Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tenyleg konnyebb azoknak,...

Tenyleg konnyebb azoknak, akik kepernyo ele ultetik a pici gyerekeket, babakat? Vagy ez is gyerektol fugg? Kifejtem lent.

Figyelt kérdés

Legutobb beteg voltam es szo szerint alig birtam felkelni, sajnos segitseget nem tudtam szerezni napkozbenre.

Szuksegem volt 1 nyugodt orara, hat bekapcsoltam a tv-t a gyereknek, 1,5 eves. Soha eddig nem nezett meset, soha nem megy nalunk hatterzaj se, max zene, radio, de az sem egesz allo nap.


Igazabol erdekes volt, mert az elso 20 percben nyugodtan nezte, utana viszont ment a dolgara es gyonyoruen jatszott egyedul. Soha eddig nem jatszott el ennyit egyedul, mindig rajtam log, nagyon nehezen tudok tole barmit is csinalni.

Ez a resze csabit azota is, hogy ennyire konnyu es szep lehetne az elet a folyamatos siras es rajtam logas helyett? :D Nalatok ez hogy van?


Csak erdekelnek a tapasztalatok. Meg ennek ellenere se tervezem, hogy most akkor raszoktatom a mesere, mert aznap sokkal nehezebben aludt el peldaul este es ejszaka tobbszor fel is kelt, ami nem jellemzo.

Lehet emiatt, lehet nem, de inkabb hagyom ezt a temat meg egy darabig.


Csak most ezen elgondolkoztam, hogy egy bizonyos szempontbol milyen nyugodt napjaim lehetnenek…:D


tegnap 11:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

Attól is függ, mi elé: https://www.youtube.com/watch?v=YEFptHp0AmM

Akik a Cocomelon elé, na, nekik könnyebb rövid távon, és nem lesz könnyebb később. Onnan tudom, hogy sajnos én is bekapcsoltam a kisebbik gyerekemnek annó ezt a mesét, és még örültem is neki, hogy nem valami agyatlan dolgot néz. Aztán az lett az eredménye, hogy valóban beszédproblémái vannak, úgyhogy most lehet fejlesztésre járni, meg aggódni :( Ha valamit máshogy csinálhatnék, az tuti, hogy ez lenne, pedig nem nagyon szoktam megbánni a döntéseimet.


Nyilván persze valahol mindegyik káros, de ezek a fajta mesék sajnos sokszorosan.

tegnap 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Én sem akartam, hogy nézzen mesét és nem is nézett egészen addig, amíg terhes nem lettem. Annyira rosszul voltam, hogy bekapcsoltam. Óriási segítség volt. Mert emellett semmi segítségem nem volt a férjemen kívül, de ő este 6ra ér haza a munkából.
tegnap 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Egy frászkarikát könnyebb. Ugyanúgy csinálja a hülyeségeit.

Amúgy szerintem ezek a multimédiás kütyük drogok. Ugyanúgy rájuk lehet csúszni, mint a cigarettára, alkoholra vagy a kábítószerre.

tegnap 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Enyém nézett, néz most is ha úgy van. 5 éves lesz, sosem volt beszedhiba hatalmas szókincse van, számol. Imád kint lenni, mozogni, beszélgetni. 1 évesen télen stabilan járt, és nagyon hamar kezdett beszélni. Telefonon is játszhat. Segot főzni, takarítani stb, sok programunk is van. Nem a kepernyotol függ.. A foglalkozás hiánya szokott inkább meglátszani.
tegnap 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Én a mértékletességben hiszek. Digitális világban élünk már, nem tiltom el teljesen a képernyőt, de nem is hagyom egész nap rajta lógni.

Van 2 és 5 éves kisfiam, az előbbi mondókákat néz youtubeon napi 2xfél óràt, az utóbbi disney/netflix meséket néz, amit vagy végignézi vagy 1-1 részletben. De ha együtt tévéznek, akkor mondókákat néznek fixen.

2 éves (2 év 2 hós) kisfiamnak brutál nagy szókincse van, összetett mondatokban beszél, pedig nem bölcsis.

Amúgy meg ha mellette van elég inger, finom- és nagymozgás, minőségi idő a szülővel akkor a (korlátozott) képernyőidő nem fog befolyásolni semmit.

tegnap 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%
Ahh dehogy könnyebb, egy idő után, már nem is érdekli őket a tv, ugyanúgy rajtad lógnak és sírnak. 😀
tegnap 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat :D
tegnap 13:06
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk ez úgy van, hogy nagyon sokat megy a tévé, a 2,5 éves fiamat pedig nem is érdekli szinte.

Tök mindegy megy-e a mese vagy nem, akkor is járkál utánam, játszani kell vele

tegnap 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk mindig megy a tv( vagy film vagy híradó vagy spotify megy rajta). Ha nem mese oda se néz,ha mese akkor olyan jól elbambul. Nem érdekel ki mit gondol de bizony van amikor bekapcsolom,mert kell egy kis nyugi. Nehezen indult be nála a beszéd de csoport társa rosszabb holt pedig ott nem is volt tv. Nekem könnyebb vele ha épp teszek veszek.
tegnap 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%

#9 nálunk is dettó így volt a nagylanyunknal.

Nem lett degeneralt a tévétől, játszani is tudott, színezni, rajzolni. A beszéddel nem volt gondunk nekünk.

Mint írtam a fiam más.

Lehet mese vagy bármi, rajtam lóg, és mindig azt csinálja amit nem szabad.

Egyedül a Barba család köti le őt, addig én teszem a dolgom.


#8

tegnap 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!