Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kb mennyi idős korban választa...

Kb mennyi idős korban választanak a gyerekek átmeneti tárgyat (kedvenc plüss, takaró, ilyesmi) maguknak?

Figyelt kérdés

A kisfiam 20 hónapos és nincs még kedvenc tárgya, amit mindig hurcolna magával. Ez problémát jelezhet, vagy túlreagálom a dolgot?

(Közösségbe még nem jár, ha ez számít valamit.)



tegnapelőtt 10:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem számít, mert ha mindig ott vagy vele te, akkor nem kell neki átmeneti tárgy. Nekem mindkét gyerekem akkor kezdett el jobban kötődni egy-egy plüsshöz, takaróhoz amikor bölcsibe kerültek. Addig nagyon max pár órára voltak el nélkülem, nagymamával, apukával, ők meg addig is az életük részei voltak, nem volt nagy truváj helyettesíteniük engem. Szóval igen, szerintem akkor jelenik meg az átmeneti tárgy dolog, amikor téged kell pótolni valamiért, pl mert közösségbe megy vagy mert gyakrabban töltenek tőled távol időt.
tegnapelőtt 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor nem aggódom emiatt egyelőre. 😊
tegnapelőtt 11:01
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
5 éves a fiam, 3 éves a lányom. Egyiknek sincs ilyenje.
tegnapelőtt 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%

10 éves lányomnak sosem volt ilyen tárgy.

Egyenlőre a 2 éves fiamnak sincs.

tegnapelőtt 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%
6 éves és 1.5 éves gyerekeim vannak. Nincs nekik ilyen tárgyuk.
tegnapelőtt 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 4 hónaposan már rongyizott (textil pelenka), most 4 éves és még mindig kell neki alváshoz, meg csak úgy "morzsolgatja".

A lányom 2 éves neki nincs ilyen tárgy. Ő az ujját cumizza és a haját tekergeti.

tegnapelőtt 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat. 😊
tegnapelőtt 12:12
 8/18 anonim ***** válasza:
A lányom 2 éves kora körül kezdett ragaszkodni egy nyuszihoz
tegnapelőtt 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A nagyobbik 3 éves, neki semmi ilyesmije nincs. Kedvenc játéka se.

A kicsi 10 hónapos, neki van egy puha plüssös pokróca, és azt szereti szorongatni alvás közben.

tegnapelőtt 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Kisfiam kb fél éves kora óta ragaszkodik egy plüss majomhoz. Most 4.5 éves. Szegény majom már elég elnyűtt, de nem találok másik ilyet sehol. 😅
tegnapelőtt 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!