Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel erősíthetném 2 éves...

Mivel erősíthetném 2 éves bölcsis kislányom immunrendszerét?

Figyelt kérdés
Kislányom október végén kezdte a bölcsit. Azóta most megyünk harmadszor orvoshoz. Először itthon volt egy hetet. Köhögött, folyt az orra, lázas volt. Ahogy elkezdett járni néhány nap múlva ismét folyt az orra. Ma éjszaka pedig megint be is lázasodott. Úgy sajnálom. Mire kezdené megszokni a bölcsit addigra mindig összeszed valamit. Mit tehetnék, hogy ne legyen ilyen beteges. Folyamatosan kapja a Béres cseppet és a C-vitamint. Kapott már Broncho-Vaxumot is.
2010. dec. 2. 07:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Inkább sok gyümölcsöt,zöldséget adj neki.

A betegségei nem az immunrendszer gyöngesége miatt van,hanem azért,mert amikor először mennek bölcsibe,akkor elkapnak minden betegséget a többiektől.

Pár hónap múlva már nem lesz ilyen beteges.

2010. dec. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Echinacea.

Nagyon jó a tapasztalatunk vele, taknyolásnál 2 nap alatt gyógyulunk, láz nélkül, de én megelőzésre is adom ősztől a másfél éves lányomnak is, meg mi is szedjük.

Nálunk a foreveres vált be, de van homeopátiás is (nem ismerem), meg patikai is, de ebből csak alkoholos oldatot láttam.

Esetleg vehetsz propoliszt tablettában vagy méhészetből, az is jó immunerősítő és bakteriális fertőzések ellen remek, az echinacea meg a vírusok nagy ellensége :-)

Az immunrendszert egyébként probiotikummal tudod megerősíteni még, csak figyelj, hogy benne legyen a 6 törzs és megfelelő legyen a csíraszáma.

A zöldség és gyümölcs valóban kell a rostok miatt, de nagyon kevés már a vitamintartalmuk.

2010. dec. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A mi gyerek orvosunk azt mondta,hogy 6 hónap mire megszokja a szervezet az állandó megerőltetést.

Az én kisfiam 11 hete jár,abból 6 hetet volt itthon:(,ebben volt az elején hasmenés,mert nehezen szokott hozzá a gyomra a bölcsis ételekhez,volt hasmenés vírustól,orrfolyás,köhögés,vírusos pöttyök.Lázas még nem volt,de lehet,hogy ez a baj,mert nem jön ki rendesen a betegség

Tegnap azt mondta a gondozónő,hogy ezzel a 6 héttel nem is mi vagyunk a legbetegesebbek.

A mézes tea facsart citrommal,vagy a meghűlés elleni tea is segíthet,

de az egyik barátnőm az echinacea bogyó 1 hétig 5 bogyó/nap,utána 1 hét szünet,és heti 1 adag oscillococcinum adására esküszik,neki nem olyan beteges a kisfia.

Nálunk a homeós dolgok nem váltak be a kicsi fiamnál.

2010. dec. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
7.54-es! Hol lehet ilyet venni? És hogyan kell adni? Kipróbálnánk. Már nagyon el vagyok keseredve. Amúgy is nehezen megy a beszokás, sokat sír. Ha itthon vagyunk néhány napot, akkor utána mindent kezdünk elölről.
2010. dec. 2. 13:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Én a Vitacolant ajánlom, a lányomnak azt adom, és sosem beteg.
2010. dec. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én lányaim is októberben kezdték a bölcsit, szerencsére sokat még nem voltak itthon (2 hetet). Mi szedtük az immuno kidet (persze összetörve), meg c-vitamint. Aztán a gyógyszerészünk javaslatára most esberitoxot szedünk (bár ezt nem sok helyen lehet kapni). De mivel mi is szeretjük és hasznos találjuk a foreveres termékeket, így örülök, hogy hallottam erről az echinacea (lehet rosszul írtam) -ról. Bio boltokban kérdezz utána, általában pult alatt van ilyen helyeken, mert egyébként elvileg boltban nem árulhatják, csak üzletkötőkön keresztül. Forever Living Products googleban így tudsz utána nézni.
2010. dec. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia, az 'Echinacin szirup' is echinacea tartalmú, két éves kortól adható. Gyógyszertárban lehet kapni, az én kisfiam ezt kapja, plusz a Protexi restore nevű probiotikumot.

És amit dokival lehet felíratni, az a Ribomunyl por. Ez is immunerősítő.

2010. dec. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!