Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes családok, hogyan...

Kisgyerekes családok, hogyan zajlanak az estéitek és a hétvégéitek?

Figyelt kérdés
Elmondom a mi helyzetünket. 1,5 éves a lányunk, apuka sokat dolgozik, kb. este 7 felé ér haza. 1,5 szobás lakásban élünk, tudom, más még kisebben is, de állanóan úgy érzem, hogy megfulladok itt, mert kicsi. A kisszoba a gyerkőcé, a nagy, ahol a nappali tevékenységek, evés, játék, kikapcsolódás, stb. zajlik, a mienk. A gond ott van, hogy a párommal annyira különbözőek az igényeink, hogy amikor itthon van, akkor keresztbe fekszik a laptoppal a franciaágyon, bekapcsolja a tv-t és nem is szól hozzám, arra se válaszol, amit kérdezek. Én meg lefekszem a földre és ott játszok a lánnyal, amúgy én zenét hallgatnék, vagy csend lenne, mert utálom a tv-t, ami non-stop megy nálunk. Rettenetesen érzem magam. Nem is szól hozzám senki soha napközben, este meg amikor a gyerek lefeküdt (8-kor), mi is zuhanunk az ágyba. Kérdésem eredetileg az lett volna, hogy ha a gyermek már alszik, ti mit szoktatok csinálni, meddig vagytok ébren, hogyan telnek a hétvégéitek? Mit lehet kezdeni egy ekkora lakásban, költözni nem akarok, mert nehogy már ne legyen elég. Tul. képpen nem akarom a páromat okolni, de gyűlölöm, hogy bent zabál állandóan, nincs egyetlen egy közös vacsora sosem, mert a tv előtt tömi a fejét és nem szól semmit se, utálom, hogy a hálószobánk bűzlik a kajaszagtól és hogy a franciaágyat én csak alvásra használhatom. Nem lehet vele beszélni, mert pofátlan bunkó módon a fejemre nőtt, pedig nem is hagytam, mindennel tisztában van, hogy nem szeretem. Akkor ő már nem is szeret engem, h ennyire nem számítok neki? Egyáltalán van még keresni valónk egymás mellett? Minden másban, pl. bevásárlásban segíteni, meg mindent ő fizet, kaját, rezsit, stb., ha el kell vinni vhova, megteszi, fürdeti esténként a gyereket, szóval normális. Számtalanszor szerettem volna vele beszélni, de nem lehet. Talán nem is benne van a hiba, csak én bolondultam meg. Nem tudom.
2010. nov. 4. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Huh!


mindenképpen üljetek le és beszéljétek ezt meg mert javitani még lehet rajta.


Nálunk ez van:

a férjem katona szóval olyan is van hogy reggel 7 re megy és du 4 - fél 5 kor itthon van de olyan is hogy hajnal 3 kor kel és este 9 kor esik haza. meg olyan is hogy 6 hétig hadgyakorlaton van.


ha teszem azt itthon van normál időben akkor 5 körül vacsorázunk amig befejezem az ételt addig játszanak. evés után bekapcsolja a laptopot megbeszéljük kinek milyen napja volt.

fél hétig szabad elvonulás van játék mosás teregetés mosogatás addig apa figyel a kicsire és játszik vele ha Ő igényli.

fél hétkor én hiradót nézek apa fürdet.

én pelenkázok öltöztetek nézünk egy két mesét és 8kor alvás van a kicsinek.


utánna van hogy megiszunk egy pohárral v. édességet eszünk és Ő wow-ozik én kreativkodom (scrapbook, v. kötök, varrok ) közben én is elmegyek zuhanyozni v. együtt beülünk egy kád vizbe és beszélgetünk.


este néha ideülök a gépemhez és játszok meg zenét hallgatok v. hallgatunk együtt. 11 és éjfél között fekszünk le aludni addig elvagyunk.


egy kicsit nagyobb lakásunk van de játszótér a közelben sincs.


A férjemre nincs panasz segitőkész rendes ember nagyon összetartunk szeretjük egymást mondhatjuk nyugodtan azt hogy még mindig ugyanolyan szerelmes vagyok mint 4 éve amikor megismertem.


Van hogy elmegy a kollégáival inni v. bulizni de akkor v. előre tudok róla v. felhiv hogy késni fog és rendesen elmondja hogy hova és kikkel megy ha gáz van mást is eltudok érni telefonon.

A barátainkhoz havonta egyszer járunk el borozni v. beszélgetni ez egész estés program a kicsire a mama vigyáz.


Hát ennyi...

