az ejszakai szobatisztasagot egyaltalan nem eroltettem,sot meg en mondtam neki tegyunk pelenkat,de mar o nem akarta nem is pisilt be.


4 gyerekes anyuka

2011. febr. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Alakul:) én kérdezgettem, hogy mehetünk e pisilni, igy kerültem el a baleseteket. 22 hós volt a fiam, pelust letépte magáról, ugyhogy más megoldás nem akadt, mint a wc/bili. De hónapokig nem szólt megbizhatóan. Kb mindig egyszerre ittunk, igy ha kicsit pisilnem kellett, ugy gondoltam, neki is kell, és vittem. Nem mindig kérdeztem meg, hogy kell pisilni kisfiam? Mert többnyire ingatta a fejét, aztán öt perc mulva szólt, hogy kaka ( ez a pisi is meg a kaki is), és egy pici becsurgott mindig. Tehát ha ugy gondoltam, letoltam a gatyeszt kérdés nélkül és pisiltünk. Igy a bepisilès teljesen elmaradt. Kb 2 hónap telt igy el, mire mondhattam, hogy tényleg csak akkor pisilünk, ha ő mondja. Szóval szerintem ne várd el igy az elején, hogy mindig szólni fog. Ha 2 órája nem pisilt, akkor vidd. Aztán egy idő után 3 órát, akár többet is elvannak pisilés nélkül, mert ügyesen megtanulja szabályozni. Éjjel pedig a vese nem olyan aktiv, mint nappal, ugyhogy utána az is beáll. Az, hogy kakilt egyet a helyére, az nagyon jó! A fiam is volt, hogy sikeresen wcbe kakilt, de sürübben a gatyeszba. Pelust vissza nem adtam, mert mikor próbáltam a kaki miatt ràadni, teljesen összezavarodott és kezdett bepisilni:( szóval én levenném otthon a pust róla és időközönként wcre vinnèm.
2011. febr. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!