Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hova tűnik a karácsonyfa?

Hova tűnik a karácsonyfa?

Figyelt kérdés
Lassan kétéves gyermekemet a karácsonyfa teljesen "elvarázsolta", minden este gyönyörködött benne, reggel pedig első dolga volt, hogy ki a nappaliba és mondta, hogy szép fa. Hétvégén már annyira potyogott, hogy kénytelen voltam leszedni, vagyis amíg mi a mamánál voltunk a férjem eltűntette. Aztán hazaérve nem is annyira kétségbeesést, de érdeklődést láttam a kicsi szemében, hogy hová tűnt a fa. Mondtuk, hogy a Jézuska elvitte, de majd hoz másikat. Ma este is újra "hiányolta", tolta félre a fotelt, hogy majd oda tegye a karácsonyfát. Édes, de a szívem szakad meg a kicsi csillogó szemei láttán... Nálatok hogy "tűnik" el a karácsonyfa és milyen volt a fogadtatása?
2011. jan. 17. 22:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

A Jézuska visszaviszi. Az 5 évesnek is. Simán elkönyvelte, kicsit sajnálkozott, hogy milyen szép volt pedig...

A 2 éves szerintem észre se vett,e hogy már nincs, nem kereste... :-)

2011. jan. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Enyém pont két éves. Együtt szedtük le 6-án, és kidobtuk az ablakon. Tetőtérben lakunk, és így megspórolom, hogy az egész lépcsőházat fel kelljen sepernem a tűlevelek miatt. Így a kertbe esett, utána együtt lementünk, és kiraktuk a kuka mellé. Kb. egy hétig minden nap integetett neki az ablakból.. de nem kérdezte, miért van ott, vagy egyebek, pedig folyékonyan beszélő lányról van szó. :)


Aztán egyik reggel elvitték a kukások, és konstatálta, hogy "A kajácsonyfát elvitték a kukásbácsik, de jövője majd hoz a Jézuska másikat" :)

2011. jan. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ugyanúgy, majd a Jézuska elviszi, jövőre pedig ugyanakkor hoz másikat. Én sokszor azzal lágyítottam a szívén, hogy minden évben kiválaszthatta, hogy melyik dísz (ritkán fordult elő hogy 2, max. 3) tetszett neki a legjobban, azt leszedte és elrakta a szekrényébe, hogy azt a Jézuska nem viszi el, hanem jövőre azt a lánykám fogja felrakni a fára. Nagyon tetszett neki az ötlet, imádtam ahogy minden nap monologizált 4-5 éves kora környékén róluk :) Azóta végzős gimnazista, és mindannyian mosolyogva gondolunk vissza erre az időszakra.. Viszont ahogy őt kikérdeztem a napokban ezzel kapcsolatban, azzal a bizonyos 'emlékszel még...?' szöveggel, azt mondta, hogy ő ezt nagyon szerette, mert egész évben karácsonyi hangulata lehetett, ha úgy akarta ( igen, valóban filozofikus teremtés xD) és mindig enyhült ezzel kicsit a 'fájdalma' a fa iránt. :)
2011. jan. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Együtt szedtük le amit nagyon élvezett.Azóta csomószor oda áll ahol a fa volt és mondja h karácsonyfa eltűnt.:))Édes!

20 hónapos

2011. jan. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nemrég múlt 2. Mi együtt szedtük le, mutattam neki, hogy már nagyon hullik, ezért le kell szedni. Ezt mutogatással, meg címszavakban elmesélte a mamáéknak is délután. :)
2011. jan. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kisfiam is két éves volt karácsonykor. Mi együtt díszítettük és együtt is szedtük le a fát a három gyerekkel. Nálunk is nagyon hullott, és reggelente a kisfiam már ment ki a partvisért és a lapátért:)


Furcsa volt még a családnak pár napig, még nekünk nagyoknak is,hogy eltűnt a fa, vége az ünnepnek, aztán pár nap alatt megszokta mindenki.

2011. jan. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Három éves a fiam, mi is együtt szedtük le és vittük le a kuka mellé. Nálunk a fát eleve nem a Jézuska hozza, hanem együtt vesszük, a Jézuska csak díszíti. Így a kidobásból sem volt gond, elmagyaráztam neki, hogy már nagyon hullik a levele, már nem szép, ilyenkor ki kell dobni. Úgyis látott már sok kidobott fenyőfát az utcán, szóval tudta mi történik velük.
2011. jan. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 22 hónapos a lányom, szombaton szedtük le. Együtt. Mondtam hogy már ki kell dobni / egyébként én is azért szedtem le mert nagyon potyogott/, segített a díszeket leszedni, azóta sem keresi. Lehet majd jövőre.
2011. jan. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
2 éves a fiam, nálunk a Jézuska visszavitte. elfogadta rögtön, meséli is mindenkinek, hogy decemberben hozza vissza a Jézuska.:)
2011. jan. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a Jézuska hozza, de nem ő viszi el. Pont ma szedtük le, ő is látta. Mondta is, hogy majd elviszi a kukásautó. Nehéz is lenne megmagyarázni, hogy a miénket miért a Jézuska vinné el, mert az utcák tele vannak a kidobott fákkal. Azért ezt már összerakja :)

3,5 éves

2011. jan. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!