Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Februári gyerekek mikor...

Februári gyerekek mikor mennek iskolába? 6,5 évesen?

Figyelt kérdés
mely hónapok miatt lesz évvesztes?
2009. jan. 19. 09:51
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Én februárban születtem és nem vagyok évvesztes, viszont az egyik nővérem, aki novemberi, ő az.
2009. jan. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem te kérdezted előbb is szinte ugyanezt? :)

Május 1. a fordulónap. Van egy ismerősöm, az ő lánya május 8-án született, és már nem mehet szeptemberben iskolába.

2009. jan. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem én kérdeztem, köszi
2009. jan. 19. 10:04
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én még annyival kiegészítem, hogy nem kötelező akkor menni, ha te kéred vagy az óvodában úgy látják, hogy szüksége van még egy év ovira, akkor még maradhat ovis. Az általános iskolát legkésőbb 8 éves korban kell megkezdeni.

2009. jan. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
én szeptemberi vagyok és nagyon rossz volt amikor az oviból mindenki iskolába ment csak én nem, de a kisfiammal nem ez lesz
2009. jan. 19. 10:18
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom februári. A nevelési tanácsadó szerint anno érett volt az iskolakezdésre, de a vezető óvónőnk ránk bízta a döntést, mondván ő sokszor látta, hogy milyen fáradékony, és jót tenne neki még egy év az oviban. Mi egy hónap gondolkodás után úgy döntöttünk, hogy menjen suliba. Néha megbántuk, de alapvetően nincs vele semmi gond, jól tanul, de ezt nagyon meg kell fontolnia mindenkinek, hogy mivel tesz jót vagy rosszat a gyereknek.
2009. jan. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, aki 2003 . 05. 31 ig bezárólag született, ők mehetnek 2009. szeptemberében iskolába, amennyiben iskolaérett a gyermek. Szülői kérésre az a gyermek is megkezdheti tanulmányait, aki iskolaérett, de csak május 31 után tölti be a 6. évét. Pl az én kisfiam 2003. 06.08 án született, de felveszik, mivel már iskolaérett.
2009. jan. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

Azt mondják az iskolát nem lehet elég későn, csak túl korán elkezdeni.

A fiam osztályában csak pár gyerek van, aki nem egy évvel később ment.

Az én fiam is 7 és fél évesen kezdte a sulit, most másodikos és nem bántam meg, hogy vártam egy évet.

2009. jan. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Na nálunk is ment a vakera. Az én fiam 2003.05.24-i. Ugye amikor betöltötte a 3-at arra a pár hétre már nem íríttuk be az oviba, szeptemberben meg amikor kezdett mini-kis csoportban kezdett, mert rajta kívűl volt még 6 gyerek aki 2003 első félévi vagy még 2002 II. félévi születésű volt. Következő évtől 3 csókos anyuka átrakatta a gyerekét az akkori Közibe és mi már csak Kiscsoportosok lettünk, nem kis-közisek. Kérésemet, hogy én is átrakassam a közibe létszámstoppra hivatkozva elutasították.Így 3-an hiába okosak érettek ,mehetnének szeptembertől oviba, de mégsem mennek. Én meg már nem erőltetem, úgyis sokan direkt visszafogják a gyereket és azt mondják, hogy csak nyer vele.Nekem is fura, hogy annó én szeptemberi születésűként voltam évvesztes, a fiam pedig most májusi születésűként lesz az.De hát már manapság ez is pofára megy.Persze persze tudom, hogy ezt nekem kell eldönteni és ha nagyon ragaszkodnék hozzá kezdhetne ő is szeptemberben, csak ugyebár az oktatás minősége nem olyan, ugyanis iskolára igazán csak nagycsoportban készítik fel a gyerekeket.Nekünk pedig ez pont kimaradna és aztán ha nehezen veszi a gyerek az akadályokat az iskolában, akkor az óvonénik "joggal" mondhatnák, hogy:"Na ugye megmondtuk, hogy csak nyert volna ha marad még egy évet". Nekem az nem tetszik a mai oktatási rendszerben, hogy 20 évesen kerülnek ki egy sima érettségivel és még csak aztán szereznek szakmát és még aki főiskolára vagy egyetemre megy az mikor fog elkezdeni dolgozni és családot alapítani????.Angliában 6 évesen már 2.-ikosak a gyerekek...
2009. jan. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%

Az lehet, hogy 6 évesen már másodikosok, de szerintem akkor mág inkább játszaniuk kellene.

Nem fognak lekésni semmiről.

Fölösleges presztízskérdést csinálni, hogy 6 évesen megy-e az ember gyereke suliba, vagy nem.

Ma már az első osztály sem könnyű.

2009. jan. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!