Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan erősíthetném meg az...

Hogyan erősíthetném meg az immunrendszerét a 3 és fél éves lányomnak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 2 és fél évesen kezdte az óvodát, azóta folyamatosan beteg szegény. Már kivették az orrmanduláját, utána jobb lett, de ugye nyári szünet volt.

Most, hogy megint ovi van állandóan folyik az orra, köhög arcüreggyulladása van.

A múlt hónapban 2 napot volt oviban, most sem tudom mikor lesz jobban. Már rengeteg gyógyszert szedett/szed, de semmi nem segít.

Gondoltam rá, hogy keresek egy homeopata orvost, vagy pulmonológushoz viszem.

Mik a tapasztalataitok, illetve mit ajánlanátok nekünk??


Köszönöm a válaszokat előre is!


2010. nov. 5. 14:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mikortól adható, de a méhpempő is nagyon jó immunrendszer erősítő.
2010. nov. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

probiotikumot, nagyon sok féle van. Nálunk bejött. Mert a kicsi fiam immunhiányos volt és ő volt folyamatosan beteg (bár nem ennyire súlyosan, mint a te lányod- bár az immunológus hülyének nézett, hogy mondhatok ilyet, hogy nem volt még torokgyulladása, mandulagyulladása stb ilyen immunrendszerrel)és nekünk bejött.

Ezeket hányás hasmenés esetén ajánlják, de mi folyamatosan (próbáljuk) folyamatosan szedni, meg olyan termékeket veszek, amiben van probiotikum-joghurt, tejpép stb.


De én egyébként kérnék egy immunkémiát. Nekünk a körzeti orvos adott rá beutalót és kész volt 1 hét alatt. És akkor látnád, nem e az immunrendszere gyenge vagy alulműködik, mert azon lehet célzottan segíteni.

2010. nov. 23. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia, a kisfiamnak (2 éves) cebion cseppet, cebion multit és béres cseppet adok (ez utóbbit étvágyfokozás miatt leginkább) az őszi-téli időszakban.

Viszont az utóbbi két hónapban egyfolytában beteg volt (tüdőgyulladása is lett), így immunerősítőkre gondoltam én is; amit találtam, az az Echinacin szirup (a dr. Theiss-féle Echinacea nem adható 14 éves kor alatt, ez 2 éves kortól adható). És orvosi javaslatra, kifejezetten immunerősítésre a Protexin Restore port kell adnom egy hónapig, napi 1x1 tasakot, éhgyomorra. Ez probiotikum, ahogy az előző válaszoló is írta.

Eredményt sajna nem tudok mondani, mert még csak a múlt héten kezdtem neki adni, amikor belázasodott (vírusos hólyagok a torkában, kezdődő fülgyulladás a diagnózis). Mára teljesen jól van, a füle is gyógyul, és semmi tünete nincs! Amit még használtam, az a gyógysapka volt. [link] Szerintem ez is sokat használt.

Az tuti, ha maradok csak a vitaminoknál, már sokkal betegebb lenne - nagyon hamar megfázik...

Kitartást nektek!

2010. nov. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nekünk a gyerekorvos a Béres cseppet javasolta, de mivel az nekem sem segített soha és nagy étvágyat csinál, én nem szeretem. A patikus az Echinacea bogyókat (igen, bogyó formában is kapható!) adta, ez homeopátiás, viszont figyelni kell rá, hogy csak 1 hétig szabad szedni, utána 1 hét szünet! Most kezdtük, úgyhogy véleményt nem tudok mondani, de bízom benne, hogy segíteni fog.
2011. okt. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!