Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most akkor hogyan tovább...

Most akkor hogyan tovább (szobatisztaság)?

Figyelt kérdés

25 hónapos kislányom van. Soha nem hajlando ráülni se bilire, se wcre (szűkitővel), esetleg ruhában, de akkor sem csinál semmit. Mult héten vettem neki szép bugyikat és megbeszéltük, hogy ha wcbe pisil, akkor felvesszük. Rogrön rohant is pisilni wcbe. 3-4 napig ha megkérdeztem, hgoy pisil-e wcbe, akkor mondta, hogy igen, és sikerült is. Kakálni nem akart. Tegnap reggel mondta, hgoy akar pisilni, ráültettem, erre kaka ment. Megörültem neki, megtapsoltam, megdicsértem, köszöntünk a kakának is, ahogy a pisinek szoktunk. De valahogy nehezen "bucsuzott el tőle". Utánna 4-5 alkalommal ráült még a nap folyamán a wcre, de egyszer sem pisilt, és ma már rá sem akar ülni.

Most akkor mi van? Sajnálta a kakiját :) ???

Hanyagoljam a dolgot? vagy ne?

Előre is köszönöm a kommenteket.


2011. jan. 19. 12:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
De aranyos!Igazi nő!A szép bugyiktól egyből tud a wc-be pisilni:) Nekünk még ez sem megy a 2,5 évesemmel. Szerintem jól álltok,ez így hirtelen nagyon nagy ugrás, hagyd most egy kicsit, adj neki időt, menni fog ez.
2011. jan. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Egyébként ezt a bugyis ötletet itt olvastam:)
2011. jan. 19. 12:38
 3/17 anonim ***** válasza:
A kakitól való elválás nálunk sokkal nehezebben ment, mint a pisilés. Mond neki, hogy egyenlőre, ha csak a pisi megy a wcbe, nem baj, ha tud, szóljon, ha kakilni kell, de ha nem akar ráülni, ne mond többet, csak a következő alkalomnál, vagyis ne legyen noszogatás:) ha a kakit akarja tanulmányozni a wcben, had tegye. Szerintem az volt a gondja, hogy akarta mèg szemlélni, te meg mondtad, hogy büdi, le kell húzni ès lehúztad. A fiam is sokáig bámulta, mint egy ufot:) én hagytam. Közben elmeséltem, mekkora kakatóba megy úszni innen a haverjaival...jó és szép helyre megy...stb. Igy nyugodott meg , hogy a testének része biztonságban van. Mikor először én is le akartam húzni a wcn, sírni kezdett, hogy ne tegyem. Igy vártam, meséltem közben a kitalált kakaút-storyt, igy engedélyt kaptam a lehúzásra. Azóta mindig megkérdezem, hogy mostmár utazhat e a kaki, és int, hogy igen:) jó úton haladtok, fő a megnyugtatás!
2011. jan. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

A kakitol is elbucsuzott, mondta hogy szia kaka, csak lehet hogy tényleg korán huztam le. (BOCSI: az enyémet is megcsodálta....)

Azért én kérdezgetem továbbra is, hogy megyünk-e pisilni, csak mindig nemet mond. Pedig már ugy örültem :)

2011. jan. 19. 13:20
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Az a kérdés, hogy nap közben bugyiban vagy pelusban van. Mert ha bugyiban, akkor vagy menni fog WC-re/bilibe, vagy bemegy a gatyába a termék. És utóbbinál kérdőre vonhatod: bugyiban csak akkor lehet, ha szól, és pisil a megfelelő helyre, egyébként ha nem szól, akkor pelust kell venni. De ne érezze magát megfélemlítve, csak mondd el, hogy ezek a lehetőségek vannak, válasszon ő. 25 hónaposan nem vagytok elkésve. :o)
2011. jan. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Egy picit pihentesd a témát, 1-2 hétig.

Az én fiam már nagyobb, de tegnap sikerült először bilibe kakálnia.

Azt az örömöt!:)

Le kellett fényképezni, utána meg egyezkedett, h ugye nem öntjük ki a wc-be?

Nem öntöttem:)) Van macskánk is, így a fürdőszoba szekrény tetején dekkolt szegény kaki, féltem, h a macska beleszagol, vagy valamit csinál vele:)

Ez kb reggel 10-kor történt, csak a délutáni alváskor önthettem ki:)))

Egyébként azzal ébredt, h a kaki megvan ugye?Hevesen bólogattam, és megmutattam a fényképet róla:)))

2011. jan. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Pelusban van, végül nem is került fel a bugyi. Nem akarom hogy felfázzon és nincs annyi nadrágunk sem, hogy érkezzen naponta minden összepisilni. Ha nyár lenne, tuti bugyiban lenne.

Nem is gondoltam, hogy ilyen nagy kincs a kaki :) Pedig olvastam, hogy nekik az.

Akkor most nem erőltetem, és majd kezdjük ujra.

2011. jan. 19. 13:43
 8/17 A kérdező kommentje:

Tegnap egész nap rá sem akart ülni a wc-re, aztán este szolt apának, hogy pisis, és ment is, és aztán 5 perc mulva velem is. És ma reggel megint szolt, és ma már 2x pisiltünk. De ha kérdezem, akkor nem akar, csak magátol.

Jol haladunk??? Jol csinálom?

2011. jan. 20. 13:08
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne kérdezd. :o)

Akartam már írni, hogy erőltetni semmit nem szabad ilyenkor, viszont ha ő kezdeményez bármit, akkor nosza neki! :o)

Egyéb esetben én megvárnám a tavaszt/nyarat, amikor ugye kevés a ruha stb.

Az a tapasztalatom, hogy amit ők indítványoznak, az jól is szokott sikerülni. :o)

2011. jan. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Jól csinálod szerintem! Milyen ügyes, hogy szól! Én adnék otthon rá bugyit , had tapasztalja meg, milyen ha becsurran kicsit a pisi, ez a tapasztalat is kell ahhoz, hogy tudja, jobb ha a wcbe pisil. Ha elmentek otthonról, pelus vissza, otthon viszont bugyika. Nem fog megfázni, ha nem hagyod pisisen.
2011. jan. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!