Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak nagyon hisztis...

Mit csináljak nagyon hisztis 2,5 éves fiammal? Hogy élitek meg a hiszti korszakot? Mit lehet ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés
Ma voltunk gyerek orvosnál és olyan hisztit lezavart amilyet én még nem láttam! Eddig ez volt a legdurvább! Levágta magát a földre, ugrált sikított de nem gyengén! Feszített,pofozta az apját, nem hagyta hogy le-fel öltöztessem.Annyira felhergelte magát, hogy már öklődött. Persze a felnőttek nem bírták hallgatni és ránk csukták az ajtót. Olyan ciki volt. Akármit csináltunk nem hagyta abba. Szokott ilyet a boltban is és utcán is, vagy akár vendégségbe, nem számít hol vagyunk akkor is előadja magát. Mit lehetne vele csinálni? Ki fogja nőni????
2011. jan. 18. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

igen, kinövi. ha következetesen kezelitek. vagyis, hisztizzen ha jól esik, nem szanad engedni neki. ha lehet előzzétek meg a hisztit, ha lehet tereljétek a figyelmét, ha nem lehet....ezen csak az botánkozik meg, akinek nem volt még gyereke. ha az enyém hisztizik, és nyilvános helyen vagyunk, pont lesz@rom, hogy ki mit szól már elnézést. ott és akkor nem az a dolgom, hogy a másokkal törődjek, hanem hogy a helyzetet kezeljem, és nincs rá szükségem, hogy elvonják a figyelmemet. a múltkor a boltban jött rá a kicsimre a hiszti, mert ő a vízhez akart menni, mert megígértem neki, hogy kap egy üveg ásványvizet, miután megvettünk mindent, és még kukoricadarát kellett keresni, ráadásul pont nem is volt, mindegy, ő meg elkezdett a kismotorjával repeszteni a víz felé, közben kiabélt hogy vííz...én meg szépen utánamentem, és visszafordítottam, hogy nem megyünk így el anyától, és megbeszéltük, hogy minjdárt kapsz csak még ezt meg ezt megvesszük. na lett olyan hiszti....két idősebb ember, egy házaspár meg ott bámultak, rosszalló pillantásokkal....én meg egy idő után enm bírtam, és szép udvariasan megkérdeztem tőlük, hogy ne haragudjanak, de mit néznek??? erre menten odébbmentek.....

ha lecsillpaul a hiszti én mindig megbeszélem a kicsimmel, hogy miért is volt csúnya amit csinált. ő nagyon okos, és ált. 2x nincs ugyanabból a helyzetből hiszti. egyrészt megérti hogy anya ilyenkor mérges meg szoorú, másrészt hogy úgyis hiába hadakozik, amit nem azt nem. harmadrészt, hogy midnenkienk jobb, ha nincs hiszti.

mindezzel együtt a hisztit nem lehet elkerülni. éleetani dolog. pl. ha van egy nap, amikor jól visekedik, hallgat a szóra, akkor okvetlenül van egy hiszti, amiben kiereszti a fáradtgőzt. ui az neki nagy feszültség belül, hogy szót fogadjon, ha ő mást akarna , de nagyon. anyénak is szeretne megfelelni, meg is felel, de akkor a saját kis akarata hol marad? ezt muszáj hisztivel levezetni. :)

én igyekszem lavírozni, amit nem muszáj azt nem erőltetem, de ha vmit előre megbeszéltünk vagy vmit muszáj, ahhoz ragaszkodom. szerencsére nagyon okos, mint írtam, és csomó midnent megért, hogy miért úgy kell lennie, miért nem máshogy. :))))

2 éves múlt decemberben

2011. jan. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem minden 2éves nagyon okos! :-)

Egyébként az én fiam, aki tényleg egy angyal, olyan jó a természete, egyáltalán nem volt hisztis, azt hittem nálunk ez kimarad. DE nem!! :-) Két hónapja személyiségcsere volt nála is és keményen benne vagyunk a dackorszakban.

Próbálok én is következetes lenni, és megbeszélni már előre a dolgokat, hogy ha megyünk valahova milyen viselkedést várok el. Ez többé-kevésbé működik.

És egyébként tényleg úgy van, lehet bármilyen jólnevelt egy kisgyerek, biztos, hogy lesz két-három olyna helyzet, hogy "leégetik" az embert, és mindenki úgy néz réd,mintha, a világ legbénább szülője lennél.:-)

De a dackorszakot kinövik majd a gyerekek! :-) kitartást! :-)

2011. jan. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ismerős. Nagyon is...

Hogy milyen beszólásokat kellett nekem is eltűrnöm (minek az ilyennek gyerek és hasonlók)...Én nem találtam meg a megoldást. Bocsi :((

De a jó hír, hogy kinőtte egy nyár alatt.

2011. jan. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Bár mindent kipróbáltam amit írtatok, de nem jártam sikerrel...
2011. jan. 18. 16:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Többféle hiszti van. Van, amikor csak arra van szüksége, hogy megnyugtasd, mert magától nem megy. Odamész, megöleled, nyugodtan, kedvesen beszélsz hozzá, megsimogatod az arcát. Ezektől megnyugszik, akkor is, ha közben nem engedsz neki. Mert engedni nem szabad, de megnyugtatni szerintem kell, még ha közben csapkod is.

Az a fajta hiszti, amikor semmi könnycsepp, csak téged tesz próbára, azt figyelem nélkül kell hagyni. Magára kell hagyni, abbahagyja, ha nincsen kinek előadni. De ez talán a nagyobb gyerekekre vonatkozik, nem a 2 évesekre. Nem tudom, gondolom gyerekfüggő is.

2011. jan. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!