Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon rossz, ha nem bírok...

Nagyon rossz, ha nem bírok játszani a 2.5 éves kislányommal?

Figyelt kérdés

Kislányom születése óta itthon voltam vele, 1 hónapja kezdtem el újra dolgozni. Januárban lesz 3 éves. Mindig odafigyeltem rá, hogy sokat foglalkozzak vele, játszak vele, volt idő amikor túl sokat is, valószínű azt konpenzáltam hogy velem gyerekkoromban senki sem foglalkozott soha. Bevallom annyira hozzászokott hogy játszok vele, hogy egyedül szinte képtelen ellenni. Vannak jobb napok, amikor sokat játszik egyedül, de ez főleg akkor van, ha előre megbeszélem vele, hogy ma dolgom lesz, úgyhogy egyedül kell játszania. Ekkor megérti és tényleg el is van. De csak addig, amíg látja, hogy végzem a feladatokat. Amint leteszem a fenekem a kanapéra picit megpihenni AZONNAL rámrohan, hogy játszunk és nagyon nagyon erőszakos, tényleg szó szerint nem hagy békén. Ha nem játszok vele megsértődik. Bevallom úgy érzem már kiégtem ebben a vele való játékban, pláne amióta dolgozom és kicsit újra egy másik szerepben is helyt állhatok (amit most nagyon élvezek) még nehezebbnek érzem, hogy nyugiban leüljünk a szőnyegre... Lennének olyan játékok amiket szívesen játszanék vele, rajzolás, gyurma, társasok, puzzle stb. Ezeket imádom de sajnos csak én ... ő annyira nem. Őt szinte kizárólag a szerepjáték érdekli másfél éves kora óta és ebben nagyon fejlett is a korához képest. Én viszont azt érzem, hogy ha még egyszer el kell játszanom, hogy egérkének eltört a lába és elvisszük a doktorbácsihoz, kifolyik az agyam a helyéről :'( kicsit inkább ventillálni jöttem most ide, és sorstársakat keresni, nem annyira tanácsokért.

Kérlek írjátok, más is érez-e így?

Nem akarok rossz anya lenni, tudom hogy a játék nagyon fontos neki és hogy azt játszuk amit ő szeret, de egyszerűen nem megy, pár hónapja fizikailag fáj :'(

El vagyok keseredve és bűntudatom van.

Mit tehetnék? Ugye nem teszek ezzel neki rosszat, hogy mostanában passzívabb vagyok?


Köszönöm ha válaszoltok



tegnap 16:36
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Egyébként a 7es kommentet tényleg megmosolyogtam :D valóban ez legyen a legnagyobb gondom az életben!!!
tegnap 19:55
 12/21 A kérdező kommentje:
10: köszönöm a tippeket, van csendes könyvünk EGYSZER már játszott vele csendben egyedül :D az időzítő viszont tényleg jó ötlet, kipróbáljuk! Pinteresten állandóan nézelődök én is, meg már nyomtattam neki sok csendes játékot, lelamináltam, tépőzárat ragasztottam rá, van olyan amivel babát öltöztethet, meg formakereső, rakja rá a megfelelő színű gombócot a fagyira meg ilyenek... ezek annyiea jók szerintrm, de engem jobban leköt sajnos mint őt. :D néha szerencsém van és 10 perc erejéig eljátszik vele de tényleg zömében csak szerepjáték szerepjáték szerepjáték (ami meg valóban mókásabb együtt mint egyedül)
tegnap 19:59
 13/21 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem igen,rossz. Ha teljesen megvonod a játékot mostantól, hogy te "kiégtél" (Jézusom,a saját gyerekedtől,akit te akartál,és gondolom, felkészülve vártad testileg-lelkileg-mentálisan).


Minden nap játssz vele! Ha kell,többször rövidebb időt,de játssz!


Most végre nyílik az értelme,lehet csomó mindent tanítani neki.

Gondolj bele abba,hogy neki minden új. Az egész világ!


Menjetek el gesztenyét/makkot szedni! Építsetek tündérpalotát színes építőkockából.

Akármit.


De ne dönts úgy,hogy mostantól le van... Annál jobban fog hisztizni.

tegnap 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a bajod inkább, hogy úgy éled meg, folyton rajtad lóg és nincs szabadidőd? Lehet, hogy ha megbízhatóan visszakapnál egy napi fix szabadidő-sávot, akkor újra megjönne a kedved a játékhoz?


