Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudom megtanítani a...

Hogyan tudom megtanítani a két éves lányomat, hogy hajtsa a triciklit?

Figyelt kérdés
Nemrég kapott egyet a lányom, de nem hajtja nekem kell tolni. A lábát ugyan a pedálon tartja, de nem csinál vele semmit. Már mondtam, hogy nyomja a lábával, picit megnyomtam a combjánál, erre elengedte a kormányt és nyomta ő is a combját.:-) Sajnos az nálunk nem működik, hogy majd másik gyerektől ellesi. Ha meglököm amíg tart a lendület addig megy, aztán megáll.
2010. aug. 10. 13:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Azért lehet, mert azt nagyon nehéz hajtana. Komoly erőkifejtés kell hozzá.
2010. aug. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Semmit nem tehetsz. Rájön majd, ha érdekli . Addig meg told.
2010. aug. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szomorú vagyok. Gondoltam majd adtok valami tuti tippet. Hát akkor tolom, az legalább tetszik neki:-)
2010. aug. 10. 13:36
 4/10 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz dolog a tricikli hajtása. Mindkét fiam nagyon ügyes fiú, de a nagy 2 éves kora után tanulta meg, a kicsi 20 hónaposan sem tudja tekerni. Felesleges 2 éves kor előtt triciklire ültetni, hacsak nem a szülő tolja.

A bicikli tekerése teljesen már izmokat mozgat meg, mint akár a motorozás, rollerezés, vagy a támasztókerekes bicikli.

2010. aug. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Most kapta csak két évesen, én is úgy tudtam, hogy nehéz tekerni. Csak gondoltam van valami praktika...

Rollert (3 kerekúre gondoltam) ugye csak jövőre vegyek neki?

2010. aug. 10. 13:46
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom már hónapok óta rollerezik, de a triciklit nem tudja még hajtani. Szerintem a rollerezés sokkal könnyebb, ha van rá módod, inkább vegyél neki azt. (Most lesz 2 éves egyébként.)
2010. aug. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 2,5 évesen kapott 14-es biciklit, amit hamar megtanult tekeni, viszont még most 3 évesen sem tudja tekeni a 3 kevekű biciklijét.
2010. aug. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Na még jó, hogy használtan vettük...jövőre kap akkor rendes bicót meg rollert. Hát ez van, majd tologatom.:-(
2010. aug. 10. 14:33
 9/10 anonim ***** válasza:
És látod rajta, hogy próbálkozik? Mert abból látnád, hogy nem tudja, vagy nem akarja hajtani. Van olyan, akit nem érdekel annyira, hogy megtanulja hajtani. Míg a sógornőm kislánya alig 2 és fél évesen nem érdeklődik, nem tud se motorozni, se bicajozni (3 kerekű), se rollerezni, addig az én fiam alig 1 évesen (előbb, mint hogy felállt volna), már motorozott. Ráültettem és nagyon stabilan ült, mondtam neki először, hogy "egyik láb, másik láb", miközben tettem a lábait. Majd csak mondtam és ő ügyesen tette. Aztán mondanom se kellett, alig 2 hét alatt megtanulta. Talán ha ezt próbálnád?
2010. aug. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Volt szülőkaros biciklink, azt próbálta de nagy volt neki. Ezt is próbálta, de meg se moccant, de én úgy gondolom a , hogy technikája rossz, meg lehet nehéz is.Így csak annyit mond, hogy toljál, ami azért nem jó, mert én nem tudom irányítani csak ő. Próbáltam, hogy nyomom az egyik lábát majd a másikat, de semmi. Motorozni mérsékelten szeret, de az megy neki.
2010. aug. 11. 12:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!