Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiamat, aki nemrég múlt...

Kisfiamat, aki nemrég múlt 2,5 éves, beveszik az oviba, ha viszek munkáltatói igazolást. Mennyire érzi rizikósnak egy vállalkozó, ha kiállít egy ilyen papírt vkinek, aki nem dolgozik nála?

Figyelt kérdés
Ti segítenétek egy ismerősötökön, akinek csak erre a papírra lenne szüksége ahhoz, h. elmenjen dolgozni? ugyanis csak feketén tudna elhelyezkedni. Kisgyerekes anyuka nem kell sehova. Az óvónő annyit mondott, h. az óvodát nem érdekli ki hol merre dolgozik, bejelentve v. sem, ők csak a papírt kérik. Vagy ez egy vállalkozóhoz túl nagy kérdés. Van egy ismerősöm, de nem merem megkérdezni, félek a visszautasítástól, h. utána nem lesz olyan jó a viszonyunk.
2011. jan. 7. 22:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha van hely az oviban, akkor bevehetik.

A vállalkozónak ez nem túl nagy kérés, mert ezt senki nem ellenőrzi. Csak akkor ciki, ha ő ezt nem tudja, nem hiszi el, félős alkat. De tényleg nem ellenőrzik, az óvónő igazat mondott, nekik csak a papir kell és kész.

2011. jan. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tudom, nem ez a kérdés, de előbb kellett volna gondolkodni. Ha tavaly márciusban jelentkeztetek volna, akkor valószínűleg már idén felvették volna a gyerkőcöt munkáltatói nélkül is.


Egyébként ugyanebben a cipőben vagyok én is, én kivárom a jövő szeptembert, vagy keresek egy olcsó bébiszittert, gyerekmegőrzőt...

2011. jan. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Utolsó nálunk akkor sem veszik be szeptemberben a gyerkőcöt ha pl novemberben tölti a 3-at .Csak ha van igazolásod hogy dolgozol ha nem akkor úgy vannak vele,hogy ráérsz foglalkozz vele otthon!Ez falun van!
2011. jan. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Leiah!

Tavaly márciusban beírattam a gyereket az oviba!!!!

De mivel nincs még három éves, csak úgy veszik fel, ha viszek munkáltatói igazolást.

2011. jan. 7. 22:15
 5/9 anonim ***** válasza:

Tudod hányan visznek ilyen igazolást bölcsibe, oviba?!


Mikor bölcsibe jelentkeztünk (májusban), még nekem sem volt állásom, ezért szintén ismerőstől kaptam igazolást, egész pontosan szándéknyilatkozatot arra, hogy szeptembertől alkalmazni fognak. Júliusban találtam állást, így szeptemberre már valósi igazolást tudtam vinni.


A lényeg, hogy olyantól kérj igazolást, akiben megbízol, illetve el tudod neki magyarázni, hogy ez miről szól és nem kell aggódnia.

2011. jan. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
22.14s vagyok és a kérdésre válaszolva a kutya nem fog utána járni sehol hogy dolgozol e ha nálad a papír de ha nagyon kukacos az oviigazgatója max felhívja azt akitől a papír van,hogy tényleg ott vagy e?!és azt mondja igen akkor mást nem tud tenni.
2011. jan. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor bocsánatot kérek, nálunk beveszik...
2011. jan. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Leiah

Sztem nálunk, falun, azért nem veszik be, mert a 160 férőhelyes oviba 168 gyerek van beíratva...

2011. jan. 7. 22:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Igenám csak azzal a többi plusz gyerkőccel mit csináljon az ember ez nem azért kell oviba járni hogy okosabb legyen mert nem erről van szó hanem meg kell tanulnia szocializálódni!
2011. jan. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!