Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány hónapos/éves volt a...

Hány hónapos/éves volt a gyermeked amikor már ki tudta a segítségeddel fújni az orrát és már nem kellett orrszívót használni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 3. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez még egy gyereken belül is változik. :o)

Három és fél lesz a lányom, egyedül csak törölgeti magának zsepivel, de ha én segítek, tudja fújni, viszont sokszor nagyobb kedve van az orrszívóhoz.

Épp most, amikor hazajöttünk az oviból, kérte, hogy szívjuk le. És még ott is, van hogy magának szívja, de ma kérte, hogy én szívjam. (Egyébként kis húga miatt szeret "kisbabásat játszani". :o)

2011. jan. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2 éves, és nagyon ügyesen kifújja, főleg, ha én segítek, de egyedül is szokta. Akkor szoktam csak szívni neki, ha az a nagyon sűrű váladék van az orrában, az azért hatásosabb így.
2011. jan. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kb. 3 éves korától nagyon ügyesen fújja az orrát.

DE a dokik szerint 6 éves korig ajánlott az orrszívó, mert kifújni csak azt tudják a gyerekek, ami elöl van, az orrszívó viszont a hátul lévő váladékot is kiszívja, ami amúgy lefolyva komolyabb betegségeket is okozhat.

2011. jan. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Másfél évesen tanította meg az apukája hogyan kell kifújni, most 21 hónapos. Viszont 2 napja taknyos lett, eddig nem kellett neki szívni, de van hogy hallom hogy tortyog, de mélyen lehet mert nem tudja elég erősen fújni.
2011. jan. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A nagyobb fiamnál sosem kellett orrszívó, magától mindig rettentő erősen kifújta. A kicsinél viszont használni kell, mert ő nem tudja kifújni az orrát, jobb, ha orrszívózzuk.


Szóval valóban gyermekfüggő, hogy melyik gyerek mennyire ügyes!

2011. jan. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Azért voltam rá kiváncsi,mert kisfiam 19 hónapos,de ő már 18 hónapos kora óta segítséggel fújja az orrát és szépen ki is jön neki a váladék,mert jó erősen meg tudja fújni. A védőnő múltkor csodálkozva nézett rám,nem nagyon akarta elhinni,hogy ennyi idős gyerek már ki tudja fújni.


Köszönöm a válaszokat!

2011. jan. 4. 18:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!