Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az óvodában vagy iskolában a...

Az óvodában vagy iskolában a kicsi gyerekek el szokták mondani, hogy a szülei szoktak veszekedni?

Figyelt kérdés
Nagyobb gyerek már ugye tudja, hogy nem tartozik senkire a magánéltük. Kicsi gyerekek az óvodában elmondják, hogy pl.: "anya és apa veszekedett, anyukám sírt is."
szept. 4. 11:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan a szitu, ahol ez feljön, és neki eszébe jut, akkor simán.
szept. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Néha még hozzá is költenek/felnagyítják. Nem tudatosan, csak ők nagyobb drámának élik meg.
szept. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen! Még ennél cifrábbakat is elmomdanak...

Csak egy példa: "Anyukámmal hétvégén pogácsát sütöttünk és amíg elment kakálni, addig én szaggattam a pogikat." 🤣

A pálinkás sztorik is aranyosak szoktak lenni. 🤫

szept. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Oviban voltam gyakorlaton, volt egy nagyon cuki kisfiú, ő nagyon pletykás volt, minden napot azzal kezdett, hogy mi történt otthon :D de mindent, hogy apának fáj a feneke (aranyérre műtötték), meg anya kiabált a szomszéd kutyájával... 🤣
szept. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%

4# vagyok


Volt egy kislány, úgy jött egyik reggel, hogy lila volt a szeme alatt egy icipici foltban. Anyuka mondta, hogy kicsit beütötte este, erre a kislány kikérte magának, hogy nem is ő ütötte be, hanem apa e ne ejtette rá a távirányítót 🤣

szept. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
45%
Igen, de sajnos még ez sem viszi rá a szülőket, hogy változtassanak.
szept. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

Már bölcsiben is , általában a gyerekek úgy nevelik a jatékaikat, ahogy őket a szulok.

Pl. Ha mégegyszer nem fogadsz szót, rálépek a sarkadra, vagy nem hiszem el, hogy már megint kiöntötted, vagy gyere ide te kis huncut, hadd nézem a fizimiskád... Nem is kell pletykálni, aki figyel, tudja mi van otthon 😊

szept. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%

Simán.

Nekem a lányom "elmondta" hogy az apja engem meg szokott verni.(Szoktunk hulyeskedni együtt a férjemmel, és ezt nézte a lányom verekedésnek)

Az óvó néni szerencsére jó ismerős, így természetesen nem hitte el szerencsére.

szept. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk simán kipletykálta, hogy anyukám és a tesója nincsenek jóban.

Idézem:" mama azt mondta a xy-ra, hogy ő rossz" mindezt egy rendezvényem ahol sokan voltak és ők voltak a fellépők... égett a fejem meg néztem anyámra kérdőn, hogy miért kell ilyeneket mondani a gyerek előtt.

szept. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze, a kicsik kb mindent elmondanak. Ha el nem is mondják a szerepjátékokban megmutatkozik sokminden, mert az elsődleges (szülői) mintát másolják, plusz ha valami olyan történik amit épp feldolgoz azt kijátsza magából. Az enyém napokig játszotta azt, hogy jön a mentő mert fáj a baba szíve. A nagymama szívbeteg és egyszer mentőt kellett hívni, mert rosszul lett 🤷🏼‍♀️. Sokat beszélgettünk vele, hogy a mamát meggyógyítják a doktorok a kórházban, azért vitte be a mentősbácsi, hogy segítsen neki. Az oviban meg kijátszotta magából, plusz elmesélte, azt is, hogy apa nagyon megijedt amikor a mama rosszul lett (apai nagyi) én meg amíg nem ért ki a mentő a mama mellett voltam, őket beküldtem addig, hogy a mamának tegyenek össze ruhát, meg az orvsi papírjait vegyék ki a fiókból 🤷🏼‍♀️ (na, meg hogy ne azt nézze az ovis, hogy a mamája milyen rosszul van, kapott addig "feladatot").
szept. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!