Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A legtöbb kisgyerek miért...

A legtöbb kisgyerek miért rossz evő?

Figyelt kérdés
Tehát miért nem akarják megenni azt az ételt, amit eléjük raknak?
ma 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:
37%

Nekem valaki azt mondta, hogy ott van elrontva a gyerek amikor megkerdezed tole mit szeretne enni. Nem tudom mi a valosagalapja a fiam meg csak 1 honapos 😬

De a csaladba is van ketto pelda, az egyik az hogy az anya leszarja a gyereket mas teren is es az van amit kap enni nem kivansag musor. Ha nem eszik akkor nincs vacsora akkor ehesen fekszik le. A gyerek nem valogat. Neha beprobalkozik de akkor lehet menni aludni. A masik csalad hogy a fiu elkezdett probalkozni hogy ez nem kell az nem kell az apuka megprobalta megvesztegetni telefonnal. Meset nezhet ha eszik.. de sajnos elkovette azt a hibat is hogy ha nem eszel fiam akkor legalabb csokit egyel.. szoval tobbnyire csokit csokival de ha valami meg is hajlando enni azt is csak mese nezes kozbe.

ma 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

A gyerekek altalaban inkabb az edes, semleges, nem fuszeres izeket szeretik.

Fokozatos kell hozzaszoktatni oket.

De az sem problema, ha valogatnak, emiatt ehen meg nem halt meg senki. En sem! ;-) :-D

ma 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%
Ha éhezne, mondjuk egy világháború alatt, megenné még a sült patkányt is. Az a baj, hogy ezek azt sem tudják mit zabáljanak jó dolgukban. El vannak kapatva
ma 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Parom is valogat, de meg van beszelve hogy a gyerek elott nem lesz ilyen.. maximum kiszedem a tuzhelyen az ebedet mindenkinek.. es nincs az hogy apa kiturja mert nem szereti :). Nincs azzal baj ha egy gyerek nem szereti a borsot.. de azzal igen ha csak edesseget akar enni
ma 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Aki éhezik, az szerintem sem válogat. Én megfőzöm az ebédet, azt vagy megeszik vagy nem, de nincs helyette más. Hamar leszoktak a válogatásról.
ma 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos egyet kell értenem, azért válogatnak, mert megtehetik. Kisfiam 2 évesen kezdte a bölcsit, előtte iszonyatosan válogatós volt, kb 5 ételt fogadott el, én már aggódtam hogy valami komoly ok áll a háttérben. Aztán elkezdte a bölcsődét, ahol nagyjából 1 hónapig sztrájkolt, semmit sem evett. Aztán amikor rájött, hogy nem adnak neki mást, elkezdett kóstolgatni. Utána már itthon sokkal nyitottabb kezdett lenni az ételek felé. Jelenleg 3 éves, nem mondom hogy mindenevő, de egész jól eszik. Utólag látom hogy én voltam túl engedékeny vele, mert aggódtam hogy mi lesz ha semmit sem eszik.
ma 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt amit írtak mások is. Mert gyerek, és ha megteheti, hogy csokitortát eszik csokival és utána még elszopogat egy nyalókát is, akkor ez az opció nyilván csábítóbb lesz számára, mint mondjuk egy grillezett hal párolt zöldséggel vagy valami.

Ugyanakkor azért van ebben más is. A gyerekeknek az ízérzékelése még intenzívebb, szóval nem csak "felnőtt" az, aki nem szerette régen a halat vagy májat vagy gombát, most meg igen, hanem gyerekként ezek túl intenzív ízek voltak, ami már zavarta, ezért inkább kerülte. Meg a gyerekek még sokkal inkább szinkronban vannak az ösztöneikkel, valahogy tudják, érzik, hogy mikor mire van szükségük. Amikor olyan fejlődési szakaszban vannak, hogy több szénhidrátra van szükségük, akkor üres tésztát esznek üres kenyérrel és nem hiányzik nekik más. Amikor olyan fejlődési szakaszban vannak, akkor meg húst hússal esznek. Akárkivel beszéltem, mindenki gyerekének volt ilyen-olyan korszaka, nekem is van 2 gyerekem, mindkettő ugyanígy működik. Nem válogatósak alapvetően, de időszakonként előkerülnek ezek a preferenciák, hogy egyszerűen nem kérik a fasírtot, csak az üres tésztát (esetleg sajttal-tejföllel, nagy kegyesen, na), máskor meg leeszik a sajtot-sonkát a szendvicsről, a többit meg otthagyják.

Nyilván vannak speciális esetek meg betegségek meg stb, de ezt most nagy általánosságban.

ma 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy ilyen "rossz evő" gyerekem van. Sokat aggódtam miatta. Aztán egyszer azt mondta a gyerekorvos, hogy a sokat evő gyerekek szüleinek kellene aggódni nem nekem. Már nagy a gyerekem, és igaza volt a dokinéninek.
ma 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!