Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehetek ilyen felelötlen,...

Hogy lehetek ilyen felelötlen, rossz anya?

Figyelt kérdés
Kloffoltam a hust és ilyenkor a szönyegen csinálom,mert érdekli a lányomat és a sótartónkat is letettem megam mellé,egy másik üreset a lányomnak odaadtam,mert a multkor is látta hogy sózok és ö is csinálta,és mikor végeztem elfelejtettem elvenni tőle és eltörte,kis szilánkok is voltak mellette,annyira félek hogy hogy a szemébe nem e ment egy apró kis szilánk amit nem látok.Tudom nem kell leminősiteni,felelőtlen voltam,de nem gondoltam hogy eltörik.Nem dörzsöli a szemét,semmi baja nincs de aggódom,A szemészetet felhivtam ,elmondtam mi volt,és azt mondta ne aggódjak,mert akkor dörzsölné a szemét,sirna.Rettenetes lelkiismeret furdallásom van.Hogy lehetek ilyen rossz anya.Mindentől óvom és ilyet csinálok.
2011. jan. 10. 12:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

akkor ezek szerint mindenki felelőtlen anya, mert MINDEN gyerekkel történik ilyesmi. aki azt mondja, hogy vele nem, az egy gumiszobában tartja a gyereket...

ne aggódj, semmi baja nincs, higyj az orvosoknak, hogy különben nagyon sírna. Amúgy igen nálunk is volt ilyen, felnyúlt a konyhapultra magára rántotta tálcástól a tányért, utána megfogta a nagykést (élével)... én majd szívrohamot kaptam, hogy ottfelejtettem... addig nem érte el... hát van ilyen.. semmi baja nem lett, kemény fából faragták ám őket :)

2011. jan. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is előfordult, hogy bent pakolásztunk, mígnem a fiunk betipegett egy kenyérvágó késsel. Enyhén lehült a szoba, de azután soha többet nem fordult elő.


Másik eset: tanulgatott járni a kicsi, de a férjem berakta a kocsiba az úton, hogy gyorsan áttolja. Persze nem kötötte be, amikor a kocsi első két kereke leért a járdáról, a fiunk meg bucskázott az ki belőle...


A harmadik eset pedig, amikor épp a tápszert kevertem, az apukája tette be az etetőszékbe. Épp csengettek, ő az ajtó mellett állt, kinyitotta, de 1-2-t azért lépnie kellett, a fiunk meg ment utána... Épp a védőnő jött, elég ciki volt, de szerencsére magát az esetet pont nem látta, csak ahogy sír a gyerkőc.


Poharat/tányért is tört már, de olyankor mindig ott voltunk és feltakarítottuk. Egyszer egy kis szilánk megvágta a lábát, de épp csak egy karcolás lett.


Egyszer magára borította az ecetet. Nagyon megijedtem, azonnal lemostam róla és felhívtam a vegyész apját. De csak kifehéredett a szája, és nem lett baja szerencsére.


Egy ismerősöm fia elesett, csak egy kicsit, mint szokott, de rosszul, és a kórházban kötöttek ki koponyatöréssel.


Én a friss forró teáskannát rántottam magamra 2-3 évesen, hónapokig járni kellett kötözésre, és ma is látszik a nyoma.


Az unokatestvérem a vasalót rántotta magára, neki át is kellett helyezni rá bőrt.


A férjemnek pedig az ujját kellett visszavarrni, mert egy idős néni fellökte a mozgólépcsőn.


Balesetek voltak, vannak és lesznek is. Örülj, hogy csak ennyi történt, és készülj fel sokkal rosszabb dolgokra is. Nagyon nehéz helyzet, és az embernek bűntudatot okoz, holott természetes, hogy történik néhány baleset. Az a lényeg, hogy rögtön tudj reagálni:)

2011. jan. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én négy esetre is emlékszem a saját baba koromból.


Egyszer miután anyu főzött valamit a konyhában érdeklődve felnyúltam és pont elértem a tűzhely egyik lapját...amit épp azelőtt használt anyu...szépen beletenyereltem...


Kétszer is megtörtént, ráadásul mindkétszer szegény nagymamámmal, a sors iróniája, hogy alig két hét telt el az első és a második időpont között és teljesen ugyanaz esett meg...csak két különböző helyen. Még nem voltam teljesen stabil (gondolom) és a nagymamám öléből előre bicsaklottam, arccal pontosan az asztal sarkába. Elsőre teljesen átlyukadt (de csak picit) a bőr az államon, másodszorra az orrom lett lyukas...mindkettő heg ma is látszik...az államon kifejezetten.


A következő azt hiszem a nagynénémmel esett meg, bár nem biztos...Állva karban tartott engem, valakivel beszélgetett, és pont úgy fordult be velem, hogy elértem az akváriumi felszereléseket...már nem emlékszem mivel, de kilyukasztottam a kézfejen a bőröm...a mai napig látszik.


A többi balesetem már teljesen miattam történt, mert nagyon aktív gyerek voltam, a leírtaknál a család volt óvatlan. DE csak az nem hibázik, akinek nincs gyereke, vagy zubbonyban tartja gumiszobában a kicsit.

2011. jan. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!