2010. nov. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát szerintem itt nem is az a lényeg, hogy másnál hogy zajlanak a hétvégék és az esték, hanem hogy te borzasztóan ki vagy akadva, amit megértek.


Ha szép szóval nem lehet vele elbeszélgetni, akkor én már tuti kiborultam volna előtte látványosan. Egy kis hiszti nyugodtan belefér (ha lehet ne a gyerek előtt).


Ha meg úgy érzed, a kapcsolatotok hűlt ki és nemcsak a szokásai idegesítenek, akkor ezt hozd a tudomására. Szerinte mit kéne csinálni a kapcsolatotok érdekében?

Ha semmit, én megfenyegetném, hogy elhagyjátok, vagy szépen ő költözzön máshová. (Még ha nem is gondolod komolyan, de egy kicsit határozottnak kéne lenned, most kéne a sarkadra állni.)


Ja, még egy kérdés, ha megterített asztal és vacsi várja, akkor is a szobába eszik a tv előtt?

2010. nov. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

első v.


Az kimaradt hogy egészséges mértékben kiszolgálom pl. behozom a vacsit meg vasárnap én szedem neki a húslevest és ha kinnt járok a konyhában megkérdezem vigyek-e be valamit de a fenekét nem nyalom ki.


Ebéd és vacsi ha itthon van mindig az asztalnál együtt nincs olyan hogy tv elött meg gép elött.... ne ezt lássa a kicsi.

2010. nov. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
húha, ez nem semmi. Tudja, hogy zavar téged, és csak azért is csinálja? ez most eléggé felpaprikázott... Tudom, hogy így kívülről nem lehet megítélni a kapcsolatotokat, de az biztos, hogy ebbe ne nyugodj bele. Próbáltál beszélni vele, most azt tanácsolom, hogy ha ez nem működik, próbálj ki minden mást. Mondd el neki még egyszer, hogy ez téged hihetetlenül zavar, és nem akarsz mellette besavanyodni, és ha lesz@rja, akkor haragudj rá, látványosan, és addig, amíg nem változtat és próbál kiengesztelni. Nem tudom, mik a gyengéi, de én valamit megvonnék tőle, ami természetes volt, pl. egyszer csak nem főzöl neki vacsorát, visszautasítod a szexben, nélküle csinálsz esti programot. Az a lényeg, hogy lássa, hogy következménye lesz annak, ha ezt csinálja. Úgy sejtem egyébként, hogy elég nagy dolgoknak kell történnie, hogy egy ilyen önző ember észbe kapjon, úgyhogy csak hajrá!:) és majd írd meg, mi lett végül.
2010. nov. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk három gyerek van. 2, 7 és 10 évesek. Én GYES-en vagyok itthon, a férjem általában reggel fél 7-től 4-ig nincs itthon, de van, hogy fél 10-kor ér haza, mert változó a munka.

Ha megjön, általában megiszunk egy kávét, aztán Ő az udvaron, a kertben tesz-vesz. (nemrég építkeztünk, van még mit helyre rakni stb.)

Én általában fél 7-ig teregetek, mosogatok, vacsorát készítek, a gyerekek vagy az udvaron vagy a szobában játszanak. Fél 7-kor vacsora, közben hallgatjuk a Híradót. Héttől 8-ig beszélgetés, net, játék, 8 körül fürdés. A férjem szinte mindig segít, vagy a két nagyot Ő fürdeti, én a kicsivel vagyok. A nagyoknak lefekvés előtt segít kakaót készíteni, felügyeli a fogmosást:)

Van, hogy olyan fáradt, hogy hazajön, ledől a nappaliban, és alszik egyet. Nem zavarom, mert rengeteget dolgozik, idegeskedik, tudom, hogy fáradt. Szórakozni nem járunk, nem tud senki vigyázni a három gyerekre, és ez nagyon rossz, sokszor rányomja a bélyegét a hangulatunkra nálunk is... de talán majd jobb lesz, ha a kicsi nagyobb lesz.

2010. nov. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Fú. A megterített asztal talán még beválhat. Bár már volt rá példa és akkor is azt mondta, ő inkább beviszi a kaját, én meg ehettem kint egyedül. Eleget vagyok egyedül egész nap... De megpróbálom. Ki kéne vinni egy tv-t a konyhába, na de 1. utálom a tv-t, 2. akkor megintcsak nem beszélgetnénk. Mi is 4 éve vagyunk együtt és a gyerek születése óta változott meg minden. Nem akarom feladni, mert ragaszkodom hozzá, nem tudom elképzelni az életünket nélküle.
2010. nov. 4. 16:18
 7/9 anonim ***** válasza:

Hú. Együttérzek. BESZÉLGETÉÉÉÉS,ezt tudom csak mondani erre ő nem fogja tudni és kitalálni neked mi bajod van...muszáj leszel egyszer nyugodtan összefoglalva elmondanod.

