Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Oviválasztás. Egy közeli,...

Oviválasztás. Egy közeli, amiről vegyesen hallottam jót is, rosszat is, vagy egy távolabbi, ami nagyon jó?

Figyelt kérdés

Te melyik mellett döntenél?

A közeli a szomszédban van, a távolabbi BKV-val kb 20 perc. Van egy kisebb gyerekem is, akit mindig magammal kell majd vinni.

(Most tekintsünk el attól, hogy körzeti vagy nem...)


2010. dec. 10. 08:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Én az utóbbit válaszottam, nem bántam meg. Nálunk is így van hogy az egyik kb. 5 percre van (van egy kisebb gyermekem is) a másik ovi meg 30 percre busszal. De ez utóbbiról csak jókat hallottam, az óvónők és dajkák is mind nagyon szimpatikusak, terelgetik babusgatják a fiamat (aki eléggé visszahúzódó meg későn érő típus).

Csak jókat hallottam az oviról, szemben a másikkal ahol én is tapasztaltam, hogy egy két óvónő sajnos nem a legszimpibb.

Inkább visszük a távolabbiba a férjemmel, ahol tudjuk hogy jólérzi magát.

2010. dec. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is a jobbat választanám.

Elvégre a gyerek ott tölti az idejének nagy részét, ehhez képest a 20 perc BKV nem tűnik olyan soknak.

Azt nézd meg, hogy te be tudod-e vállalni, mert ez neked lesz fárasztóbb.

2010. dec. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én meg erősen gondolkodnék a közeli ovin,mert akiktől hallottál róla jót-rosszat az azért egy szubjektív dolog...Tudod vannak olyan típusú anyukák,akiknek semmi sem lenne elég jó.

A te általad tapasztaltak a mérvadók a döntésedben.

Nem lehet bemenni szétnézni?Megnéznél egy foglalkozást,beszélnél a leendő óvónénivel....aztán utána döntenél.

Én a közeli kevésbé jó ovit választottam,mert nehézkes ám két gyerkőccel rendszeresen utazni.Volt amikor a kicsi lázas volt,hát nagyon jó volt,hogy átjött a szomszéd néni arra az 5 percre ameddig elszaladtam a nagyobbal az oviba.Azért ez is egy szempont lehet....

2010. dec. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja és délben amikor a nagyért mentem akkor a kicsi pont félúton volt az alvásidejében,így nem ébresztettem,és vittem magammal,hanem csak átszaladtam a nagyért.(a házunk mellett van az ovi)Én nem bántam meg.
2010. dec. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Óvónő barátnőm a következő tanácsot adta nekem: " Ne ovit válasszatok, hanem óvónőt." Én ezt fogadtam meg. Igaza volt!
2010. dec. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nagy a dilemma, de most én is a közeli ovi felé hajlok. Lesznek nyílt napok, amikor bemegyek (bár vannak fenntartásaim a nyílt napokkal kapcsolatban...).

A jót azoktól hallottam, akinek ide jár a gyereke, a rosszat meg azoktól, akik meg mendemondákból hallottak valamit.

És eleinte valószínűleg csak fél napra menne, és akkor tényleg könnyebb lenne csak átsétálni a kicsivel a szomszédba.


Egyébként tényleg óvónénit kell választani. ( Én is oviban dolgozó gyógypedagógus vagyok, és sok mindent szakmai szemmel nézek.)

2010. dec. 11. 07:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!