Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Februári gyerekek mikor...

Februári gyerekek mikor mennek iskolába? 6,5 évesen?

Figyelt kérdés
mely hónapok miatt lesz évvesztes?
2009. jan. 19. 09:51
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Én elhiszem, hogy nehéz az első osztály, de visszaemlékezve a mi időnkre(én most 31 vagyok) a mi időnkben sem volt könnyebb, és akkoriban augusztus 31 volt a vízválasztó. És nekem is voltak júniusi júliusi születésű osztálytársaim és ugyanúgy vették az akadályokat, sőt még jobb tanulók is voltak, mint az őszi-téli,vagy tavaszi társaik.Sok múlik a gyerek tanulókészségén és felfogásán is, a kor szerinti érettség csak egy dolog.Egy pszichológus szerint pedig az sem jó, ha túl sokáig hagyod játszani a gyereket, mert később is "későn érő típus lesz"Gondolj csak bele: 8 és 6 között már óriási különbségek vannak fejlődésileg is.Egy 8 éves nagy erős és ezáltal felnéznek rá a kicsik, viszont a 8 évesnek már van akkora önálló akarata, hogy makacsságból is csak azért, hogy megmutassa, képes játékot csinálni a tanulásból(ezt nem jó értelemben írtam)és így rontja el a kicsiket is. A mai rohanó világban pedig a szülők sajnos egyre kevesebbet törődnek a gyerekekkel, csak akkor tudnám, hogy miért vállalták őket.Max. ha baj van megverik a gyereket, ezáltal otthon kezes báránnyáválik a suliban meg ő a király.Hidd el környezetemben élő példáról írok.
2009. jan. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
52%

Emlékszem ,hogy mi miket tanultunk és látom, hogy ők miket tanulnak.

Kcsit mások a követelmények.

2 gyereket nem is engedtek másodikba.

Szerencsére a fiam jól veszi az akdályokat, a matekot kimondottan imádja.

Van a munkahelyemen egy nó, neki 6 évesen ment a ygerek iskolába és ott "kesergett", hogy minden nap legaláb egy órát kell még vele otthon tanulni.

Nekem is 4-ig bent van a fiam, előbb nem is lehet elhozni és itthon max. olvasni szoktunk, vagy heelyesírást gyakorolni, de ha 7 végén van lecke úgymond tanulni nem kell vele.

Egyébként voltunk iskolaérettségin és ott rám bízták, hogy hagyom vagy engedem, én hagytam.

És max. nem 18, hanem 19 évesen fog érettségizni.

2009. jan. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!