Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megérkezett a kistesó. Hogyan...

Megérkezett a kistesó. Hogyan kezelitek, meddig tarthat?

Figyelt kérdés

2,5 éves kisfiam nagyon szófogadatlan amióta hazahoztuk a kistesót. Számítottam ilyesmire, de most nem tudok mit kezdeni vele. A kistesóval elvan, puszilgatja, stb., de velem és apával kiabál, sikítozik, nem akar enni, aludni, mindenre "nem" a válasza... Eléggé kiborít a dolog, sajnálom is őt, és fogalmam sincs, hogyan kezeljem a helyzetet, hogy túl legyünk ezen a korszakon.

Nálatok hogyan zajlott, mitől, mikor múlt el ez a "dac-korszak"??? Valami jó tanács?


2010. nov. 8. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nálunk is így volt. 2,5 éves volt nagyobbik fiam mikor megérkezett a pici. Őt végig várta, mikor hazamentünk el se akart mozdulni melőle. Puszilgatás, mesélés minden volt az öcsivel, velünk meg kis méregzsák lett. Még ütögetett is minket, ha olyan kedve volt. Igazából csak azt tudom mondani, türelem. Legyél nyugodt vele, próbáljatok babamentes proramot vagy veled, de apa is szupi.:) Aztán lenyugszik. Nálunk 2,5-3 hét volt de max 1 hónap, már nem tudom. Azóta is imádja a picit, aki most 8 hónapos és velünk is "megbékélt". :) Szóval kitartás!
2010. nov. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj minél több időt a nagyobbal tölteni kettesben vagy hármasban apával. Érezze hogy ő is olyan fontos mint a kicsi. Kérd hogy segítsen mert egyedül nem bírod. Segíthet kiválasztani a pici ruháját, vagy éppen fürdetni stb.

Ha teheted legyen olyan dolog amit csak kizárólag ketten csináltok. Pl.: elsétáltok a boltba kettesben a picire vigyázzon apa. Lényeg hogy érezze ő is ugyanúgy kell nektek mint a pici.

2010. nov. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nálunk is 2 és fél éves volt a lányunk,amikor megérkezett a kis öcsi. A picivel elvolt,szeretgette,puszilgatta,segített a fürcsinél,és persze be is vontuk mindenbe,ne érezze magát mellőzve.De kb 2 hétig ugyan azt csinálta mint amit Te leírtál. Soha nem volt egy nagy hisztis,de az a 2 hét....!!! Azt hittem meghibbanok,főleg mikor már egyedül maradtam velük. Nem tudtam mit tenni,kivártam míg átesik ezen. 2 hét volt. Utána vissza kaptuk a mi kedves szófogadó lányunkat! :)

Kitartást és sok türelmet kívánok!!

2010. nov. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát az én 4 éves fiam nem tartozott eddig sem a szófogadó kategóriába, ráadásul elég hisztis, akaratos.Most 6 hetes az öccse, imádja, puszilgatja, szeretgeti, segít pelenkázni, vetkőztetni, kiviszi a pelusát, takargatja, stb, de amikor a kicsi pl szopizik akkor nem bír magával.Neki kell a központban lenni, neki tea kell, ő éhes, ezt csináljak azt csináljak neki, tombol, rosszalkodik, csak, hogy rá figyeljek.Nem egyszerű.Igyekszünk minél jobban lefárasztani és foglalkozni vele, de még semmi hatás.Most kezdte az ovit is, így délelőtt játszik sokat, elfárad, hazajön alszik rendesen, délután meg többször átmegyünk a szomszédba, barátnőmhöz akivel együtt szültem, ő eljátszik a gyerekekkel, mi beszélgetünk meg babázunk, este együtt fürdenek, tornázunk, futunk együtt, amiket imád, mivel igazi örökmozgó.Engem az bosszant jobban h éjjelente újra bepisil mostanában :S nem rendszeresen, de gyakran.Szerintem bármennyit is foglalkozunk a nagyobbal, teljesen nem ússzuk meg a féltékenységet, max csökken vagy hamarabb elmúlik.Türelem, türelem.És kitartás:)
2010. nov. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!