Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valami jotanács hogyan szoktas...

Valami jotanács hogyan szoktassam le 2,5éves fiam az éjszakai tej ivásrol? Tudom persze nem kellet volna rászoktatnom, de kéri minden éjjel 3x4x :- (

Figyelt kérdés
2011. jan. 5. 13:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Viccelsz ugye??3-4x?!


Fokozatosságot javasolnék.1x-1x nem adsz amikor kér,ha már csak 1x kel fel,akkor meg szépen visszaküldöd aludni,vagy ha tényleg szomjas csőrös pohárban készítesz az ágya mellé vizet az ihatja.

Szerintem csak egy rossz szokás,türelemmel gyorsan leszoktatható.De fontos,hogy ne lássa rajtad,hogy bűntudatod van!Légy határozott!

2011. jan. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%
szia mi is így vagyunk,másfél évesen.. azzal próbálkozunk h felvizezzük,plusz rakunk mellé vizet is cumisüvegbe és legtöbbször már a vizet kéri
2011. jan. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nehéz de a vízre se nagyon szoktassátok, mert nagyon nehéz leállni róla. Tapasztalatból írom, lányom 2 éves, pici korától fogva nagy éjszakai ivó, két kezemen megtudom számolni, hány éjszakát aludtam át.
2011. jan. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlo helyzetben vagyok,hasonlo koru gyerekkel,csak nalunk a tej a ciciből jon.Irj privatot ha gondolod.
2011. jan. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%

Mi is 2.5 évesek vagyunk és már "csak" 1-szer 2-szer ébredünk...Hiába próbálom teával, vízzel, csak a tej jöhet szóba. Gyakori az átázás a nagy mennyiség miatt. Most azt próbálom, hogy csak keveset teszek az üvegbe, max. 100-at, mert addig szívja, amíg jön belőle.

Tudom, hogy segíteni nem tudtam, de szeretném, hogy tudd, más is van hasonló helyzetben.

Egyszer eljön a mi időnk is, és végig aludhatjuk az éjszakát!

2011. jan. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De rendessek vagytok,köszi :-) Akkor sok kitartás kivánok nektek is.Ha mégis vki tud segiteni,megköszönném.
2011. jan. 5. 16:50
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én elmondom, nálunk hogy volt.

Éjszakai teázás volt, de ezt úgy képzeld el, hogy a cumisüvegen cuppogott jó 10-20 perceket, nem annyira ivott, mint inkább csak szórakozott, altatta magát.

Aztán az 1-2 ébredésből nem hogy kevesebb lett, hanem már 8-10.

Szóval egy ilyen "áttivornyázott" éjszaka után fogtam az összes cumisüveget, és elraktam jó mélyre.

MINDET.

Teásat, vizeset, táposat, mindet!


Aztán kb. egy hétig kérte a teát éjjel, nem adtam, halkan beszéltem hozzá, hogy már nagy lány, nem kell a cumisüveg, ha szomjas, itt van pohárban a tea.

Úgy persze nem kérte, nyüszögött egy kicsit még, hogy cumiból, de aztán visszaaludt.

EGY HÉT az egész!

Azóta egyszer sem kérte az üveget, szépen megtanult pohárból inni, már egyedül iszik belőle, baleset nélkül, és érdekes módon nem szomjas éjjelente.

És életében először - egy hónap múlva két éves lesz - elkezdte átaludni az éjszakákat!


EZ AZ EGÉSZ CSAK AZ ANYÁN MÚLIK!

El kell határozni, és következetesen, elszántan, határozottan végigcsinálni. Ennyi a "titok".

Semmi más.

Ha határt szabsz a gyereknek, és TE magad betartod, nem gyengülsz el, akkor ő is be fogja tartani, egy-két hét után még nálad is következetesebben.


Határozd el, és vedd el tőle az éjszakai ivászat esélyét.

Ennyi. Nincs varázsszer, nincs varázsige, nincs semmi külső segítség, neked kell megoldani, és visszakapod az éjszakáidat, ráadásul a gyerek is kipiheni magát reggelig, nem ébred felesleges tejezgetésre.


Sok sikert, és kitartást kívánok neked, és mindkettőtök érdekében tényleg csináld végig, nem lesz nagy gond, a gyerekek gyorsan megszokják az új szabályokat, ha érzik anyukán az elszántságot!

2011. jan. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
De mi van akkor,ha a melledet nem tudod csak ugy elrakni mint egy cumisüveget?
2011. jan. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ne adj neki. Szánj rá egy hetet, nehéz lesz, ordítás, hiszti, de egy hét alatt megszokja, hogy ne kelljen fel.
2011. jan. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk nekem furcsa ez, mert az én fiaim, jó kisebb korukban de úgy szoptattam, hogy hajnali egykor, háromkor, ötkor és így tovább, de erről leszokott magától. Volt egy rövid időszak, amikor ébredt éjjel és akkor kekszet rágcsált, de végül is ez is abba maradt 1 hónap után magától.

És én biztos voltam benne, hogy ennek az éjszakai kelésnek oka kell, hogy legyen, mondjuk reflux, vagy gyomor bántalmak. Mert nem hiszem, hogy csak ivásért valaki felkelne 3-4 szer. A biológiai óránk sem olyan, sötétben alvás- ezt parancsolja. Úgyhogy én végig gondolnám az étkezését, mit eszik, ami nem hagyja éjjel aludni. Mert éjjel leállnak a szervek (máj, vese) és ha megterheli a szervezetét valami, akkor lehet azért ébred. Vagy a reflux, nem e eszik olyat, amitől gyomorsav problémái lehetnek. Vagy eszik e eleget.

2011. jan. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!