Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Később tanul meg egy kisgyerek...

Később tanul meg egy kisgyerek önállóan enni, ha csak akkor adom már neki oda az ételt, ha a szájába is teszi? (Magyarul: nem engedem, hogy csak játsszon az étellel)

Figyelt kérdés
Elnézést a bonyolult megfogalmazásért. Arról van szó, hogy 9,5 hónapos izgő-mozgó, nagyon eleven kisfiam még csak bohóckodik a kanállal, tányérral. Ráadásul nem is valami finoman, hanem hadonászik, dobálja, elhajítja, odaüti valamihez, az ételt pedig egészen a tarkójáig szétkeni a fején és a nadrágjáig minden csupa kosz. Eszébe sem jut, hogy a szájába tegye. Ezért még túl sok értelmét nem látom, hogy engedjem neki "gyakorolni" az evést. Ha csak akkor adok neki tányért, kanalat, ha már a szájába is rakja, meg fog tanulni idejében önállóan enni? Vagy muszáj hagyni már most "gyakorolni"?
2009. jan. 27. 11:19
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
fiam most lesz 1 éves. a közös evészet nálunk az, h én etetem egy számára elérhetetlen távolságban lévő tányérból, az ő kezébe adok egy másik kanalat. elé rakok ki apró bekapni való falatokat. kb 3 hónapja kezdtük így. a gondozónő szerint ez így helyes, mert először a finom kézmozdulatokat kell megtanulniuk. csippentéssel a szájba tenni a falatot. tehát én adom a bébiételt, ami ugyan tartalmaz húst is, de mellé ő csipegeti fel az előre főzött v sütött húst. a lényeg h mindig csak 1-2 db legyen előtte, mert még így is szét fogja szórni.
2009. jan. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!