Mi lenne, ha a házimunkából csinálnátok szerepjátékot? Nem levest főznétek hanem bájitalt, mosogatás közben is lubickolhatnak vízimanók a mosogatóban stb.

tegnap 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj arra, hogy rohadt gyorsan elrepül ez a pár év. Hamarosan már nem te kellesz majd neki a leginkább, hanem inkább a barátok társasága, kiskamasz, majd kamaszkorban pedig teljesen leválik rólad. Csak hazamegy a suliból, Beb*ssza magára az ajtót, és nyomja a telefont kb...egyelőre nem tapasztalatból beszélek, mert még csak egy éves a gyerekem, de ilyen a világ. Nekem is nulla segítségem van, az idő nagyon döntő többségében a férjem sincs itthon, vagy ha igen, akkor is hulla. Vannak nagyon monoton napok, igen, de összességében imádom és élvezem vele az életet, és ha nagyon kimerült is vagyok, arra emlékeztetem magam, hogy én speciel kvara nem várom, hogy eljöjjön a leválás korszaka, pedig tudom, hogy az idő repül.:) ez motivál, hogy milliomodjara is elenekeljem a boci boci tarkat, vagy eltapsoljam a gyerekek, szeretik a perecek-et, és igyekszem minden percet kihasználni vele. Minden mosolyt, nevetést, ölelést, bujast elraktarozni, mert még ha vannak is napok, amik lassan telnek, osszessegeben rohadt hamar eltelik ez a pár év, amíg ennyire mi vagyunk nekik a világ közepe. Túl hamar. Szerintem.
tegnap 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

13: te pontosan tudod, hogy ezt most szándékosan eltorzítottad... kétlem, hogy bármiből, amit írtam azt lehetne leszűrni hogy én teljesen megvonom a játékot tőle vagy eldöntöttem hogy a kislányom le van szarva. A post arra irányult, hogy kiégve érzem magam és rettenetesen nehéznek élem most meg ezt.



14: de igen, valószínűleg az a legnagyobb baj, hogy nincs semmi szabadidőm. Munka, gyerek, háztartás tulajdonképpen. Nincsenek még itt barátaink se sajnos, idén költöztünk külföldre, úgyhogy senki nincs akire kicsit támaszkodhatnék. (Nekem leginkább feltöltődés a barátnőimmel töltött idő volt mindig) Ha ez meglenne, biztosan újra lelkesebb lennék mindenben.


15: igen erre szoktam gondolni minden egyes nap és ebből merítem az erőt jelenleg. Illetve abból, hogy mennyire hasznos és esszenciális neki a játék

tegnap 21:41
 17/21 anonim ***** válasza:
24%
Add bele a szíved, lelked a játékba. Pezsditsd fel azzal, hogy bolondozz neki sokat, vigyél bele új, vicces ötleteket, bármi. Kicsit vissza kell vedleni szülőként nekünk is gyerekke, és megtanulni igazán élvezni a játékot. Azért nem izgalmas, amit csináltok, mert nem próbálod beleélni magad szerintem
tegnap 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Az enyém december végi, ugyanebben vagyok. Én szoktam neki feladatokat csinálni, amivel elpiszmog egyedül egy darabig, és csak mutogatja, hogy hol tart, akkor egy negyed óra befektetéssel nyerek egy óra csöndet. Vannak youtube videók feladatokról, ha érdekel, elküldöm. Szintén a 14-es második felét alkalmazom, hogy játékot csinálunk minden feladatból, és amikor nincs munkám, akkor ő is túl van egy adag közös játékon. Van játék kávéfőzője, amit csak akkor kap meg, amikor én játszom az én kávéfőzőmmel. Vannak youtubon gyerek tornák/gyerek jógák, hogy csinálni kell a tv-n az ember után a feladatot, abból is szoktam indítani egy részt néha, nem olyan ingergazdag, mint egy mese, és legalább mozog kicsit, amíg én elbújok az egyik szobába nyugizni.

Az enyém amúgy fogócskázni akar egész nap, én vagyok a krokodil, és meg kell ennem őt. Most kezdi el a rajzolás lekötni, hál istennek az engem is érdekel, kerttervező vagyok, úgyhogy ma pl örökzöldeket rajzoltam neki, ő meg mindegyikre rajzolt gömböket, hogy karácsonyfa legyen. :D

tegnap 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Vannak napok amikor jobban megy a "visszavedlés", van amikor kevésbé. Azért is készült a post mert mostanában sajnos a kevésbé dominál :P de valóban igazad van, bele kell adni mindent, mert csak egyszer ilyen kicsik és bizony a gyerekkoruk egy életre lenyomatot hagy.


Jól hangzik ez a YouTube játékos dolog, kérlek küldd el! Köszönöm:)

tegnap 21:50
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Amikor túl sok, akkor bírjon ki ő is kicsit többet, nem hal bele, ha néha lerázod. Csak kommunikálj nyíltan. Nagyon szeretlek téged, de most picit szeretnék lepihenni, addig foglald el magad csendben a szobádban. Beállítom a telefont csipogni, amikor hallod, hogy csipog, akkor újra jövök veled játszani. Szerintem ez nem rossz szülőség.

[link]

Itt van egy pl, de millió ilyen van. Azt írtam be, hogy montessori activities for 2 year olds, de nem feltétlen kell montessori, csak én onnan ismerem ezeket, amikor még pici baba korából nagyon bele voltam ebbe bolondulva. :)

tegnap 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!