Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mióta lányomnak elvitte a...

Mióta lányomnak elvitte a Jézuska a cumiját, tépkedi, rágja, csipkedi a száját! Mit tehetek?

Figyelt kérdés
3,5 éves, tehát elég nagy már, hogy elhagytuk a cumit, amit látszólag elég jól visel, tehát tudja, hogy kisbabának vitte a Jézuska, ezt mindig el is mondja, és hogy a ő már nagylány, neki nem kell. Mégis úgy látom, hogy lelkileg így viseli meg. Nem szeretnék nála drasztikus dolgokat tenni, hisz csak rontanék a helyzeten. Viszont már véresre szedte a száját, egyre csúnyább. Mondtam neki, hogy nem szabad, meg is értette, de ezt többnyire este, vagyis éjszaka álmában csinálja, tehát nem is tudok rászólni. Mit csináljak, hogy leszokjon róla?
2011. jan. 16. 13:00
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Na pont ez az, hogy ő sem alszik rosszabbul, és a kedélye sem romlott, nem is kéri, nem is emlegeti. (legalábbis nem folyton)
2011. jan. 16. 13:44
 12/16 anonim ***** válasza:
52%

Tapasztalatom nincs, mert az egyik fiam az ujját szopta, a másik meg magától leszokott a cumiról 10 hónaposan.

De szerintem ne add már vissza neki. Ha látod, hogy piszkálja a száját, szólj rá, minden egyes alkalommal. Remélhetőleg hamar megunja majd és szépen elhagyja. Mi az ujjszopásról így szoktattuk le a fiamat, kb 1 hét volt az egész. Azon kívül szerintem elég nagy már ahhoz is, hogy megbeszéljétek vele a dolgot. Magyarázd el neki, hogy ha piszkálja a száját, bibis lesz és fájni fog.

2011. jan. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
36%
és kedves mindenki, aki csak leszólni tudta az anyukát: Ti minek írtok, ha segíteni nem akartok? Remélem, Ti is hasonló válaszokat kaptok, mikor segítséget kértek.
2011. jan. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
69%

Szia!


Az én nagyobbik gyerekem 2.5 éves volt, amikor elvettük tőle a cumit. Azért, mert az alsó és felső metszőfogai iszonyatosan elcsámpásultak. Igaz, mi másképp csináltuk, de miután elvettük a cumit tőle, egy jó ideig a fél keze a szájában volt utána. Talán 2 hónapig tartott, az hogy amikor cumizott volna, de nem volt mit, akkor bekapta 3-4 ujját és azzal matatott a szájában. Többször rászóltunk, hogy ne tegye, és végre abba is hagyta. Tudom, milyen nehéz, kitartást Neked, mert elsősorban neked kell kitartani és mindig rászólni a gyerekre.

Alvást nálunk nem befolyásolta, hogy nem volt már cumija.

Az, hogy éjjelente csinálja, hát az ellen nem tudom mit tudnál tenni, hisz mégsem lehetsz egész éjjel mellette és nem dughatod el a kezét sem. Esetleg az orvostól kérj tanácsot, hátha tud valami okosat mondani. A szájára is valamit kenjél, nehogy elfajuljon a seb.

Kitartás!!!

És a szuperanyukák válaszaival ne törődj, lehet hogy még gyerekük sincs, vagy ők azok, akiknek még 6 évesen is cumi lóg a gyerek szájában, mert másképp nem nyugszanak meg.

2011. jan. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, én nem a kérdésedre fogok válaszolni. Érdekelt a kérdésed, mert lassan nálunk is aktuális ez a téma, ezért gondoltam elolvasom.

DE mélységesen felháborítanak az egyes hozzászólások! Tényleg nem tudom mi értelme van ennek??? Aki nem tudom érdemben hozzászólni egy segítséget kérő ember kérdéséhez, az hallgasson és NE írjon már ilyeneket, ilyen stílusban!!!

Már ne is haragudjatok, de ez Titeket minősít!!! És nem pozitív irányban! Szánalmas!!!!

Bocsánat a kérdezőtől, de ezt nem tudtam szó nélkül hagyni!

2011. jan. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nagyon nehèz a cumi kérdés, de én is megelégeltem, mert komoly hisztit csapott, ha nem lóghatott a szájában, közben a kispárnàját hurcolta, összekötvén a kettőt...a fogai vizszintesen állnak már...én fokozatosság elméletét követve nappalra vontam meg mindkettőt, délutáni alváshoz és éjjel megkapja. Ezt csinálhatja,ameddig akarja, de hogy nappal is a szájában lógjon...megelégeltem. 27 hónapos. Te tudod, mennyire akadályozza a gyereket a cumi, és mennyire zavar, ne foglalkozz a beszólogatókkal! Persze, ne sértsük a lelkét a kicsinek, próbáljuk megteremteni a lelki nyugalmukat....de az, hogy a fiam állva toporzékolt a cumija miatt , ha pl evés miatt elmertem tenni...meguntam. Amióta nincs a szájában, sokkal felszabadultabb és több mindent is beszél!

Nem tudom, mit tegyél a szájharapdálással:( de ez olyan,mint a peluskérdés...ha egyszer levetted, tuti nem adod vissza, mert bepisilget, inkàbb az okot szüntetjük meg. Ez egy rossz szokás lett, mint a cumizás is volt. Ugy gondolom, abba fogja hagyni, idővel. Beszélgess vele erről. Kitartás!

2011. jan. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!