Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Ér bármit a kézre...

Anyukák! Ér bármit a kézre vagy popsira csapás?

Figyelt kérdés
Nagyon kérem, hogy csak olyan válaszoljon, akinek van tapasztalata a témában, tehát az most NE, aki elvből soha nem csapott rá. Tehát: ha pl. nyolcvaszor megmondtam már, hogy ne kapaszkodjon a vasaló zsinórjába, és nyolcvanegyedszerre rácsapok a kezére vagy popsijára, van rá esély, hogy többet nem csinálja? Egész kicsi gyerek, aki a magyarázatot még nem érti.
2010. nov. 30. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs. Ugyanúgy megteszi később is.
2010. nov. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nincs. Elteszem a deszkát és a vasalót, csak akkor vasalok, ha nincs ott, alszik.
2010. nov. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia. Én is rácsapok néha a lányom kezére, amikor tényleg olyan dolgot akar csinálni, amit nem szabad, mert mondjuk veszélyes rá nézve. Ilyenkor rosszul esik neki a rácsapás. Nem fáj neki, mert picit ütök, de rosszul esik neki. Ilyenkor nyafog, és otthagyja, elmegy tőle a kedve. De legközelebb, akár 10 perc vagy fél óra múlva ugyanúgy csinálja, mintha nem történt volna semmi. Tehát kérdésedre válaszolva, nem ér semmit a rácsapás, mert a rettentő nagy kiváncsiság miatt úgyis csinálni fogja, és még nem érti meg, hogy amit nem szabad, azt fél óra múlva, vagy másnap sem szabad.
2010. nov. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
első egy- két alkalommal talán igen. én most épp a megvonásnál tartok, meg a zsarolásnál. jó indulatúan. pl: 10 perc játék-mese-...mentesség. (a kedvenc szórakozás megvonása) és most kapóra kön a télapó és a Jézuska. "ha mégegyszer ilyent csinálsz, visszahozom a kívánságlistát a Télapótól és a Jézuskától."
2010. nov. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

Engem tuti lepontoztok...nálunk van értelme.

Nagyon ritkán csapok rá a kezére, fenekére, tényleg az utolsó utáni rászólás után, de van hogy muszáj. Legutóbb a műanyag fúróját csapkodta a tükörhöz, 3-szól szóltam, aztán ordítottam, erre felkapta a műanyag szerszámos bőröndöt és nekivágta a tükörnek, ekkor kapott a kezére. Azóta, ha kezdi a dobálást, mindig emlékeztetem rá, hogy mi volt a múltkor, nem azt mondom, hogy emlékszel, hogy rácsaptam a kezedre???hanem, hogy ugye nem akarsz összeveszni anyával, emlékszel a múltkori dobálásnak is sírás lett a vége és nem játszottunk utána a ládával. Nem dobál, érti. Muszáj volt. Pedig nem vagyok verés párti, sőt, én is terelek, elhozom, elveszem, de sajnos néha muszáj.

2010. nov. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Tényleg nincs értelme, mert nem érti azt a fogalmat, hogy miért. Csak azt érzi, hogy ráütöttek. A kíváncsisága éppúgy megmarad és bármit is csinált folytatni fogja. A figyelmét viszont nagyszerűen el lehet terelni a nemkívánatos dolgokról ebben az egész kicsi korban, amiről szó van. Minden gyereknek megvan a maga gyenge pontja, mármint a kedvence, amit mindenek felett előtérbe helyez. Egy darabig azzal irányítható.

Amikor már lehet neki magyarázni, akkor lehet rojtosra beszélni a szánkat. A lényeg, hogy tudja a gyerek, hogy mi történik, ha ezt vagy azt csinálja. El fogja dönteni, hogy ennek ellenére megteszi-e vagy szótfogad és elhiszi. Mire eljutunk idáig tudni fogjuk, mit tegyünk.

2010. nov. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem ide tartozik, de a büntetőszékről hallottatok már?

És bizony tévedés, ha azt hiszi sok ember, hogy a gyerek "úgysem érti", mert nagyon okosak! Másfél éves kortól már rengeteg mindent megértenek!

2010. nov. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Másfél 2 éves korban valóban a legjobb a figyelemelterelés,mert érteni nem érti miért nem szabad,a rácsapás meg kb.10 percig hat.Adj neki érdekes, veszélytelen elfoglaltságot.
2010. nov. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jó ez a figyelemelterelés, de az én lányom épp' az előbb kapott egyet a kezére, mert a konnektort piszkálta. Itt nem használ(hat) a figyelemelterelés sajnos, mert mit csinálok, ha legközelebb kitépi a falból és megrázza az áram?!

Van konnektorvédő, mielőtt néhányan leszólnának.

Bár ez sem használ. Már ezerszer elmondtuk neki, szépen, csúnyán. Nem csak ezt, más dolgokat is (gázhoz nem nyúlunk, hűtőláda kapcsolóját nem nyomjuk meg, számítógépet nem kapcsolgatjuk, varrógépet nem tekergetjük, ...).

Sajnos, ha rápaskolok a fenekére, vagy ráütök a kezére sem használ túlzottan. Egy-két perc, aztán már nem is érdekli az ügy.

Sőt! Volt olyan, hogy ráütöttem a kezére, erre odatartotta a másikat is, hogy "arra is kérek".

Sarokba is állítottam. Pár pillanat múlva kijött. Visszatettem, kijött. Megint visszatettem. Egy pillanatra elmentem, erre jött utánam. Ez a párbeszéd játszódott le köztünk:

"-Kislányom, neked nem a sarokban kellene állnod?

- Neeem. Mija már végzett a sajokkal!"

Mit csináltam volna vele? Potyogott a könnyem a nevetéstől.

Szóval eddig még nem találtam semmi hatásos büntetést.

2 éves múlt a lányom.

2010. nov. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nem ér semmit, a saját dühöd levezetése csak. sajnos én is erre vetemedtem párszor, de csak a csalódást láttam a szemében, és viszontreakcióként ő is bántott engem, kicsit később. soha többet...inkább leszidom, beteszem a büntifotelbe, otthagyom a szobában, pár perc ordítás után kiszól, hogy "abbahagytam" és kijön, megöleljük egymáést, elmagyarázom neki, mit miért csináltam, neki miért nem szabad amit csinált és megérti.
2010. dec. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!