Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyed alatt összegyűlt és a...

Gyed alatt összegyűlt és a bent maradt (amiket nem vettem ki, és eljöttem táppénzre) kötelesek kiadni, vagy ki is fizethetik?

Figyelt kérdés
2011. jan. 17. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha szabadságra gondolsz, kötelesek kiadni.
2011. jan. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kifizetni nem kötelesek egyben,de ki kell adni!
2011. jan. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Csak azért kérdezem, mert majd február 15-től állok munkába, (dajka vagyok). Most nem tudják kiadni a szabikat, mert nagy szükség van rám. Majd a nyáron kapom meg őket. Így szinte egész nyári időszaka alatt szabin leszek.
2011. jan. 17. 14:46
 4/6 anonim ***** válasza:

A törvény ezt tiltja!!!

A szabadásgot RÖGTÖN ki kell adni, nem lehet nyárig húzni, sem kifizetni!!!

2011. jan. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ahogyan a 3. is írta, a munka törvénykönyve ezt a megoldást, amit írsz tiltja. Kötelesek még a tényleges munkába állás előtt kiadni.
2011. jan. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mt 134.§ 3. b)

b) a munkavállaló betegsége vagy a személyét érintő más elháríthatatlan akadály esetén az akadályoztatás megszűnésétől számított harminc napon belül adja ki, ha az esedékesség éve eltelt. E rendelkezésektől érvényesen eltérni nem lehet.


Ez azt jelenti, hogy az ÖSSZES felgyűlt szabidat ki KELL venned a munkába állásod után 30 napon belül. Ez ugye gyes után általában nem lehetséges, mivel több, mint 30 nap összegyűlik. Épp ezért pláne köteles vagy AZONNAL szabadsággal kezdeni és addig azon maradni, amig a felhalmozott szabid el nem fogy. Ettől akkor se lehet eltérni, ha te és a munkaadó érdeke is az lenne, hogy ne rögtön vedd ki a szabikat. A törvény szerint.

2011. jan. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!