Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekesek (anyukák)!...

Kisgyerekesek (anyukák)! Főleg nagyvárosban élők. A gyerekeiteknek nem okoz problémát problémát, hogy már jóval dec.6 előtt lépten-nyomon Mikulásba ütköznek a városban?

Figyelt kérdés
(Mikulásruhás élő emberbe, nem csokimikulásba), aztán jön a bölcsibe, oviba, akárhova máshova, ahova a gyerek jár. Nem zavarja meg őket, hogy akkor most hány is van belőle, igazi-nem igazi? Vagy egyáltalán nem foglalkoznak ilyesmivel, örülnek akárhányat látnak belőle?
2010. dec. 4. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Szia bizony engem is zavar a dolog hogy ,telepakolják a boltokat oktoberbe és nem gyözők állandoan magyarázkodni mikor a4 éves kisfiam kérdezi hogy ha ha mikulás hozza mért van tele a bolt már olyankor most azt találtuk ki neki hogy a boltbol fogja elhozni a télapúó a csokikat mert a télapónál kevés a hely! Szóval nagyon összekeverik a mai kisgyerekeket már semmi ünnepi hangulat nem lesz igy szegényeknek .
2010. dec. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

én pont ezt kérdeztem anyósomtól (tanító néni), és azt mondta ez nem érdekli a kisgyerekeket,ők még nem rakják így össze a képet, hogy hány mikulás, meg a boltban ....

stb.

remélem tényleg így van.

2010. dec. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Én nem hiszem, hogy ez gondot okozna. Ma is láttunk az Árkádban egy Mikulást, a fiam rögtön mondta, hogy "biztos már most figyeli a gyerekeket, hogy ki viselkedik jól, és ki nem" :) A boltokban árult csokimikulásokra is ő mondta, hogy "innen hozza majd el a Mikulásbácsi".
2010. dec. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Kriszti83 ***** válasza:
Ez így van, a gyermekek még nem kombinálják túl ezt a dolgot. Keresztgyermekeim (3 és 5 évesek lesznek most) az utcán, oviban, bölcsiben is találkoznak a Mikulással és még a párom is be szokott ölözni, házhoz viszi nekik a csomagot. Mindig örülnek, nem kérdeznek semmit :)
2010. dec. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%
Nem értem miért kell ilyen hülyeségekkel butítani a gyereket...Emlékszem mekkora csalódás volt kiskoromban amikor végül leesett hogy évekig hazudoztak nekem és át lettem verve.
2010. dec. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%

Hát én nem tudom, de sosem hittem sem a mikulásban sem a télapóban- valószínüleg mert nem voltam hülye:D És nagyon utáltam amikor valamelyik okos felnőtt elkezdett magyarázni, hogy a jézuska hozza a fát stb... meg a mikulás az ajándékot... aztán volt meglepetés amikor mondtam neki 4-5 évesen, hogy nem, mert anya meg a nagyi díszíti a fát és az ajándékot sem más hozza...

Amúgy egy kisgyerek valóban nem kombinálja túl neki még megfér a képzelet a valósággal egymás mellett és nem számít ha itt-ott kilóg a lóláb. Csak hazudni nem szabad.

Én pl nem mondom, hogy a mikulás hozza vagy a jézuska az ajándékot, hanem csak annyit hogy a mikulás bácsi küldte velem vagy mondta nekem hogy mit szeretne én meg megvettem. Így tudja hogy tőlem van az ajándék, de a legenda megmarad, végülis télapó tényleg van.

2010. dec. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%
Én igyekeztem másfél éves kisfiammal kerülni a plázkat az elmúlt napokban, így "csak egy" mikulással futottunk össze, aki lovagolt:)
2010. dec. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Mi láttunk tegnap előtt motoros Mikulást is :D
2010. dec. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!