Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy célszerü megtanitani egy...

Hogy célszerü megtanitani egy 3-éves gyereket az orfújásra?

Figyelt kérdés
Mert sajnos az én kisfiam még nem tudja teljesen kifújni az orrát,és elég sokat náthás,és már túl vagyunk egy kétoldali kőzépfűlgyúladáson is,igy marad az orrszivo porszivo amit nem szeret.Valaki jo volna ha leirná az ő gyereke hogy tanulta ezt meg Kőszőnőm!
2009. jan. 16. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Én 2.5 évesen előszőr játékosan mondtam hogy trombitáljon!Tü-tü-tü!Mikor fújta kicsit nyomkodtam az orrát, és ilyen hangot adott, ez tetszett neki.Mikor már szépen ment már csak a fújás erősségére kellett megtanítani, ami nem ment könnyen!Mikor nagyon tele volt az orra,egyszer azt mondtam neki, hogy ha nem hújja erősen akkor kiszívom porszívóval.erre olyan erővel fújta azt hittem kifújja a jövő hetet is!Azóta szépen fújja.Ő is 3 éves és egyedül fújja már.
2009. jan. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én hasonló gondokkal küzdöttem, és a következő dolgot találtam ki. Meggyújtottam egy gyertyát, és megmutattam a gyerkőcnek, hogy én olyan ügyes vagyok, hogy az orrommal is el tudom fújni. Persze ő is ki akarta próbálni, és előbb-utóbb sikerült is neki. Lehet, hogy hülyén hangzik, de bevált, és utána jobban ment az orrfújás a zsepibe is.
2009. jan. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Tök jó ötlet a 2. válaszoló tanácsa. Én is meg fogom fogadni a 2. gyerkőcnél!!


Én vettem sterimar orrspray-t és az egy kicsit fellazította a cuccot, így könnyebben ki tudta fújni.

Igazából én is a prszívóval "fenyegetőztem" annak idején,

és ő is inkább kifújta az orrát. De agyertyás módszer még akár vicces is lehet.

2009. jan. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem is tetszik a gyertyás módszer:)

Elmesélem azért én, hogy tanultam meg annak idején orrot fújni.

Nagyon odavoltam az állatokért,volt sok állatos könyvem és ugye tudtam nagyon,hogy a cicák nemcsak nyávognak,hanem fújnak is néha mérgesen.Anyukám ezt használta ki és úgy tanított meg orrot fújni,hogy "mérges" arcot vágott és elkezdte az orrán fújni a levegőt, én meg pesze utánoztam.Utána,ha náthás lettem,anyu csak megkérdezte, "hogy csinál a mérges macska"?:)és jött ki minden:)így tanultam meg orrotfújni:)

Szerintem jobb,ha ilyen játékosra veszed, nem biztos h mindenkinél bejön az orrszívóval fenygetés.

2009. jan. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!