Hogy neked ez így rossz.Nem tudom mmilyen típusú a férjed, mert van aki a hisztis kiborulásos jelenettől még hülyébb lesz (már bocsánat) de van akit meg az zökkent ki.

Próbáld meg nem piszkálgatni egész este heteken-hónapokon át mert elengedi a füle mellett úgyis, hanem egyszer foglald össze a lényeget, és adj neki vmi ultimátumot hogy x időt még adsz neki hogy közösen munkálkodjatok a kapcsolatotokon!!

Esetleg néha nap nem tudod rábízni vkire a babát (nagyszülök) hogy kettesben legyetek? Lehet az is hiányzik neki, csak nem is veszi észre szinte.

Ez az ágyon "döglés" :) (bocsánat) hangosan tévézés, netezés stb. nekem olyan mintha menekülni akarna előled vagy előletek, lehet nem tudta még igazán feldolgozni hogy családja lett.

Ezeket nem tudhatod meg, csak ha megpróbálsz beszélni vele...

Egyébként nekünk 2 gyerekünk van 1 és 3 évesek. A férjem hétköznap is van hogy nem alszik itthon (átlag 2szer) a többi hétköznap délután 5-6 felé érkezik meg. Ekkor megyünk még ha kell nagybevásárolni. Ha nem kell, akkor játszik a gyerekekkel, majd vaacsoráztatunk, és felvisszük fürdeni a gyerekeket. A kicsit én rendezem, a nagyot ő. Mi korán fektetjük őket (8kor) mivel máskor nem lenne időnk egymásra. 8 után vacsorázunk, beszélgetünk, ált. megy a tévé háttérzajnak de mostanában sokszor kikapcsoljuk inkább. Olyan 10 körül fürdünk,én még összerántom a lakást úgy nagyjából, ő zenét tölt le vagy filmet de szerencsére nem sokat. Ezután összebújunk:) és alvás.

Hétvégén sajnos nagyon ritkán van itthon ( egy hónapban ha 5 hétvége van akkor 4et nincs itthon).

2010. nov. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! A helyzet nálunk sokkal jobb mint nálatok, bár napközben én is sokszor egyedül érzem magam. Ha gondolod és szeretnéd, írj nyugodtan privit, aztán levelezhetünk.

Egyébként, hogy írjak valami érdemlegeset is, :), mi régebben a párommal gyakran úgy beszélgettünk hogy írtunk egymásnak. De nem ám csak néhány sort, hanem több oldalt. Bármikor ha kérdésünk volt, vagy valamit a másik tudtára akartunk hozni. De nem voltunk összeveszve, egyszerűen csak élveztük az írogatást. (Tudom most bolondnak nézel, de nem vagyok az:))

Ez azért volt jó, legalább is nekem, mert hihetetlenül megtudott nyílni, nem vágtunk egymás szavába, és olyanokat is leírt amit szavakban nehezebb lett volna. 4 nagy spirál füzet telt be, és nem bántam meg.

Ha gondolod, próbáld ki, hogy írsz neki egy levelet. Amiben minden gondodat leírsz, és megkéred hogy írásban válaszoljon. Hátha beválik, és elmondja miért csinálja ezt.

2010. nov. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Az írogatás valóban egy jó dolog, tudom, rengeteg előnye van! A párom ezzel úgy kiröhögne, hogy zengene a ház. Egyszerűen tényleg nem értem, miért vagyunk együtt és miért ragaszkodok hozzá, amikor érzelmileg semmit nem kapok tőle. Olyan, mintha ő úgy gondolná: az asszonyt el kell tartani, ha vmit hozni kell vagy vinni, azt meg kell tenni, és így jó "férj" lesz. Férj, ja persze. Kerek perec megmondta, hogy sose vesz feleségül, ekkor egy világ dőlt össze bennem. Én nagyon szeretném, ha normálisan viszonyulna hozzám, de sajnos annyira tele vagyok elfojtott neheztelésekkel és haraggal, hogy szerintem 1-2 év és kiszállok a buliból. Tul. képpen alapjában véve jó vele, csak neki semmit nem jelentenek az én érzéseim, igényeim és nem akarom így leélni az életem.
2010. nov. 5. 07:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!