Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezelitek gyermeketek...

Hogyan kezelitek gyermeketek "hangulatingadozásait"?

Figyelt kérdés
Kislányom 20 hónapos. Pár hete hol hisztizik, hol semmi baja, aztán hirtelen bedurcizik és akad olyan is, hogy engem ütöget, ha pl. wc-re megyek, vagy nem veszem fel rögtön. Kicsit belefáradtam.
2010. nov. 1. 21:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Enyém 23 hónapos, és ugyanez. Pedig még ő igazából a "jókislány" katagóriába tartozik (legalábbis ahogy más anyukáktól hallom a játszótéren)... és mégis néha nehezen kezelem a dolgait én is. Főleg ha kialvatlan és feszült vagyok. Ha én kipihent vagyok, és rendben vannak a dolgaink itthon is, akkor viselkedhet bárhogy, csak nevetek rajta. (néha azért szedek magne b6-ot) :)
2010. nov. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát elég nehezen :) Nekem fiam van, 22 hónapos és kb. 2 hónapja tart nála ez az állapot. Már csak terroristának hívjuk az apjával. Katasztrófa. Ha valami nem úgy van,ahogy ő akarja, akkor aztán világvége, ordít, mint a fábaszorult, vörösödik a feje és látszik a szemén, hogy ölni tudna! Tegnap pl. egy virágom bánta a dühkitörését, de pofonokat mi is rendszeresen kapunk sajnos, ezt nem tudom, hol látta, sose vertük. Én már próbáltam mindenhogy, csendesen - szép szóval, szigorúan-emelt hangon, olyan is volt, hogy kiröhögtem (ettől csak még idegesebb lett), és bevallom őszintén az utóbbi időben párszor már kapott a kezére, főleg, ha minket ütött. Az egyetlen ami bevált, ha ilyenkor bevezetem a szobájába és megmondom neki, hogy majd akkor jöhet ki, ha tud normálisan viselkedni. Ilyenkor gyorsan lehiggad. Sok-sok türelem, de tényleg nagyon fárasztó!
2010. nov. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!