Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez gyerek bántalmazásnak számít?

Ez gyerek bántalmazásnak számít?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöméknek van egy 3 éves gyermeke. Mivel apa és anya szuper intelligens több diplomás orvos és informatikus (főleg anyuka, ő a hiper-szuper IQ 180) elvárják, hogy a csemete is az ő nyomdokukba lépjen. 2 évesen már írni-olvasni tanították. 10 éveseknek való fejlesztő feladatokkal tanítják. Nem hiszitek el, de már rettegve görcsölnek a szülők, hogy nem veszik fel egyetemre a csemetét. A gyereket nem viszik napfényre, egész nap a lakásban vannak. Mivel a szülők finoman szólva is fel voltak mentve tesiből, nem is fontos számukra, hogy a gyermek futkorásszon, biciklizzen (nem is tud), inkább elvárják, hogy könyveket lapozgasson egész nap és tanuljon. A gyerkőc minden embertől fél, egész nap üvölt. Szegénykének a korához képes az élettapasztalata nulla.


Ez a sajátos nevelési forma bántalmazás kategória?


júl. 31. 20:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
71%
Mi ebben olyan hihetetlen? Én is olvastam 3 évesen. És köszi, nem vagyok autista :-D
aug. 1. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Az autikat sokszor magas iqval kötik össze, alig tudják elválasztani a kettőt.


Olvashat 2 évesen, ha okos gyerek. Nem baj, ha keveset vannak kint 30+fok van, aki teheti, nem megy ki, max víz mellé árnyékba. 2 éves, azok mindenért visítanak. Ha éppen 2 éves, nem gond, ha csak néha(egyszer egyszer) pár szót mond, főleg, ha fiú.


A legjobb egyetemekre ebben az országban támogatottra is könnyű bejutni, szerintem ezzel a szülők is tisztában vannak.


Honnan veszed, hogy félnek, hogy nem veszik fel majd? Honnan tudod, hogy az olvasástanulástól visít? A kettő lehet egymástól független is, sőt lehet, hogy a tanulást játéknak fogja fel(pl elbújt a cö, hol a cö, cöcöcö).. asszem polgárékat is különlegesen nevelte az apjuk, be is jött, hadd kísérletezzenek. Hamarosan kötelező lesz naponta bent lennie az oviban a gyerekek közt(talán most szeptembertől?), onnantól pedig vègig udvar és gyerekek veszik körül, ez belefér szerintem. Más meg sportolni, főzni, kézműveskedni tanítja, esetleg zenére, hangszeren, autó/motoros dolgokra, úszni, idegennyelvre stb. Mindenki amiben jó, amit fontosnak tart, arra tanítja, baja nem lesz tőle, hogy többet tud akármiben, de nem biztos, hogy a tudása megmarad későbbre is.


Nagyon egyszerű vèlekedès, hogy autik.. a semmiből, csak mert fontos a tudás számukra. Látom az alacsony iq és a rosszindulat, irigység szépen egymásra talált.

aug. 1. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

"Ők az ikerház szomszédaink. Így kb egész nap látom őket."


"A gyereket nem viszik napfényre, egész nap a lakásban vannak."


Azt azért te is látod, ugye, hogy ez a kettő itt igencsak ellentmondásos? Vagy nálatok üveg falak vannak?

aug. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül értek egyet ezzel a neveléssel, de azért elég messze van a gyermekbántalmazástól.

Megjegyzem: 10 évesen még én sem bicikliztem, és önmagában az sem baj, ha a gyerek magának való és inkább olvas, minthogy fejvesztett őrültként rohangáljon egész nap, idegesítve mindenkit.

aug. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Off


Átlag gyerek 5 évesen tanul meg biciklizni egy holland tanulmány szerint. Nyilván van olyan 3 éves is, akinek megy és olyan 7 éves is, akinek nem. A gyerekem 9 éves volt, amikor megtanult, én meg 16

aug. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

"Ők az ikerház szomszédaink. Így kb egész nap látom őket."


Hogyan, ha egész nap BENT vannak? Talán minden fal üvegből van nálatok?

aug. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

közös a telek, az előkerten keresztül kell menni, még csak drótháló van a két ház közt, nem csináltuk még meg, nem rég épült a ház. Így igen, látom minden ki-be lépésüket.

Nem rossz indulatúság, csak elgodolkodtató, hogy mi mennyit vagyunk kint a kertben, ők meg mennyit NEM! És nem csak a 38 fokban, 24 fokban sem...

aug. 1. 21:06
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Oszt amúgy attól jobb, hogy itt pletykalsz?

Ha szerinted ez gyermekbántalmazás, jelentsd, aztán majd ki ne rohogjenek.

Én nem hiszem, hogy minden úgy van ahogy te leírod ...

aug. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

"Így igen, látom minden ki-be lépésüket."


Ez csak egyetlen esetben lehetséges: ha egész nap ott ülsz az ablakban, és azt lesed, mit csinálnak a szomszédaid. Nekem is van ilyen szomszédom, akinek ez a fő foglalkozása, szóval igazából nem meglepő a dolog.

aug. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Kit érdekel, vannak-e a kertben.. lehet játszón van a gyereke.. minden tele szunyoggal, mi sem vagyunk kint. A legumizott játszón rgy sincs!
aug. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!