Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mióta lányomnak elvitte a...

Mióta lányomnak elvitte a Jézuska a cumiját, tépkedi, rágja, csipkedi a száját! Mit tehetek?

Figyelt kérdés
3,5 éves, tehát elég nagy már, hogy elhagytuk a cumit, amit látszólag elég jól visel, tehát tudja, hogy kisbabának vitte a Jézuska, ezt mindig el is mondja, és hogy a ő már nagylány, neki nem kell. Mégis úgy látom, hogy lelkileg így viseli meg. Nem szeretnék nála drasztikus dolgokat tenni, hisz csak rontanék a helyzeten. Viszont már véresre szedte a száját, egyre csúnyább. Mondtam neki, hogy nem szabad, meg is értette, de ezt többnyire este, vagyis éjszaka álmában csinálja, tehát nem is tudok rászólni. Mit csináljak, hogy leszokjon róla?
2011. jan. 16. 13:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
40%
Nem kellet volna hülyének nézni a gyereket...!
2011. jan. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mégis mivel néztem hülyének?
2011. jan. 16. 13:11
 3/16 anonim válasza:

Fokozatosan hagytátok el a cumit, vagy egyik napról a másikra vitte el a Jézuska?

Ha nem volt fokozatos a dolog, akkor lehet, hogy meg kellene próbálni azt, hogy újra cumizik, és szép lassan csökkenteni a "dózist".

2011. jan. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Arra gondolok, mint a második! De már elcseszted, mert már elvitte a Jézuska........ Most, hogy magyarázod neki, hogy visszahozta a Jézuska....
2011. jan. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem szeretném neki visszaadni.

Mikor megszületett az öccse utána napközben is cumizhatott. Ezt lecsökkentettük az alváshoz. Innentől kezdve már csak az éjszakai cumizásról kellett leszoktatni, mert mióta ovis, nem alszik délután.


Nem értem a magyarázatot, hogy miért nézem hülyének a gyereket?

2011. jan. 16. 13:20
 6/16 anonim ***** válasza:
60%
Bírom az ilyen okos anyukákat. Persze kicsinek cumizzon a gyerek, mert akkor csendben van. Mikor meg a kedves szülő eldönti, hogy szerinte ciki már cumizni a gyereknek, akkor fogja és elveszi tőle. Remélem tőled is megvonják azt ami megnyugtat. És három hete nézed ahogy a gyereked szenved. Gratulálok. Ennyit megér az a nyomvadt cumi. Ugyan mi lett volna ha továbbra is cumizik esténként? Majd elhagyja magától.
2011. jan. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
35%
Ha a hülyeség fájna te is ordítanál.
2011. jan. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
55%

Megértelek, és megpróbálok segíteni! Nekem a fiam 25 hónapos volt, mikor elhagytuk/elvettük tőle a cumit. Akkor már csak az elalváshoz kellett, napközben egyáltalán nem szopta. Egyik este, viszont már az elalváshoz sem kérte, és én ezen felbuzdulva eldugtam, és többet nem adtam neki oda, még akkor sem, mikor kérte. Azt mondtam, hogy sajnos nincs már meg, és a boltban sem lehet kapni. A fiam elkezdte rágni a kezét. Éjjel nappal a szájában volt a keze, és rágta. Már ott tartottam, hogy visszaadom neki a cumit. De úgy 3 hónap elteltével javult a helyzet, s fél év után teljesen megszünt. Tudom, ez így kegyetlenül hangzik, de sajnos ebben szerintem nincs kíméletes megoldás. Ez alatt az időszak alatt nem aludt se rosszabbul, se a hangulata nem volt rossz, csak a kezét rágta egyfolytában.

Kitartás, hosszú idő, de szerintem megéri!

2011. jan. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
27%
13:26 ott a pont!
2011. jan. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Most komolyan... Szerintetek ezzel segítetek, hogy ledegradáltok???

Nem azért akartam, hogy elhagyjuk a cumit, mert ciki, egyáltalán nem érdekel más véleménye. Azért akartam, mert már így is szétállnak a fogai.

Nem 3 hete nézem, hogy szenved, mert nem azonnal kezdte el.

2011. jan. 16. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!