Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehetek ilyen felelötlen,...

Hogy lehetek ilyen felelötlen, rossz anya?

Figyelt kérdés
Kloffoltam a hust és ilyenkor a szönyegen csinálom,mert érdekli a lányomat és a sótartónkat is letettem megam mellé,egy másik üreset a lányomnak odaadtam,mert a multkor is látta hogy sózok és ö is csinálta,és mikor végeztem elfelejtettem elvenni tőle és eltörte,kis szilánkok is voltak mellette,annyira félek hogy hogy a szemébe nem e ment egy apró kis szilánk amit nem látok.Tudom nem kell leminősiteni,felelőtlen voltam,de nem gondoltam hogy eltörik.Nem dörzsöli a szemét,semmi baja nincs de aggódom,A szemészetet felhivtam ,elmondtam mi volt,és azt mondta ne aggódjak,mert akkor dörzsölné a szemét,sirna.Rettenetes lelkiismeret furdallásom van.Hogy lehetek ilyen rossz anya.Mindentől óvom és ilyet csinálok.
2011. jan. 10. 12:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nézz rá,ha rohangál,nevet és mókázik akkor ne stresszeld már magad,sok ilyen dolog történik,de nem ez minősít téged,hogy milyen anya vagy.ettől még nem lettél rossza.
2011. jan. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

semmi baja,utánna tovább játszott,csak félek.

másnak is volt már hogy eltört vmit és aggodott emiatt?

2011. jan. 10. 12:29
 3/13 anonim ***** válasza:
Szia,az én lányom négy éves volt,mikor vendégek voltak és egy üveg poharat az asztal szélén hagytunk.Kislányom leverte a könyökével,a pohár két nagy darabra tört,amibe lányom belelépett.A nagylábújja felét visszakellett operálni,szörnyen megijedtem és iszonyú lelkiismeret furdalásom volt.Azóta nálunk a felnőttek is műanyagpohárból isznak még ünnepekkor is.Ne aggódj,semmi baja nincs a lányodnak és ha lenne is az baleset lenne és emiatt nem vagy rossz anya.Sajnos általában egy élet során egy-két törésre,varrásra lehet számítani.
2011. jan. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ettől nem vagy rossz anya.Ismerem ezt az érzést.Az első fiam kb.2 hónapos volt,amikor rátettem a body-ját a konvektorra,hogy kicsit melegebb legyen,amikor ráadom (tél volt,pancsi után).Ráadtam,a gyerek meg üvöltött,azt sem tudtam mit csináljak vele úgy sírt.Nem értettem,hogy mi történt,mi baja.Kb. 1 óra múlva vettem észre,hogy a kis nyakán hátul hólyagos seb van.A bodyn fém patent volt és ennyire felforrosodott.Napokig betege voltam annak,hogy mit tettem.

Fel a fejjel!Lesznek még ennél cifrább helyzetek is.

2011. jan. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Bármelyikünkkel megtörténnek az ilyen esetek.

Ne aggódj, ha gond lenne, sírna, vagy dörzsölné a szemét, szóval látnád rajta!

2011. jan. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Jaj az utolsó...

de előfordul, nem vagyunk kitűnően működő gépek.

Viszont, mivel emberek vagyunk, érzünk...ha szilánk ment volna a szemébe üvöltene a fájdalomtól...nincs semmi baj.

2011. jan. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
mármint utolsó előtti:)
2011. jan. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, body-fémpatent - velünk is majdnem előfordult, de szerencsére az én ujjam hamarabb találkozott vele.

Mindenkivel előfordulnak ilyen dolgok, legközelebb jobban odafigyelsz. Amit kicsit is veszélyesnek látok, azonnal kiiktatom, pl. az szekrényről leszereltük az üveges ajtót. De épp az előbb találtam egy "nyitva" hagyott tapétavágót az íróasztalon, amit a férjem hagyott itt, nem először. Egyszer úgy összevesztünk emiatt, hogy le sem írom--- Az új taktikám az, hogy bármi ilyet találok, válogatás és figyelmeztetés nélkül kivágom a kukába, ahogy az apró csavarokat is, bármit..elegem van a felelőtlenségéből.

Bocs, ez nem ide tartozott, de kicsit könnyítettem a rossz érzésemen.

2011. jan. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenkivel fordulnak elő balesetek. Nézd meg azért a szemét, hogy nem könnyezik-e, ilyesmi, én megértelek, de mi is vonzzuk a bajt. Egyik este levágtam a kisfiam haját. Ahol sűrűbb, ott szedtem le neki egy picit borotvával is. A borotvát feltettem egy kis fonott kosárba, amiben ceruzahegyezőt, celluxot, tollakat tartunk. El is felejtettem. Másnap nekiálltam hegyezni a gyerekek színeseit, közben pakolódtam a szobában. Egyszer csak jön a kisfiam (2 éves), vérzik az ujja... elcsente a borotvát, ami szerencsémre egy elég életlen pengéjű volt már...egy 2 mm-es vágás lett az ujjacskáján... aznap este alig tudtam elaludni, úgy bántott...
2011. jan. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én is csak azt tudom mondani, hogy nem vagy rossz anya, mert akkor én is az vagyok :)

Van egy 2 éves lányom, és soha nem hagy telefonálni, ordit stb. Multkor hogy tudjak beszélni, kinyitottam neki az apja szekrényét, had lomoljon, ahhol minden féle szerszámok vannak, de ugy elvolt egy festő ecsettel. Egyszer csak jön, mondja, hogy kaka van az orrába, dugja bele az ujját és sir. Mikor belenéztem az orrába, ott csillogot egy pici anya csavat teteje. Azt hittem elájulok. Nagy nehezen kiszedtem, magam sem tudom hogyan. Ugy besza....tam, azota SOHA nem nyitotm ki azt a szekrényt, és még a babák kis cipőit is kidobtam, meg minden ami kisebb 5 cm-nél. Az apjának el sem mondtam. Olyan lelkiismeretfurdalásom van azota is. De a barátnőim megnyugtattak, hogy lesz még roszabb is.

2011. jan. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!