Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen szempontok fontosak...

Milyen szempontok fontosak egy kiságynál? Mi volt az ami neked nagyon tetszett benne, vagy amit hiányoltál?

Figyelt kérdés
Tapasztalt anyukákat szeretnénk megkérdezni véleményükről. Kiságyak gyártásához keresem a szempontokat és ötleteket. Ha megosztanátok velem, megköszönném.
2010. nov. 25. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha figyelembe veszitek hogy nem minden anyuka közép és alacsonytermetű akkor csináljatok pár olyan ágyat ami pelenkázóval együtt van és 180 cm magasságban (vagy afölött) nem kell görnyednie az embernek.

Nem kell sok, gondolom igény szerint (megrendelésre is lehet). Azért beáldoztam volna több pénzt!

2010. nov. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Állítható legyen legalább 3 állásba. Mikor még csak fekszik a pici, majd mikor már ül is, akkor se essen ki, majd ahogy már áll, akkor sem. Pálcikái kivehetők legyenek, legalább kettő, akár rugósan is. Mikor már akkora a csemete, így Ő ki be tud mászkálni és könnyedén vissza is lehet tenni, hogy mégse jöjjön ki, ha úgy szeretnénk. Hirtelen ennyi ... :)
2010. nov. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, az tényleg fontos, hogy állítható legyen, meg hogy kivehető legyen legalább két rács. Ez nálunk hiányzik. Mármint a rács kivehetősége. Amit én még jó dolognak tartanék, bár nem tudom hogy kivitelezhető, az az, hogy ne tudják szétrágni a gyerekek az ágy felső részét. Ezalatt a vízszintes "keretet" értem, ami felül van. A mi kiságyaink fából vannak, de már szálkásra rágták a gyerekek. :( Tudom, létezik valami műanyag védő amit rá lehet tenni, de nagyon drága, és már akkor kezdtem nézegetni, amikor már "meg volt kezdve" az ágy, szóval már fölösleges lett volna rá annyi pénzt áldozni. :( Szóval valami strapabíró anyagból kellene csinálni legalább a felső részét az ágyaknak. :))
2010. nov. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Na igen az én fiam is kirágta már a felső részt :)

Én beszüntetném a 60x120 méretet mert kb 6 hós korig jó. Nekünk 70x140cm-es van és az még mindig szuperál. Az állíthatóság nagyon fontos 3 állásba, nem kettőbe, mert ugye amikor a legfelső állása már nem jó akkor még nem biztos hogy a legalsó már jó, mert akkor meg nagyon mélyre kell hajolni érte. Kivehető rács nekünk nincs de nem is hiányzik igazából. Nekem fontos volt hogy fehér legyen ezért fehér-világoskék a kiságy. Igazából nem tudom milyen szempontokra vagy még kiváncsi, mert ezekből a fajtákból mind van a piacon. De például amik különlegesek és szépek lenének szerintem azok pl a faragott mintájúak, vagy most nagy divat a kör alakú, akinek elfér a lakásában annak nagyon jó lehet mert egy gyerek kb állandóan keresztben fekszik egy ágyban. Én még annak örülnék nagyon ha lenne olyan kis rácsos ágy, amit később úgy lehet kisgyermekággyá alakitani hogy levenni a rácsokat és ilyen a kimászós oldalvédelemmel ellátott ággyá lehet alakitani. Mert nekünk olyan van ami igaz hogy ifjúsági ággyá alakitható, de ha levesszük az oldalrácsot akkor még 4-5-6 évesen simán legurul, és jó lenne ha lenne neki legurulásgátlója. Jha és valahogy ezt a baldachintartó dolgot kéne megoldani, mert ezektól a vas baldachin tartóktól amiknek ilyen rászoritós a felhelyezésük azoktól tönkre is megy az ágy, és én mindig attól féltem hogy ráesik a gyerekre, mert nem valami stabil. Szóval kéne neki valami biztonságosabb megoldás esetleg az ágyból kialakitva, de később levehető, vagy valami tartót kitalálni hozzá vagy nem tudom. Most ennyi jutott eszembe hirtelen.

2010. nov. 26. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!