Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezelnéd, ha az óvónéni...

Hogy kezelnéd, ha az óvónéni fölöslegesen piszkálná értelmetlen dolgokért a gyermekedet?

Figyelt kérdés
Kifejezetten rosszindulatú vele.
2010. nov. 30. 21:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hú, nem tudom, az én gyerekem még nem ovis, de biztosan megkérdezném nyíltan, hogy mi a problémája a gyerekkel. Mert ezek után te is látod hogy jogos-e vagy sem a piszkálás. De mire gondolsz? Miket csinál az óvónő?
2010. nov. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Négyszemközti beszélgetés velem aztán feletessel... ha nem sikerül megérteni egymást.
2010. nov. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Próbáltál már beszélni az óvónővel? Mi a probléma? Maga a kislány nem szimpatikus neki, vagy esetleg a nevelési elveitek mások? Nehéz így látatlanban megítélni valamit, mármint hogy tényleg rosszindulatról van-e szó. Múltkor egy barátnőm nálam volt a gyerekeivel, és azon akadt ki, hogy a gyerekekre finoman rászóltam, hogy ne ugráljanak az ágyon, mert eltörhetnek benne a rugók. Ő ezt úgy élte meg, hogy undok szabályokkal korlátozom a gyerekei mozgásszabadságát.
2010. nov. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Már beszéltem vele, pontosan 3 napig volt eredménye, negyedik nap megint tele félelmekkel és rossz érzéssel jött haza a gyerkőc. 2 évig semmi baja nem volt, idén meg állandó fejfájás és egyéb testi tünetek - ez megy 3 hónapja.


Állandóan haragosan szól; hiába kéri a gyerek valamiben a segítségét, pl. nem ért föl valamit, ami az övé, de kellett volna a foglalkozáshoz, de elküldte és nem segített.

Egyik nap mondta, hogy a gyerek szándékosan csalt a feladatban, amit kaptak.

Véletlenül kiborította a vizet az asztalnál, megbüntette. Az ő rajzát nem tette ki a falra, mert rá merte írni a saját kezével az elejére a nevét - és sorolhatnám.

2010. nov. 30. 21:42
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Átvinném másik csoportba vagy másik óvodába. Ez a nő egy undok béka, beszélhetsz vele ezerszer, ráuszíthatod akár a vezetőséget is, nem fog megváltozni, mert ilyen a természete. Csak tudnám, miért megy óvónőnek, aki így áll hozzá egy kisgyerekhez!
2010. nov. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Keresnék másik ovit mielőbb és megmondanám óvónéninek, hogy miért. És mielőbb, mert teljesen elfogja venni a kedvét és visszaüthet az iskolánál.
2010. nov. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Ettől tartottam én is...


Nagyon bánt, mert megszerette ezt az új csoportot, bár nem lehetett választani, ugyanakkor a másik két felnőttel is remekül szót ért, könnyen beilleszkedett.


Csak nem találom az okát - kifejezetten naiv kislány, nemegyszer nem is értette, miért haragszik rá a nő.


Nem tudom, érdemes-e továbblépni vagy meddig lehet ezt hurcolni.

2010. nov. 30. 22:09
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

elegge belelatok az oodaiba eletbe, es nagyon keves olyan ovonöt ismerek, aki nem hasznal sem ozitiv, sem negativ diszkriminaciot. Ahhhoz nagyon profinak kell lenni, mert igazabol termeszetes, hogy 18-30 gyerekböl nem az összeset szeretik, es van 1-2 kedvenc. Persze a munkajahoz tartozik, hogy ez ne jöjjön ki. Isemerek egyet, nem ovonö, hanem dajka. Aki pl megörül az egyik kisfiutol, nem rossz, semmi gond nincs vele, egyszerüen egy "anyamasszony katonaja" tipus, aki ha elesik, anya kell neki, stb. Ezt csak azert irom, mert lehet, hogy pl a tulzott naivitasat, nem ertem, miert...-seget nem viseli. Viszont nyilvan azt te is latod, hogy ebben nem a kislanyodnak kell valtoztatnia, hanem az ovonönek. Szerintem nem ennyire egyertelnü, hogy ki kell venned a csoportbol, mert, ha jol ertem nagycsoportos. Ez ennel szerintem nagyobb dilemma, hogy mi a jobb kb fel eves isötartamra atiratni egy uj csoportba, aztan az iskola megint uj környezet, vagy akarmennyire is faj, elmondani,´az ovonönek, hogy nem varod el, hogy szeresse a lanyodat (persze, hogy elvarod, de kikenyszeriteni nem tudod), de viselkedjen vele normalisan. Föleg, ha a többi felnöttel jol kijön. Nem kell, hogy "nyaljon neki", egyszerüen segitsen neki, ha segitseget ker, vagy ha nincs ra ideje, akkor mondja meg neki, hogy par perc mulva segit neki.


Viszont nem artana tisztaznotok ezeket a dolgokat, ki, hogy latja (pl. viz kiöntes. Direkt csinalta? Nem? Honnan tudod, hogy nem? A kislany azt mondta? De mivel az ovodaban leszidtak erte (ekkora baromsagot, te jo eg), ezert lehet, hogy felt otthon mar elmondani (eljen a hazugsagra neveles).


Ha mar testi tüneteket produkal (ne add ala a lovat! Vedd komolyan, de ne engedj a kötelezettsegeiböl, mert ez lesz az altalanos reakcioja, nem feltetlenül tudatosan) az mar eleg komoly, de en azt mondom, ha csak nem muszaj, akkor ne szakitsd ki a megszokott környezeteböl. Es igen, hivd az ovodavezetöt, hogy ne tudja utana azt mondani az ovonö, hogy a Juli anyja milyen hülye, hülyesegeket beszel, es direkt b.szogat. Legyen tanud, hogy te normalis hangnemben, normalis körülmenyek között, nem vadaskodva beszeltel vele. Nem mellesleg minden szemelyzeti problema erinti az ovodavezetöt.

2010. dec. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Az jutott eszembe,hogy a másik két óvónéni ehhez vajon asszisztál is? Úgy értem,ők nem látják,hogy a munkatársuk így viselkedik?Nem próbáltál a velük beszélni erről?
2010. dec. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Akárhányszor megkérdeztem a gyerekem, hogy miért nem a másikhoz megy kérni, kérdezni vagy a másik - a harmadik egyébként a dadus néni - mit mondott neki az adott helyzettel kapcsolatban, mindig kiderül, hogy akkor csak ő van velük. Amikor mindkét óvónő van, illetve mindkettő JELEN van, akkor szerintem nem is kommunikálnak. Azért írom, hogy "mindkettő jelen van", mert előfordult, hogy a kellemetlen óvónő félrehívta a kislányomat, és akkor nyilvánította ki a nemtetszését.

Amikor a másik óvónéni van velük, akkor reggel jókedvűen megy, örül, kellemes élményekről mesél.

2010. dec. 1. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!