Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 4 éves gyerek mennyire...

Egy 4 éves gyerek mennyire játszik el egyedül?

Figyelt kérdés
Lehet már csinálni tőle a házimunkát vagy főzni?
ma 11:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%

Ahogy szoktattad. Fontos, hogy szem előtt legyen, bármit csinál.

Persze, kockázik, rajzol, fest, autózik, babázik, stb.


Amikor a konyhában dolgoztam, akkor az asztalnál rajzolt, gyurmázott, közben beszélgettünk. Már a kedvenc meséit is föl tudtam tenni, hogy közben hallgassa, stb. Vagy “segített nekem” edényeket kivenni a mosogató gépből, birsót oucolni a leveshez, stb. 😁 Söpörni. Stb.

ma 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Én a 2,5 évesen mellett is simán csinálom a hazimunkat és főzök.

Egy megy éves mellett simán lehet már mindent csinálni.

ma 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
*négy
ma 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Változó, az én gyerekem soha nem játszott semmivel egyedül, de más gyerek simán játszik 4 évesen.
ma 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Gyerekfüggő.

Unokaöcsém igazi sajtkukac, folyamatos mozgásban, mellette 4 évesen is embertpróbáló bármit megcsinálni, mert folyton rá kell nézni és nem marad egy helyben.

Az én kislányom 2.5 éves. Most értünk el oda, hogy végre egy kicsit lefoglalja magát és elég, ha csak beszélek hozzá, nem kell folyton mellette lennem.

A szomszéd kislány meg kb ahová leteszed ott marad, magától sosem indul felfedezni, na mellette mindig könnyű volt.

ma 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen gyerekfüggő. Van, amelyik mellett már kisbaba korában lehet házimunkázni, van amelyik mellett iskoláskoràban sem. Az van amit ,,dob a gép".
ma 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
38%

Ahogy szoktatva voltak.

Elég gáz lenne ha 4 évig nem főznék meg takarítanék 🙈🤣

Mindkettő születésétől fogva meg tudok csinálni mellettük mindent. 4 és 10 évesek.

Mindig bele voltak vonva a dolgokba amennyire az ő kis szintükön lehetett.

Azóta is segítenek kérés nélkül amit tudnak.

ma 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém egész jól elvan egyedül is. Megérti, amikor azt mondom, hogy most ne zavarjon, mert valami komolyabbat kell csinálnom, ahol útban lenne vagy veszélyes neki, vagy fontos telefont intézek.

Simán tudok mellette házimunkát végezni, de szeretünk együtt is dolgozni az ő szintjén adok neki feladatokat.

ma 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

A 7 komolyan le van pontozva azért mert nevelte a gyerekeit?

Vicc

Könnyű a gyerekre fogni ha valaki nem főz meg nem takarít.

ma 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Valóban gyerek függő. Nekem mindkettő már másfél évesen játszott egyedül, de hallottam olyant, hogy 3-4 évesen nem képes egyedül játszani.
ma 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!